❤❤یـــانەی کوردژیـن/Kurd Zhin❤❤/ / به‌شی حه‌وته‌م عه‌شقی باوان

.

نازناو:  وشه‌ی تێپه‌ڕبوون:    |  

ئاگاداری

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به‌ڕێزان : هه‌رکاتێک کێشه‌یه‌ک یان په‌یامێکی ناشیاوت به‌رچاو که‌وت له‌یانه‌دا ئه‌توانن په‌یوه‌ندی بکه‌ن به‌ :_

1- بەڕێوەبەری یانە Hemn Zanko لە کوردستان بە ئمێڵی ( hemn_kurdzhin@yahoo.com ) .. ژمارەی مۆبایل ( 07736993749 )

2- به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی ( ReKaN ) له‌ ئه‌وروپا به‌ ئیمێڵی ( Rekan_uk@hotmail.com ) ، ژماره‌ ته‌له‌فوونی( 00447724242223) .

New Page 1

بابه‌ته‌ گرنگه‌کانی به‌کارهێنانی یانه‌  

#1 2007-09-30 12:09:13

په یوه ندخیام
ئه‌ ندام
شوێن: swed
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-08-26
دواترین سه‌ردان: 2008-09-13
په‌یامه‌كان: 229
ویبگه‌

به‌شی حه‌وته‌م عه‌شقی باوان

زۆرم خه‌فه‌ت خوارد که‌ شۆخان ته‌له‌ فۆنه‌که‌ی داخسته‌وه‌ به‌ سه‌رما ئه‌و شه‌وه‌ به‌ خه‌مو ازارێکی زۆره‌وه‌ چومه‌ ناو جێگاکه‌م...زۆرم له‌ خۆم کرد بخه‌وم به‌له‌م نه‌م توانی.....
باشه‌ بۆ چی شۆخان ته‌له‌فۆنی داخسته‌وه‌ به‌ سه‌رما به‌بێ خوا حافیزیو به‌ بێ هیچ...هه‌ر چۆنێک بوو ئه‌و شه‌ وه‌ خه‌وتم .. به‌یانی له‌ گه‌ل بانگ کردنی دایکم بۆ نان خواردنی به‌یانی خه‌به‌رم بۆیه‌وه‌..
له‌ گه‌ل خه‌به‌ر بونه‌وه‌م دوباره‌ که‌وتمه‌وه‌ بیرکردنه‌وه‌ی ته‌له‌فۆنه‌که‌ی شه‌و باشه‌ بۆ وای کرد چیم وتبوو..من که‌ ژماره‌ی ته‌له‌ فۆنم له‌ شۆخان وه‌رگرت وتم ته‌واو ئاواته‌کانم هه‌موی هاته‌ دی نه‌م زانی ئه‌وه‌نده‌ی تر دلشکاو تر ئه‌بم..
له‌و بیرکردنه‌وانه‌یه‌ بووم زه‌نگێکم بۆ هات ..که‌ سه‌یری مۆبیله‌که‌م کرد له‌لایه‌ن شۆخانه‌وه‌ بوو..سه‌یره‌ شه‌و ته‌له‌فۆنی داخست به‌ سه‌رما ئێستا خۆی زه‌نگم بۆ ئه‌کا...
زۆر به‌ خێرای وه‌لامی ته‌له‌فۆنه‌که‌م دایه‌وه‌ پاش سلاوو هه‌وال پرسین ..نه‌یهێشت من پرسیار بکه‌م که‌ بۆ شه‌و ته‌لافۆنه‌کای داخست به‌سه‌رما...
یه‌کسه‌ر ئه‌و که‌وته‌ قسه‌ زۆر داوای لێبوردنی لێ کردم شێرکۆ گیان ببوره‌ که‌ شه‌و به‌بێ خواحافیزیو به‌بێ سوپاس بۆ هه‌سته‌ جوانه‌کانت ته‌لافۆنه‌که‌م داخسته‌وه‌ ..به‌خوا له‌و کاته‌یا باوکم هاته‌ ژوره‌وه‌ داوای پێنوسیکی لێ کردم وه‌ دوای ئه‌وه‌ش ماله‌وه‌ به‌ ئیشی ناو مال سه‌ر قالیان کردم ..بۆیه‌ نه‌م توانی ته‌له‌فۆنت بۆ بکه‌مه‌وه‌..
من دوباره‌ سوپاسی ئه‌و هه‌سته‌ جوانه‌ت ئه‌که‌م شێرکۆ گیان که‌ تۆ بۆ منت هه‌یه‌ به‌راستی من زۆر خۆشحال ئه‌بم..که‌ خۆشه‌ویسته‌که‌م شێرکۆ بیت..ئه‌زانم که‌ کورێکی راست گۆو له‌ سه‌ر خۆیت..به‌لام ئه‌بێ هه‌ول بده‌ین که‌ یه‌ک ببینین..چۆنکه‌ به‌ ته‌له‌فۆن هه‌مو و هه‌ستێک ده‌ر نابرێ..له‌ ده‌ره‌وه‌ به‌ جوانی له‌ یه‌ک تێ ئه‌گه‌ین...که‌ ئه‌و قسانه‌م له‌ شۆخان بیست من زۆر خۆشحال بومو منیش سوپاسێکی گه‌رمم له‌ شۆخان کرد..
بریارمان دا کا دوای دوو رۆژ له‌ مه‌شته‌له‌که‌ی سه‌رچنار یه‌ک ببینین..
ئه‌و دوو رۆژه‌ من له‌ چاوه‌روانیه‌ بوم حه‌زم ئه‌کرد زۆر زوو رۆژ تێپه‌رێ..به‌له‌م ئه‌و دوو رۆژه‌ به‌قه‌د سالێک بوو بۆ من کاته‌کان نه‌ئه‌رۆیشت
تا دوو رۆژه‌ که‌ تێپه‌ریو بریارمان دا کات ژمێر دووی پاش نیوه‌رۆ یه‌ک ببینین
من نیو کات ژمێر پێش کاتژمێر دوو له‌وێ بوم وه‌ شۆخانیش له‌ کاتی خۆیه‌ هات....سلاوێکی گه‌رممان له‌ یه‌ک کردو چوینه‌ ناو مه‌شته‌له‌که‌وا..
له‌ژێر سێبه‌ری دارێکه‌ هه‌ردوکمان دانیشتین..دیار بوو پێش ئێمه‌ هه‌زاران دلداری وه‌ک منو شۆخانی لێ دانیشتبوو..چۆنکه‌ دلدارانی شاره‌که‌م ته‌نها ژێر دارێک شک ئه‌به‌ن بۆ ژوانی خۆشه‌ویسته‌که‌یان..
چۆنکه‌ خۆشه‌ویستی له‌ ولاتی ئێمه‌دا تاوانه‌..خۆشه‌ویستی وه‌ک تلیاکو
هیرۆینو حه‌شیش له‌ ولاتی ئێمه‌ده‌ ناو ده‌برێت..
هه‌ر بۆیه‌ منو شۆخانیش ئه‌و ژێر داره‌مان کرد بوو به‌ جێ ژوانمان..
من له‌ ژێر ئه‌و داره‌ پیرۆزه‌دا که‌وتمه‌ هه‌ست ده‌ربرین..شۆخان ئه‌مه‌وێ
له‌ ئیستاوه‌ بتکه‌مه‌ گلێنه‌ی چاوه‌کانمو عه‌شقی هه‌ردوکمانی تێا ببینم
ئه‌مه‌وی دلم به‌ دلت بناسینم..ئه‌مه‌وێ بۆ یه‌ک بین له‌ خه‌مه‌کانی یه‌ک
تێ بگه‌ین...سوێندت بۆ ئه‌خۆم عه‌شقی تۆ هه‌میشه‌ له‌ ناخم دا بێت
چرکه‌یه‌ک له‌ یادت نه‌که‌م..بۆیه‌ پێت ئه‌لێم خۆشم ئه‌وێت ئه‌ی ژاکاوی خه‌ونه‌کانم..تۆ له‌ گه‌ل ته‌مه‌نی من دای تۆ زۆر گه‌وره‌ی له‌ دلی مندا
تۆ ئه‌و ئه‌ستێره‌یه‌ی که‌ شه‌وانه‌ له‌ ئاسمانی دلی مندا ئه‌گه‌شێته‌وه‌
تۆ ئه‌و ده‌ریایه‌ی که‌ سه‌رچاوه‌که‌ی له‌ ناخی دلی من دایه‌
بۆیه‌ په‌یمانم داوه‌ تا دوا هه‌ناسه‌ هانه‌ بۆ عه‌شقی تۆ به‌رم..ئه‌م جاره‌ش
پێت ئه‌لێمه‌وه‌ خۆشم ئه‌وێت شۆخان گیان..
شۆخانیش چاوه‌ گه‌شه‌کانی بریبۆیه‌ ناو چاوم..ئه‌ویش په‌یمانی دا تا دوا هه‌ناسه‌ بولبولی عه‌شقی ئاواز بۆ عه‌شقی من دا بنێت..ئه‌و رۆژه‌ چه‌ند
کات ژمێرێک به‌یه‌که‌وه‌ بوین دواتر مالئاوایمان له‌ یه‌ک کرد...
منو شۆخان خۆشه‌ویستیه‌کی یه‌کجار زۆرمان دروست کرد..
شۆخان بریاری دا پێم نه‌لێ شێرکۆ...بۆیه‌ ناوی لێنام باوان...هه‌ر به‌ باوان ناوی ئه‌بردم.......

چاوه‌ری بن بۆ به‌شه‌کانی تر له‌ عه‌شقی باوان   
هاورێتان په‌یوه‌ند....سوپاس بۆ ئێوه‌ی گول

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#2 2007-09-30 13:36:00

shanga
ئه‌ندامی چالاک
شوێن: swed
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-08-06
دواترین سه‌ردان: 2008-07-15
په‌یامه‌كان: 40

Re: به‌شی حه‌وته‌م عه‌شقی باوان

dastt xosh paiwand gian sarkawtwbit

Kurdzhin
دڵه كه م به هۆ ی تۆ وه ئه توا نم بژیم

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#3 2007-09-30 13:51:54

تحسین
جوانی کوردژین
شوێن: ۩
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-07-08
دواترین سه‌ردان: 2009-12-02
په‌یامه‌كان: 306

دستت خوش بو به سه رهاته كه ت سه ركه تو بيت

Kurdzhin
http://archive.sherwan.net/upload/1243713273.jpg

بـۆ هه‌رکوێ ئه‌چـم تۆ وای له‌گه‌ڵما ، تـــۆ وای له ‌نــاخ و قـووڵای دڵمـا

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#4 2007-09-30 17:56:37

hanasa9
ئه‌ندامی چالاک
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-09-01
دواترین سه‌ردان: 2012-01-30
په‌یامه‌كان: 186

dast xosh paywand gian bas txwa agar atwany zw tawawy ka
alley 7allqaia har nagaina kotaiakay ba hiway sarkawtnw bardawamit

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#5 2007-09-30 21:25:51

paykan
ئه‌ندامی چالاک
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-09-01
دواترین سه‌ردان: 2008-03-04
په‌یامه‌كان: 39

ay gyan barasty bash la dway bash nasktrw jwantrw lahaman katda xroshenar tra dastw chawt xosh bet chawarwany bashy hashtamm

Kurdzhin
جاوم له ئاسمان برى             
     دلٌم هيٌنده ى ديكة كيرا
     كه ليٌك بيره وه رى كوٌنم
     له بر هاتنه وه به بيرا

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#6 2007-09-30 21:37:55

behrooz
میوان

ده سته كانت نه رزى به ريزم  زور جوانه به هيواى به شه كانى تر سه ركه وتو بيت به قوربان

خوارووی مه‌كۆ

Your IP Address : 18.204.2.53