❤❤یـــانەی کوردژیـن/Kurd Zhin❤❤/ / شازاده‌ شه‌نێ میوانی ساباته‌

.

نازناو:  وشه‌ی تێپه‌ڕبوون:    |  

ئاگاداری

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به‌ڕێزان : هه‌رکاتێک کێشه‌یه‌ک یان په‌یامێکی ناشیاوت به‌رچاو که‌وت له‌یانه‌دا ئه‌توانن په‌یوه‌ندی بکه‌ن به‌ :_

1- بەڕێوەبەری یانە Hemn Zanko لە کوردستان بە ئمێڵی ( hemn_kurdzhin@yahoo.com ) .. ژمارەی مۆبایل ( 07736993749 )

2- به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی ( ReKaN ) له‌ ئه‌وروپا به‌ ئیمێڵی ( Rekan_uk@hotmail.com ) ، ژماره‌ ته‌له‌فوونی( 00447724242223) .

New Page 1

بابه‌ته‌ گرنگه‌کانی به‌کارهێنانی یانه‌  

#41 2010-05-07 22:10:40

shazada-shane
فریشته‌ی ناز
Kurdistan
شوێن: سلێمانی
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2008-01-03
دواترین سه‌ردان: 2012-09-30
په‌یامه‌كان: 1188
ویبگه‌
WindowsXPMSIE7

Re: شازاده‌ شه‌نێ میوانی ساباته‌

سڵاو

به‌خێرهاتنت ده‌که‌م شه‌نێ خان خۆشحاڵم که‌یه‌که‌مین په‌یامم له‌ مه‌کۆی ساباتی کوردژین ئه‌نوسم خۆشحاڵم میوانداری به‌ڕێزتان کراوه‌

سڵاو سه‌رچاوانم هاتیت کاک ڕێبین گیان ، منیش خۆشحاڵتر بووم به‌ به‌ژداریکردنت ..به‌خته‌وه‌ربیت

1.ئایا هیچ کات خوێندن بۆته‌ هۆی ده‌رس وه‌رگرتن له‌ چه‌رخی ژیانتدا
- به‌ڵی به‌دڵنیایه‌وه‌ کاک گیان هه‌ر به‌شێک هه‌ر نوسینێک بخوێنینه‌وه‌ ئێمه‌ ئه‌توانین بیکه‌ینه‌ په‌ندێک بۆ ته‌واوی ژیانمان.

2.هیچ کاتێک ناخت پێی وتویت که‌ کارێکی خراپ بکه‌یت (مه‌به‌ستم درۆکردن یان خیانه‌ت به‌رامبه‌ر بچوکه‌کان و گه‌وره‌کان)
- نه‌وه‌ڵلا به‌دڵنیاوه‌ ، له‌خوا به‌زیابێت ، من که‌سێک شتێکی ناخۆشم به‌رامبه‌ر بکات ناتوانتم ده‌رئه‌نجام به‌وه‌ شتێکی ناخۆشی به‌رامبه‌ر بکه‌م ، ئینجا به‌و شێوه‌یه‌ (درۆ یان خیانه‌ت ....)

3.کوردژین مانای چیه‌ له‌لای تۆ؟؟
- له‌ پرسیاری تینا وه‌ڵلامم یاوه‌ته‌وه‌ .

4.حه‌ز ده‌که‌یت به‌و که‌سه‌ بگه‌یت که‌ساڵانێکه‌ لێت دوره‌و له‌ناودڵتایه‌
- هیچ که‌سێک له‌ دڵمانییه‌ تا حه‌ز بکه‌م پێی بگه‌م له‌خوا به‌زیابێت .  هه‌رکات هه‌رکه‌س هاته‌ دڵمه‌وه‌ ئه‌و کاته‌ ئه‌و حه‌زه‌ ئه‌خوازم .

سوپاس
سوپاس بۆتۆش  کاتت شاد

Kurdzhin
http://www.kurdzhin.info/up/uploads/images/kurdzhin-64c9bb37e3.gif

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#42 2010-05-07 22:39:22

shazada-shane
فریشته‌ی ناز
Kurdistan
ویبگه‌
WindowsXPMSIE7

ده‌سته‌کانت خۆسبێت کاک سیروان گیان
زۆر به‌خێرهاتنی شازاده‌ شه‌نیی گوڵ ئه‌که‌م بۆ ساباته‌ جوانه‌که‌ی کوردژین چه‌ن پرسیارێک ئه‌که‌م
هیوادارم به‌ وه‌ڵام نوسین ماندوت نه‌که‌م ئازیزم

زۆر سوپاس کاک سورێنی گوڵ  .. خۆشحاڵم که‌ چاوم که‌وت به‌ به‌ژداری به‌ڕێزت له‌ساباته‌ماندا خۆشبه‌ختت کردم
فه‌رموو وه‌ڵامی من بۆتۆ

1-چ هه‌ستێکت هه‌یه‌ له‌ کاتێکدا که‌سێک موجامه‌له‌یه‌کی زۆرت ده‌کات
- پێمخۆشه‌ له‌گه‌ڵ که‌سێک قسه‌ئه‌که‌م یان گفتو گۆ ئه‌که‌م وه‌کو ئه‌وه‌ی که‌ خۆم هه‌م قسه‌م له‌گه‌ڵ بکات نه‌ک به‌قسه‌ی له‌خۆم گه‌وره‌تر موجامه‌له‌م بکات که‌ ته‌نها مه‌به‌ستی سه‌رنج ڕاکێشانی من بێت ...

2-ئه‌گه‌ر رۆژیك ببیت به‌ نه‌وره‌سی په‌یامی مرۆڤایه‌تی حه‌زده‌که‌یت چ په‌یامێک بهێنیت؟
- حه‌زه‌که‌م په‌یامی ئاشتی و دادپه‌روه‌ری بهێنم.

3-ئه‌گه‌ر که‌سێک بڵێت ئامۆژگاریه‌کم بکه‌ چ شتێکی پێده‌ڵێیت؟
- پێی ئه‌ڵێم  که‌سێکی ئومێدت به‌ژیان هه‌بێت ، هه‌ر شتێک ئه‌که‌یت له‌پێشدا زۆر باش بیربکه‌ره‌وه‌ ئینجا ئه‌وشته‌ به‌ئه‌نجام بگه‌یه‌نه‌ ، بزانه‌ ئه‌م ژیانه‌ ته‌نها تاقیکردنه‌وه‌یه‌ بۆ ئه‌ودنیا .

4-ئه‌گه‌ر له‌ قه‌راغ روبارێک بیت .زۆرت برسی بێت و زۆر یش دوربیت له‌ئاوه‌دانی.که‌سێک له‌وێدا بێت بیه‌وه‌ێت یارمه‌تیت بدات به‌یه‌ک ڕێگا (خواردنی ژه‌مێکی ئاماده‌کراو یان فێری ڕاوه‌ ماسیت بکات) کامیان هه‌ڵئه‌بژێریت؟
- فێری ڕاوه‌ ماسی چونکه‌ ئه‌گه‌ر فێری ڕاوه‌ ماسی بووم ئه‌توانم خۆم ژه‌مه‌کانی دیکه‌ش بۆخۆم ئاماده‌بکه‌م ، به‌س خواردنی ژه‌مێک ئاماده‌کراو ته‌نها بۆ ژه‌مێک یان رۆژێک ئه‌توانی خۆتی پێبژیه‌نیت.

5-ئه‌گه‌ر خاوه‌ن که‌ناڵێکی tv داوای لێکردیت به‌رنامه‌یه‌ک له‌ که‌ناڵه‌که‌ی پێشکه‌ش بکه‌یت،تۆش داواکه‌ت قبوڵ کرد ،حه‌ز ده‌که‌یت به‌رنامه‌که‌ت له‌سه‌ر چ لایه‌نێک و بوارێکی ژیان بێت
- کاک سورێن گیان ، ئه‌گه‌ر شتی وا ڕێکه‌وت ئه‌مه‌ به‌رنامه‌ی مێشکی منه[< ئێستا و ڕابردوو >ئه‌مه‌ ناوی به‌رنامه‌که‌بێت، به‌مشێوه‌یه‌ : بۆنمونه‌ له‌شاری سلێمانی چه‌ند شوێنێک هه‌یه‌ له‌ ئێستادا زۆر گۆڕانی به‌سه‌رهاتووه‌ له‌چاو ڕابردوو هه‌ر بۆ نمونه‌یه‌کی زیاتر ڕوون ، شوێنی ئێستای (باخچه‌ی دایک) که‌ ئێستا شوێنێکی چه‌ن دڵگیرو خۆشه‌ له‌ ڕابردوودا ئه‌و شوێنه‌ چۆن شوێنێک بووه‌ (سجن) بووه‌ ، زانیاری له‌سه‌ر بدرێت و باسی بکرێت ، هه‌موو شوێنه‌کانی کوردستان به‌وشێوه‌یه‌ بخرێنه‌ پێش چاوی بینه‌ران]

6-که‌سێکی ئازیزت ئه‌گه‌ر سه‌فه‌رێک بکات و بزانیت نایبینیته‌وه‌ حه‌ز ئه‌که‌یت دوا وته‌ی چی بێت که‌گوێت لێی بێت
- گه‌ردنم ئازاد کات

ڕێزوخۆشه‌ویستیم قبوڵ بفه‌رموو
دوباره‌ سوپاس بۆتۆ و ته‌مه‌ن دڕێژ و سه‌رفرازبیت

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#43 2010-05-08 18:50:30

₰ sîrwan ₰
به‌ڕێوه‌به‌ری ماڵپه‌ڕ
Kurdistan
Kurdzhin: barewabarayaty
شوێن: ★ شـه‌قلاوه‌★
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2008-10-22
دواترین سه‌ردان: 2020-02-25
په‌یامه‌كان: 3747
ویبگه‌
WindowsXPFirefox

شه‌نێ خان به‌خێر بێیت بۆ ژێر ساباته‌ فێنه‌که‌ی کوردژین هیوادارم که‌ ده‌م به‌خه‌نده‌ و به‌خته‌وه‌ر بیت ئه‌زیزم
پرسیاره‌کانم

1- هه‌ست ده‌که‌یت ئه‌م رێسا و په‌یره‌وانه‌ی که‌ له‌ لایه‌ن وه‌زاره‌تی په‌ره‌وه‌رده‌ی هه‌ریم ده‌رده‌چن چه‌ندی له‌ خزمه‌ت خوێندکاران و قوتابیان دایه‌ به‌تایبه‌تی له‌ قۆناغی بنه‌ره‌تی ؟
2- ئه‌گه‌ر جیهان نامۆ بوون بێت له‌ نێو ئادگارێکی ته‌ماوی ئه‌ی ژیان ده‌بێت چۆن بێت له‌ دیدی به‌رێزتانه‌وه‌ ؟
3- حه‌ز ده‌که‌م که‌مێک بدوێیت له‌سه‌ر ئه‌م وته‌ییه‌ که‌ ده‌لێت ( بیر له‌ سه‌رنه‌که‌وتن مه‌که‌ره‌وه‌ چونکه‌ ئاینده‌ی ته‌مه‌نت به‌ستراوه‌ته‌وه‌ به‌ سه‌رکه‌وتن ) ئایا ئه‌مه‌ ده‌کرێت ناوی بنێین رێسای ژیان یان نا ؟

ماندوو نه‌بیت ئه‌زیزم له‌ وه‌لامدانه‌وه‌ی پرسیاره‌کانم هیوای به‌خته‌وه‌ریت بۆ ده‌خوازم

Kurdzhin

http://www.kurdzhin.info/up/uploads/images/kurdzhin-cb44b44495.gif

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#44 2010-05-11 08:26:00

Rebeen S.M
☆ سه‌رپه‌رشتیار ☆
شوێن: Sulaymanyiah
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2008-11-23
دواترین سه‌ردان: 2018-09-03
په‌یامه‌كان: 2219
WindowsXPMSIE

شه‌نێ خان سوپاس بۆ ئه‌و وه‌ڵامه‌ به‌ڵام له‌مه‌ تێنه‌گه‌یشتیت من مه‌به‌ستم خزمێکی نزیکته‌

حه‌ز ده‌که‌یت به‌و که‌سه‌ بگه‌یت که‌ساڵانێکه‌ لێت دوره‌و له‌ناودڵتایه‌

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#45 2010-05-12 13:48:37

shazada-shane
فریشته‌ی ناز
Kurdistan
ویبگه‌
WindowsXPMSIE7

شه‌نێ خان به‌خێر بێیت بۆ ژێر ساباته‌ فێنه‌که‌ی کوردژین هیوادارم که‌ ده‌م به‌خه‌نده‌ و به‌خته‌وه‌ر بیت ئه‌زیزم
پرسیاره‌کانم

زۆر سوپاس کاک سیروان گیان ده‌ست خۆشی بۆتۆش بۆ ئاماده‌کردنی ئه‌م میوانداریانه‌ به‌ڕاستی ئه‌مه‌ ئه‌رک و ماندوبونێکی زۆری پێئه‌چێت ته‌مه‌ن درێژ بیت و خوا بۆ ئێمه‌ت بهێڵێت و سه‌رفراز و ئاسوده‌بیت ..

فه‌رموو وه‌ڵامی من بۆتۆی ئازیز

1 - هه‌ست ده‌که‌یت ئه‌م رێسا و په‌یره‌وانه‌ی که‌ له‌ لایه‌ن وه‌زاره‌تی په‌ره‌وه‌رده‌ی هه‌ریم ده‌رده‌چن چه‌ندی له‌ خزمه‌ت خوێندکاران و قوتابیان دایه‌ به‌تایبه‌تی له‌ قۆناغی بنه‌ره‌تی ؟
-  سیسته‌می ئێستای خوێندنی وڵاتی ئێمه‌ هێشتا زووبوو بۆ په‌ێره‌وکردنی چونکه‌ ئه‌م سیسته‌مه‌  بۆ وڵاتێک  ده‌بێت که‌ زیاتر له‌ 50 ساڵ دیموکراتی بێت ، نه‌ک بۆوڵاتی ئێمه‌ هێشتا 10 15 ساڵ نییه‌ ، هێشتا زووه‌ بۆ وڵاتی ئێمه‌ ، چونکه‌ نه‌گه‌شتوینه‌ته‌ ڕاده‌ی  ئه‌وه‌ی تاکه‌کان هه‌مووی یه‌کسان بن ، ئێستاش من خۆم له‌ناو ئه‌و سیسته‌مه‌دام زۆر نایه‌کسانی هه‌یه‌ ، بۆ نمونه‌ من ڕه‌فیقم هه‌بوو به‌یه‌که‌وه‌ بووین ، زیاتر له‌ 3  4 سفری هه‌بووه‌ ، که‌چی ئێستا چۆته‌ مه‌کته‌بێکیتر ده‌رزه‌کانی له‌ 80 که‌متر نین ، ئێده‌ باشه‌ ئه‌مه‌ به‌چی؟؟!! بۆ وڵاتی ئێمه‌ بۆ هیچ قۆناغێک ئه‌م سیسته‌مه‌م پێباشنییه‌ ..

2- ئه‌گه‌ر جیهان نامۆ بوون بێت له‌ نێو ئادگارێکی ته‌ماوی ئه‌ی ژیان ده‌بێت چۆن بێت له‌ دیدی به‌رێزتانه‌وه‌ ؟
- ژورێکیت ته‌ماوییه‌ به‌ڵام مۆمێک به‌ هێواشی له‌و ژووره‌یا ئه‌سوتێت بێئه‌وه‌ی تاریکی ئه‌و که‌سه‌ ڕووناک بکاته‌وه‌  ، هه‌رچه‌نده‌ ته‌مه‌نی مۆمیش چه‌ند درێژبێت که‌ له‌ژوورێکی بێ ئۆکسجین داتنا ناتوانی خۆی بسوتێنێت.

3- حه‌ز ده‌که‌م که‌مێک بدوێیت له‌سه‌ر ئه‌م وته‌ییه‌ که‌ ده‌لێت ( بیر له‌ سه‌رنه‌که‌وتن مه‌که‌ره‌وه‌ چونکه‌ ئاینده‌ی ته‌مه‌نت به‌ستراوه‌ته‌وه‌ به‌ سه‌رکه‌وتن ) ئایا ئه‌مه‌ ده‌کرێت ناوی بنێین رێسای ژیان یان نا ؟
- وته‌یه‌کی زۆر جوانه‌ ، هه‌میشه‌ ئه‌بێت وره‌مان به‌رزبێت و ئه‌و شتانه‌ی ئێمه‌ ئه‌ڵێین تێیدا سه‌رناکه‌وین ئه‌گه‌ر بمانه‌وێت زیاتر سه‌رکه‌وتو تر ئه‌بین ، هه‌موو شتێک که‌وتۆته‌وه‌ سه‌ر مرۆڤه‌کان خۆیان ، ده‌توانین بۆ زۆربه‌ی زۆری ڕووداوه‌کانی ژیان بیکه‌ینه‌ ڕێسا .

ماندوو نه‌بیت ئه‌زیزم له‌ وه‌لامدانه‌وه‌ی پرسیاره‌کانم هیوای به‌خته‌وه‌ریت بۆ ده‌خوازم
زۆر خۆشحاڵبووم به‌ڕاستی چاوه‌کانت ماچئه‌که‌م برای شیرینم .. شادبیت 

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#46 2010-05-12 13:53:07

shazada-shane
فریشته‌ی ناز
Kurdistan
ویبگه‌
WindowsXPMSIE7

شه‌نێ خان سوپاس بۆ ئه‌و وه‌ڵامه‌ به‌ڵام له‌مه‌ تێنه‌گه‌یشتیت من مه‌به‌ستم خزمێکی نزیکته‌

حه‌ز ده‌که‌یت به‌و که‌سه‌ بگه‌یت که‌ساڵانێکه‌ لێت دوره‌و له‌ناودڵتایه‌

زۆر سوپاس بۆتۆ هاورێم ،  ئێ تۆ ئه‌ڵێیت له‌ناو دڵتایه‌و حه‌زه‌که‌یت پێیبگه‌یت ، من واتێگه‌شتم که‌ مه‌به‌ستت خۆشه‌ویستی بێت ، به‌ڵام ئه‌گه‌ر خزمبڵێیت ، ئه‌وه‌ به‌ڵی به‌ته‌ئکید زۆریش ..
سه‌رکه‌وتوبیت..

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#47 2010-05-12 14:08:44

shazada-shane
فریشته‌ی ناز
Kurdistan
ویبگه‌
WindowsXPMSIE7

دووباره‌ سڵاو و ڕێز ..

له‌کۆتایدا ده‌ستی یه‌که‌ به‌یه‌که‌تان ئه‌گوشم و زۆر سوپاس بۆ ئێوه‌ی هه‌میشه‌ ئازیز .. خۆشحاڵتان کردم به‌ به‌ژداریکردنتان به‌ وشه‌ ڕه‌نگین و شیرینه‌کانتان و پرسیاره‌کانی ناخی ئێوه‌ خۆشه‌به‌ختی کردم ، هه‌ستم کرد که‌ که‌سانێکی به‌رێزی وه‌ک ئێوه‌ هه‌یه‌ که‌ هه‌ست به‌ بوونی من ئه‌کات و هه‌ست به‌ سوودی بابه‌ته‌کانم ئه‌کات  و منیش له‌گه‌ڵ ئێوه‌دا سودمه‌ندبووم هه‌میشه‌ وه‌سود مه‌ندیش ئه‌بم به‌رده‌وام ..
وه‌  هیواخوازم میوانێکی شیرین بوبێتم لای ئێوه‌ی گوڵ ، سه‌رجه‌م وه‌ڵامه‌کان به‌دڵی ئێوه‌ بووبێت و ببورن له‌ هه‌موو که‌م و کوڕییه‌کم .. هیچ شتێکیش بێ که‌م و کورتی نابێت دووباره‌ ببورن ..
بۆوه‌ڵامی چێنه‌ری که‌ ئه‌ڵێت (8- ئه‌مه‌ش پرسیاری خۆته‌ كه‌ له‌زۆربه‌ی ئه‌ندامه‌ خۆشه‌ویسته‌كانت كردووه‌ .. قورسترین پرسیار كه‌ ئاڕاسته‌ت كرابێت ھی چی به‌ڕێزێك بوو چ پرسیارێك بوو .. له‌ كۆتای ..)
وه‌ڵامی ئه‌م پرسیاره‌ت : پرسیاره‌کان به‌عام باشبوون ، به‌ڵام ئه‌وه‌ی لام ناخۆشبوبێت پرسیاری چواره‌می کاک سه‌روه‌ربوو ، زۆر مێشکمی پێوه‌ مه‌شغوڵبوو .. ئه‌گه‌رنا ئه‌وانه‌یتر باشبوون
کامه‌ران و ببه‌خته‌وه‌ربن ..
کاتێکی شاد بۆ گشت گوڵه‌کانی کوردژین

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

خوارووی مه‌كۆ

Your IP Address : 3.235.172.213