❤❤یـــانەی کوردژیـن/Kurd Zhin❤❤/ / ببە بە ئەنشتاین

.

نازناو:  وشه‌ی تێپه‌ڕبوون:    |  

ئاگاداری

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به‌ڕێزان : هه‌رکاتێک کێشه‌یه‌ک یان په‌یامێکی ناشیاوت به‌رچاو که‌وت له‌یانه‌دا ئه‌توانن په‌یوه‌ندی بکه‌ن به‌ :_

1- بەڕێوەبەری یانە Hemn Zanko لە کوردستان بە ئمێڵی ( hemn_kurdzhin@yahoo.com ) .. ژمارەی مۆبایل ( 07736993749 )

2- به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی ( ReKaN ) له‌ ئه‌وروپا به‌ ئیمێڵی ( Rekan_uk@hotmail.com ) ، ژماره‌ ته‌له‌فوونی( 00447724242223) .

New Page 1

بابه‌ته‌ گرنگه‌کانی به‌کارهێنانی یانه‌  

#1 2011-02-25 07:44:57

سورێن
سونبولی یانه
Kurdzhin: Grupy peshangy
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2009-02-08
دواترین سه‌ردان: 2020-02-20
په‌یامه‌كان: 953
WindowsSafari

ببە بە ئەنشتاین

رۆژێك ئەنشتاین لە وتنەوەی وانەكانی بێزار دەبێت دوای ئەوەی چەندین داوەتنامەی دەگاتێ‌ لەلایەن زانكۆ و دامەزراوە تایبەتیەكانەوە، لەو كاتەشدا بەڕێگاوەبوو بۆ وتنەوەی وانەكانی شۆفێرەكەی پێی گوت بەڕێزم دەزانم تۆ لە وەڵامدانەوەی پریسارەكان وەڕس بویت چی دەلێیت ئەگەر من ئەمڕۆ لەجیاتی تۆ وانەی ئەمڕۆ بڵییتەوە بەتایبەتی كە قژم لەتۆ دەچێت لەنێوانیشماندا لێكچونێكی باش هەیە، منیش گوێبیستی ەدیتن وانەی تۆ بووم فكریەكی باشم هەیە یەتایبەتی لە بیردۆزەی ڕێژەی بەڕێزتانەوە ئەنشتاین ئەن فكرەی بەدڵ بوو یەكسەر جل و بەرگەكانیان گۆڕیییەوە ، كاتێك گەیشتنە هۆڵی وانە وتتنەوە شۆفێرەكە چووە شوێنی پێشكەشكردنی وانە ئەنشتاین لە ڕیزی پشتەوە بەجلی شۆفێریەوە دانیشتبوو، محازەرەكە بەبێ‌ كێشە بەڕێوە دەچوو تا ئەو كاتەی پڕۆفیسۆرێك پرسیارێكی قورسی كرد تا ئەنشتاین شەرمەزار بكات، لەوێدا شۆفێرەكە پێكەنی  و بە پڕفیسۆرەكەی گوت پرسیارەكەت زۆر سادەیە بەشێوەیەك من ئێستا من روبەڕوی شۆفێرەكەم دەكەمەوە كەلە ڕیزەكانی پشتەوە دانیشتووە تا وەڵامت بداتەوە،ئەنشتاین بەشێوەیەك وەڵامی دایەوە پڕۆفیسۆری شەرمەندە كرد

لەم چیرۆكە فێردەبین
1/مرۆڤە لێهاتووەكان كەسانێكن وەك ئێمە بەڵام توانیویانە بەسود وەرگرتن لە تواناكانیان بگەنە ئەو ئاستە.0
2/دەرگای داهێنان و پێشكەوتن لەسەر كەس دانەخراوە و هەمیشە لەسەر پشتە.
3/ هەرچەندە زیرەك بیت كەسانی لەتۆ زیرەكتر هەیە با لەخوارووی تۆوە بن
4/بافێربین لەپێناوی فێربووندا پرسیاربكەین نەك بۆ دەرخستنی خۆمان
5/دەتوانین سود لەهاوكاری كەسانی تر وەربگرین هیچ كەسێك بەكەم نەزانین .

تایبەت بە کوردژین

Kurdzhin
http://www.kurdupload.com/images/1Qhi3D1340444249/i4.jpg

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

خوارووی مه‌كۆ

Your IP Address : 34.204.176.125