❤❤یـــانەی کوردژیـن/Kurd Zhin❤❤/ / به‌شی پێنجه‌م عه‌شقی باوان

.

نازناو:  وشه‌ی تێپه‌ڕبوون:    |  

ئاگاداری

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به‌ڕێزان : هه‌رکاتێک کێشه‌یه‌ک یان په‌یامێکی ناشیاوت به‌رچاو که‌وت له‌یانه‌دا ئه‌توانن په‌یوه‌ندی بکه‌ن به‌ :_

1- بەڕێوەبەری یانە Hemn Zanko لە کوردستان بە ئمێڵی ( hemn_kurdzhin@yahoo.com ) .. ژمارەی مۆبایل ( 07824521572 ) .

2- به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی ( ReKaN ) له‌ ئه‌وروپا به‌ ئیمێڵی ( Rekan_uk@hotmail.com ) ، ژماره‌ ته‌له‌فوونی( 00447754007706) .

New Page 1

بابه‌ته‌ گرنگه‌کانی به‌کارهێنانی یانه‌  

#1 2007-09-29 10:07:41

په یوه ندخیام
ئه‌ ندام
شوێن: swed
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-08-26
دواترین سه‌ردان: 2008-09-13
په‌یامه‌كان: 229
ویبگه‌

به‌شی پێنجه‌م عه‌شقی باوان

به‌گه‌رانه‌وه‌ی خه‌لکی بۆ سه‌ر ماله‌کانیانو بۆ ناو شار منیش تۆزیک هێور بوم به‌لام هه‌ر دو دل بوم چونکه‌ نه‌م ئه‌زانی مالی شۆخان گه‌راونه‌ته‌وه‌ یا نه‌ هه‌ولم ئه‌دا هه‌ر چۆنێک بێ هه‌والێکی شۆخان بزانم.
ئه‌وه‌ بوو دوباره‌ داوای یارمه‌تیم له‌ شیلانی خوشکم کرد که‌ هه‌والێکی شۆخانم بۆ وه‌رگری ئه‌ویش دلی نه‌شکاندم به‌ره‌و مالی شۆخان به‌رێ که‌وت..دوای چه‌ند کات ژمێرێک شیلانی خوشکم گه‌رایه‌وه‌..
به‌لام زۆر ئه‌ترسام ئه‌م جاره‌ش پێم بلێ مالی شۆخان له‌ مال نه‌ بون به‌لام هه‌ر که‌ له‌ دوره‌وه‌ بێنیم وا ده‌ر ئه‌که‌وت که‌ هه‌والێکی خۆشی پێیه‌..که‌ لێم نزیک بۆیه‌وه‌ زۆر به‌ ترسه‌وه‌ پێم وت چی بوو له‌ مال بون..
ئه‌ویش به‌ رۆێکی خۆشه‌وه‌ وتی به‌لێ له‌ مال بون..
ئتر ئه‌و رۆژه‌ دلم زۆر خۆش بو که‌وتمه‌ ده‌ریای خه‌یالو حه‌زم به‌ گریانیکی قول ئه‌کرد.له‌ دلی خۆمدا ئه‌م وت توخوا شۆخان گیان ئه‌م جاره‌ جێم مه‌هێله‌..ئه‌و عه‌شقه‌ی که‌ له‌ ناو دلما دروست بوه‌ لێی گه‌رێ با گه‌وره‌تر بێ..ئه‌و خۆشه‌ویستیه‌ی من بۆ تۆم هه‌یه‌ فێری دابرانی مه‌که‌.ئه‌و دله‌ی که‌ ته‌نها بۆ تۆ لێ ئه‌دات نا ئومێدی مه‌که‌.
هه‌میشه‌ له‌ ناخه‌وه‌ پرسیارم له‌ خۆم ئه‌کرد..خۆشم وه‌لامی خۆم ئه‌دایه‌وه‌...تۆ بلێیت به‌ شۆخان بگه‌م..به‌لێ دلنیام پێی ئه‌گه‌م له‌ به‌ر ئه‌وه‌ی عه‌شقی من عه‌شقێکی پاکه‌..ئه‌ی ئه‌گه‌ر ئه‌و منی خۆش نه‌وێ...نا...دلنیام ئه‌وێش سۆزێکی بۆ من هه‌یه‌...ئه‌ی چۆنو له‌ کوێ پێ بلێم هه‌مو نهێنیه‌کانی دلم بۆ شۆخان ئاشکرا بکه‌م...
سوێندی بۆ ئه‌خۆم خۆشم ئه‌وێیت .پێی ئه‌لێم خۆشه‌ویستی من بۆ تۆ خۆشه‌ویستیه‌کی راسته‌قینه‌یه‌و ئه‌مه‌وی له‌ داهاتوودا له‌ گه‌ل تۆیا رۆژ بکه‌م به‌ شه‌وو شه‌ویش بکه‌م به‌ رۆژ
ماوه‌یه‌کی زۆر چاوه‌رێی رۆژگار بوم تاکو فرسه‌تێکم بدا ئه‌و قسانه‌ بۆ شۆخان بکه‌م...
ئه‌وه‌ بو رۆژێک شۆخان هات بو بۆ مالمان بۆ لای شیلانی خوشکم به‌لام به‌خت یاوه‌رم نه‌بو ئه‌و رۆژه‌ من له‌ مال نه‌ بوم چه‌ند کات ژمێرێک له‌ مالمان دانیشت بوو پاشان رۆشتبۆیه‌وه‌،،
ئه‌و رۆژه‌ من که‌ مێک سه‌ر قال بوم ئیواره‌ دره‌نگ رۆشتمه‌ ماله‌وه‌..
کاتێک رۆشتمه‌ ماله‌وه‌ .شیلانی خوشکم پێی وتم که‌ ئه‌مرۆ شۆخان له‌ مال مان بوه‌ ..
که‌ وای وت دلم خورپه‌یه‌کی گه‌وره‌ی کردو هه‌ر وه‌کو Ú†Û†Ù† بومه‌ له‌رزه‌ له‌ ولاتێک ئه‌داتو ئه‌و ولاته‌ وێران ئه‌بێت...دلی منیش ئاوای Ù„ÛŽ هات....زۆر رقم له‌ خۆم بۆیه‌وه‌ باشه‌ بۆ له‌ مال نه‌ بوم ..به‌لام شیلانی خۆشکم هه‌والێکی خۆشی دامێ ..که‌ گوایه‌ هه‌فته‌ی داهاتو به‌شی په‌یمانگای کۆیه‌ ئاهه‌نگیک ئه‌ گێرن  وه‌ شۆخان منی بانگیشت کردوه‌ وتیه‌تی ئه‌بێ شێرکۆی براشت بهێنی له‌ گه‌ل خۆته‌.....
ئتر من دلم زۆر خۆش بو به‌و هه‌واله‌ له‌ هه‌مان کاتیشه‌ لێ دانه‌کانی دلم په‌له‌ تر ئه‌ بو...
ئتر چاوه‌رێی هه‌فته‌ی دا هاتوم ئه‌ کرد که‌ لاوێ شۆخان ببینمو هه‌مو شتێکی پێ بلێم..

چاوه‌رێ ی به‌شی شه‌شه‌می عه‌شقی باوان ئه‌که‌ین ......هاورێتان په‌یوه‌ند ئه‌حمه‌د

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#2 2007-09-29 12:19:53

behrooz
میوان

Re: به‌شی پێنجه‌م عه‌شقی باوان

ده سته كانت خوش بيت  والله زور زور خؤش Ùˆ جوانه  هه ربزيت سه ركه وتو بيت به هيواى به شى شه شه Ù…

#3 2007-09-29 12:51:56

soz v
خونچەی نوێ
شوێن: stockholm
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-09-17
دواترین سه‌ردان: 2008-10-09
په‌یامه‌كان: 2
ویبگه‌

Re: به‌شی پێنجه‌م عه‌شقی باوان

hej !

Kurdzhin
mn la xake xarebe da