❤❤یـــانەی کوردژیـن/Kurd Zhin❤❤/ / به‌شی چوارده‌هه‌م عه‌شقی باوان

.

نازناو:  وشه‌ی تێپه‌ڕبوون:    |  

ئاگاداری

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به‌ڕێزان : هه‌رکاتێک کێشه‌یه‌ک یان په‌یامێکی ناشیاوت به‌رچاو که‌وت له‌یانه‌دا ئه‌توانن په‌یوه‌ندی بکه‌ن به‌ :_

1- بەڕێوەبەری یانە Hemn Zanko لە کوردستان بە ئمێڵی ( hemn_kurdzhin@yahoo.com ) .. ژمارەی مۆبایل ( 07736993749 )

2- به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی ( ReKaN ) له‌ ئه‌وروپا به‌ ئیمێڵی ( Rekan_uk@hotmail.com ) ، ژماره‌ ته‌له‌فوونی( 00447724242223) .

New Page 1

بابه‌ته‌ گرنگه‌کانی به‌کارهێنانی یانه‌  

#1 2007-10-21 13:29:05

په یوه ندخیام
ئه‌ ندام
شوێن: swed
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-08-26
دواترین سه‌ردان: 2008-09-13
په‌یامه‌كان: 229
ویبگه‌

به‌شی چوارده‌هه‌م عه‌شقی باوان

من عاشق بوم بۆیه‌ زیندانی کرام عاشقی ئه‌وینێکی پاک من شۆخێکم خۆش ئه‌ویست ئه‌ویش
به‌ چه‌شنی من من ئه‌م ویست ژیانی هاوسه‌ری هه‌لبژیرم له‌ گه‌ل ئه‌و شۆخه‌ده‌ به‌لام کۆمه‌لگاکه‌م به‌ تاوانیان زانی..حه‌وت جار دایکم و براکه‌م داوایان له‌ باوکی ئه‌و شۆخه‌م کرد
که‌ کجه‌ که‌ی بدات به‌ من .به‌لام له‌ لایه‌ن باوکی ره‌ت کرایه‌وه‌...
باوکی هه‌مو یادگاریه‌کانمی له‌ گۆر نا هه‌مو خۆزگه‌ کانی کوێر کرد گری له‌ ئاواته‌کانم به‌ردا
هه‌ر بۆیه‌ ئه‌م جاره‌یان خۆم چومه‌ سه‌ر مالی ئه‌م شۆخه‌م.که‌ داوایان لێ بکه‌م عه‌شقی باوان
نه‌سوتێنن.گر له‌ جه‌سته‌ی به‌ر نه‌ده‌ن گولی هیوای هه‌ل نه‌ وه‌رێنن من کچه‌ که‌تانم خۆش
ئه‌وێ و ئه‌ویش به‌ ته‌نها منی ئه‌وێ لێمان گه‌رێن با بۆیه‌ک بین ده‌سته‌ مۆی دابرانمان مه‌که‌ن
کاکه‌ ئاکۆ من که‌ ئیستا له‌و زیندانه‌ دام له‌ گه‌ل تۆ من نه‌ دزیم کردوه‌ نه‌ پیاویشم کوشتوه‌
به‌لکو به‌ ته‌نها عاشقێک بوم!
ئاکۆ که‌ گوێی له‌م چیرۆکه‌م بو به‌ چاوه‌ فرمێسکاویه‌کانی زۆر داوای لێ بوردنی لێم کرد بم بوره‌ کاك ى باوان نه‌م زانی مرۆڤێکی هه‌ست ناسکی دل ته‌نگم بۆت که‌ له‌ پێناوی عه‌شق زیندانی
کراوی ...
منیش وه‌کو ئاکۆیه‌ک مرۆڤێکم کوشتوه‌ بۆیه‌ زیندانی کراوم به‌لام هۆکاره‌کای عه‌شق بوو
چه‌ند سالێک من هۆگری کچه‌ کوردێک بوم چه‌ند جارێک چومه‌ داوای که‌ بیکه‌م به‌ هاوسه‌ری ژیانم به‌لام له‌ به‌ر ده‌ست کورتیو هه‌ژاریم مالی خۆشه‌ویسته‌که‌م ئاماده‌ نه‌ بون کچه‌کای خۆیان بده‌ن به‌ من ..
خۆشه‌ویسته‌که‌م به‌ هه‌مو جۆرێ به‌ من رازی بو ئاماده‌ بو شوم پێ بکه‌ به‌لام ماله‌وه‌یان رێگر
بون....هه‌ر بۆیه‌ ماله‌وه‌یان پاش ماوه‌یه‌ک به‌ زۆر کچه‌که‌یان ئه‌ده‌ن به‌ شوو.به‌ کوره‌ ده‌وله‌مه‌ندێک
باوکی عه‌شقی مالو سامانی زۆر ده‌بێت..ئاماده‌ نیه‌ کچه‌که‌ی خۆی بدات به‌ کوره‌ هه‌ژارێکی
وه‌ک من....
بۆیه‌ منیش هه‌ستام به‌ کوشتنی باوکی کچه‌که‌ ..ئیستاش خۆم له‌ زیندان ئه‌بینمه‌وه‌..
که‌ گویم له‌ به‌سه‌ر هاته‌که‌ی ئاکۆ گرت هه‌ستم کرد به‌ ته‌نیا من نا ئۆمێد نیم و به‌ش خوراو بم
بیرم کرده‌وه‌ به‌س نیه‌ هێشتا من ئه‌مه‌لێکم ماوه‌ شۆخان شوی نه‌ کردوه‌..
من هه‌ر چاوه‌رێ بوم دوای به‌ر بونم له‌ زیندان مالی شۆخان رازی بن ..شۆخانم بده‌نێ
وه‌ دوای دوو رۆژ له‌ زیندان دادگا منو شۆخانی بانگ کرد تا له‌ کێشه‌ که‌ بکۆلێته‌وه‌..
کاتێک من چوم بۆ دادگا شۆخانیش له‌وێ بوو کاتو ساتێکی ناخۆش بو چونکه‌ نه‌م ده‌زانی دوای دادگا چیم به‌سه‌ر دێت..دادوه‌ر چی بریار ئه‌داو شۆخان چی ئه‌لیت..
خۆزگام ئه‌خواست شۆخان له‌ ژوری دادوه‌ر بلێ من باوانم خۆش ئه‌ویتو هه‌ر ئه‌بێ بۆ ئه‌و بم.
له‌ هۆلی دادگا دانیشتبوم کاتێکم زانی ناوم خوێندرایه‌وه‌ بۆ ژوری دادوه‌ر.
که‌ چومه‌ ژوره‌وه‌ دادوه‌ر دانیشتبهو چاوه‌رێی منی ئه‌کرد ..
سلاوێکم لێ کردو له‌ به‌رانبه‌ری دانیشتم...
دادوه‌ر لێمی پرسی......به‌ چی مه‌ به‌ستێک شه‌و دره‌نگانێک چویته‌ سه‌ر مالی شۆخان
ویستت چی بکه‌ی ئه‌ی خۆت به‌ تاوانبار نازانی؟
که‌ گوێ بیستی دوانه‌که‌ی دادوه‌ر بوم وتم نه‌خێر دادوه‌ری به‌رێز.من تاوانبار نیم به‌لکو باوکی
شۆخان تاوانباره‌ ...
که‌ نایه‌لێ منو شۆخان بۆیه‌ک بین..ئه‌و تاوانباره‌ که‌ حه‌زی دوو عاشق له‌ گۆر ئه‌نێت.په‌نجه‌ ئه‌کاته‌  چاوی هیواکانمان ..من شۆخانم خۆش ئه‌وێتو شۆخانیش منی خۆش ئه‌وێت
بۆ چوار سال ئه‌جێت منو شۆخان دلداری یه‌کین..
که‌سو کارم حه‌وت جار چونه‌ مالی شۆخان داوایان له‌ باوکی شۆخان کرد که‌ شۆخان بدات به‌ من به‌لام باوکی ئاماده‌ نه‌ بوو.
بۆیه‌ وام لێ هات ئه‌و شه‌وه‌ چومه‌ سه‌ر مالی شۆخان تا به‌ باوکی بلێم ئه‌بێ شۆخان ببێ
به‌ هاوسه‌ری من .به‌لێ من به‌و مه‌به‌سته‌ چومه‌ سه‌ر مالی شۆخان....
دادوه‌ر که‌ گوێی له‌و قسانه‌ی من بو داوای کرد که‌ شۆخانیش بێته‌ ژوره‌وه‌..شۆخان هاته‌ ژوره‌وه‌و
هه‌ردوکمان له‌ به‌رانبه‌ر یه‌ک وه‌ستاین..
من چاوه‌رێی بوم شۆخان دان به‌ خۆشه‌ویستی چوار ساله‌مان بنێت بلێ به‌لێ من باوانم
خۆش ئه‌وێت..هه‌ر ئه‌بێ بۆ ئه‌و بم..
کاتێک دادوه‌ر له‌ شۆخانی پرسی تۆ ئه‌و کوره‌ ئه‌ناسی؟
شۆخان وتی!!!

چاوه‌رێ بن بۆ به‌شی پازده‌هه‌م     Ù‡Ø§ÙˆØ±ÛŽØªØ§Ù† په‌یوه‌ند

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#2 2007-10-21 14:35:13

shanga
ئه‌ندامی چالاک
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-08-06
دواترین سه‌ردان: 2008-07-15
په‌یامه‌كان: 40

Re: به‌شی چوارده‌هه‌م عه‌شقی باوان

dastakant xosh bet paiwandi gul walay yaksar shtekm ba bir hatawa  chawakanm pr bwn la frmesk ,,sarkawtw bit ishala paiwand gyan azanm zpr mandw abit,

Kurdzhin
دڵه كه م به هۆ ی تۆ وه ئه توا نم بژیم

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#3 2007-10-22 11:18:52

شێرکۆ ره‌ئوف
ئه‌ندامی چالاک
شوێن: سلێمانی
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-08-18
دواترین سه‌ردان: 2023-01-23
په‌یامه‌كان: 109

dast xosh baqwrban har sarkawtuby brakam

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#4 2007-10-22 17:29:16

hanasa9
ئه‌ندامی چالاک
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-09-01
دواترین سه‌ردان: 2012-01-30
په‌یامه‌كان: 186

txwa shoxan wty aynasm yan na kwra dllman taqy paywand xera tawawy bka

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#5 2007-10-22 22:43:32

paykan
ئه‌ندامی چالاک
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-09-01
دواترین سه‌ردان: 2008-03-04
په‌یامه‌كان: 39

dastw chawt xosh bet kaka paywand gyan hawre gyan la katy zor hastyarda dawastyt awash xoy la xoyda zyatr wa dakat xwenar tamazroy xwendnawa bkat babataka ba chezh tr dakt
harbzhyt

Kurdzhin
جاوم له ئاسمان برى             
     Ø¯Ù„ٌم هيٌنده Ù‰ ديكة كيرا
     ÙƒÙ‡ ليٌك بيره وه رى كوٌنم
     Ù„Ù‡ بر هاتنه وه به بيرا

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#6 2007-10-30 16:44:28

په یوه ندخیام
ئه‌ ندام
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-08-26