❤❤یـــانەی کوردژیـن/Kurd Zhin❤❤/ / به‌شی پازده‌هه‌م ئه‌شقی باوان

.

نازناو:  وشه‌ی تێپه‌ڕبوون:    |  

ئاگاداری

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به‌ڕێزان : هه‌رکاتێک کێشه‌یه‌ک یان په‌یامێکی ناشیاوت به‌رچاو که‌وت له‌یانه‌دا ئه‌توانن په‌یوه‌ندی بکه‌ن به‌ :_

1- بەڕێوەبەری یانە Hemn Zanko لە کوردستان بە ئمێڵی ( hemn_kurdzhin@yahoo.com ) .. ژمارەی مۆبایل ( 07824521572 ) .

2- به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی ( ReKaN ) له‌ ئه‌وروپا به‌ ئیمێڵی ( Rekan_uk@hotmail.com ) ، ژماره‌ ته‌له‌فوونی( 00447754007706) .

New Page 1

بابه‌ته‌ گرنگه‌کانی به‌کارهێنانی یانه‌  

#1 2007-10-26 02:06:50

په یوه ندخیام
ئه‌ ندام
شوێن: swed
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-08-26
دواترین سه‌ردان: 2008-09-13
په‌یامه‌كان: 229
ویبگه‌

به‌شی پازده‌هه‌م ئه‌شقی باوان

نه‌خێر من ئه‌و کوره‌م هه‌رگیز نه‌ناسیوه‌ وه‌هیچ جۆره‌ په‌یمانیکم له‌گه‌ڵ ئه‌و کوره‌دا نیه‌ ئه‌و کوره‌ به‌هه‌ڵه‌دا چووه‌
که‌ ئه‌م جۆره‌ وشانه‌م له‌ شۆخان بیست سه‌رم به‌رز کرده‌وه‌و جه‌سته‌م سر بوو هۆشم لای خۆم نه‌ما ئاخم هه‌ڵکێشا بۆ ئه‌شق 
ئاخ عه‌شق وه‌فای بۆم نه‌بوو شۆخان حاشای له‌ چوار ساڵ خۆشه‌ویستی کرد له‌ ژوری دادگا ...راسته‌ به‌هه‌ڵه‌داچوم چوارساڵ خۆشه‌ویستیم بۆی نه‌فامانه‌ خۆشم ویستی نه‌عله‌ت له‌ویژدانت..له‌ ئاگری جه‌هه‌نه‌م بسوتێیت.
دادوه‌ر که‌ وه‌ڵامه‌که‌ی شۆخانی وه‌رگرت بریاریدا به‌ به‌ند کردنم له‌وکاته‌یا حه‌زم به‌کوشتنی خۆم ده‌کرد هه‌ربۆیه‌ پرمدایه‌ تفه‌نگی پاسه‌وانه‌که‌ بۆ ئه‌وه‌ی خۆم بکوژم به‌ڵام ده‌ستیان گرتم فیشه‌کێکم ته‌قاندو به‌ر سکم  که‌وت له‌هۆش خۆم که‌وتم وادیاربو بردیانم بۆ نه‌خۆشخانه‌ به‌په‌له‌ نه‌شته‌رگه‌ریان بۆکردم\له‌تاو ئازاری ئه‌شق Ùˆ بێوه‌فای شۆخان ئاگام له‌ ئازاری جه‌سته‌م نه‌مابوو
واپێئه‌چو برینه‌کانی ئه‌شقم سه‌خت تربوبێت له‌برینه‌کانی جه‌سته‌م
دوای  جاک بونه‌وه‌م بانگ کرام بۆ بنکه‌ی ئاسایش بۆ لێکۆڵینه‌وه‌
هه‌میشه‌ ئه‌یانپرسی مه‌به‌ستت چی بوو ئه‌وشه‌وه‌ که‌چویت بۆ سه‌رماڵی شۆخان؟!!!!
بروایان به‌قسه‌کانی من نه‌بوو،،چونکه‌ شۆخان به‌دادوه‌ری وتبوو که‌ من ئه‌و کوره‌ ناناسم!!
ئه‌وه‌ش کێشه‌یه‌کی گه‌وره‌بوو که‌بۆمنی دروست کرد تا به‌ئاسانی رزگارم نه‌بێت!!
به‌رده‌وام بیرم ئه‌کرده‌وه‌ که‌ شۆخان چۆنتوانی حاشا له‌چوار ساڵ خۆشه‌ویستی بکات!!!
ئه‌ی ئه‌وببو به‌ ژن!!!خۆ په‌رده‌ی کچێنی له‌ژوانێکدا له‌ده‌ست دابوو!!!
ئه‌ی ئه‌گه‌ر بۆ من نه‌بێت شۆخان چی ئه‌کات!!!
چۆن ئه‌و کێشه‌یه‌ چاره‌سه‌ر ئه‌کات!!!
بیرم ئه‌کرده‌وه‌ که‌ شۆخان هه‌ر ئه‌بێت بۆ من بێتو هه‌ر خۆی بۆمن داناوه‌،،چونکه‌ من بومه‌ هۆی له‌ده‌ست دانی په‌رده‌ی کچێنی شۆخان،،شۆخانیش جگه‌ له‌من ناتوانێت شوو به‌ که‌سی که‌ بکات....
هه‌میشه‌ من له‌ناو ئه‌ندێشه‌و خه‌یاڵدابوم بولبولی ئه‌شقم ئاوازی ماته‌می ئه‌‌ژاند ،چاوه‌کانم بێ فرمیسک نه‌بون ،،ئه‌وه‌نده‌م میوانداری خه‌م کرد خه‌میش لێم بێزار بوو
چاوه‌رێبوم شۆخان په‌یوه‌ندیم پیوه‌بکات دان به‌تاوانه‌کانی بنێت،داوای لێبوردن بکات ،بڵێت ببوره‌ باوان من هه‌ڵه‌بوم و بچێته‌ به‌رامبه‌ر دادوه‌ر پێی بڵێت.ئا ،به‌ڵێ منو باوان دوو خۆشه‌ویست بوین من باوانم خۆشده‌ویستو چوار ساڵ دڵداری بووم ،باوان حه‌وت جار داوای له‌باوکم کرد به‌ڵام باوکم رازی نه‌بوو من بدات به‌ باوان
من هه‌رگیز چاوه‌رێی هه‌واڵێکم نه‌کردوه‌ که‌ بڵێن  شۆخان شوی کردوه‌ !!!!
به‌ڵێ هه‌واڵم پێگه‌یش هه‌واڵی ئاهه‌نگی  گواستنه‌وه‌ی شۆخان بۆ فه‌رهاد
چی هه‌یه‌ له‌م هه‌واڵه‌ سامناکتر و جه‌رگ برتر!!!!کام ئازاره‌ سه‌خت تره‌!!!له‌و ئازاره‌ی شۆخان به‌منی نۆشی؟!!!!
شوی کرد بێ ئه‌وه‌ی من ئاگادار بم!!
وادیار بو په‌رده‌ی کچینی دروست ئه‌کرێته‌وه ئێستا له‌کوردستان من نه‌مزانی بوو ،،،به‌ڵی شۆخان شوی کرد خۆشه‌ویستی چوار ساڵه‌ی له‌گۆرنا بێوه‌فابو قه‌ت گه‌ردنی ئازاد ناکه‌م ...
دڵنیام خوای عه‌شق له‌تاوانه‌کانی نابورێت تۆڵه‌ی منی لێئه‌کاته‌وه‌ ،،شۆخان چاوی یادگاریه‌کانی کوێر کرد ئه‌وینی هه‌ر به‌منداڵی ناشت ،خۆشه‌ویستی زینده‌ باچاڵ کرد عه‌شقی شه‌رمه‌زاری دڵ کرد ،ئێستا دڵ وێرانه‌یه‌ ،بیابانه‌ ،که‌لاوه‌یه‌،ئیتر Ú†Û†Ù† دڵ پارچه‌ پارچه‌ نه‌بێت  ئازار که‌ هه‌میشه‌ سه‌ماده‌کات له‌ناخمدا ،ئیتر من Ú†Û†Ù† بتوانم جارێکی تر ببمه‌ هاورێی عه‌شق!!!ده‌سته‌کانی ماچ بکه‌م!!په‌یمان ئه‌ده‌م له‌هه‌ر کوێیه‌ک عه‌شق ببینم به‌ردبارانی بکه‌م،ئاگری تێبه‌ربده‌م،ئه‌ڵێم تۆ درۆت کرد تۆ منت خه‌ڵه‌تاند فریوت دام...چوار ساڵ خۆشه‌ویستیم تارای بوکێنی له‌سه‌رنا ئه‌ڵقه‌ی زاوایه‌کی نامۆی له‌په‌نجه‌ نا ،،،شۆخان به‌ ماچێک له‌لێوی تازه‌ زاوا گری له‌ خۆشه‌ویستی چوار ساڵه‌ی من نا،،تاجی تاوان Ùˆ روڕه‌شی نایه‌ سه‌ری ...
منیش بومه‌ قوربانی و له‌م گره‌وه‌ هه‌رخۆم دۆرام تاڵی ژیانم چێشت.....
شوکردنی شۆخان بووه‌ هۆی نه‌خۆشکه‌وتنی هه‌مو جه‌سته‌م تا ماوه‌یه‌کی زۆر له‌نه‌خۆشخانه‌ که‌وتم وه‌ تا ئه‌مرۆش به‌نه‌خۆشی عه‌شقه‌وه‌ ده‌ناڵینم ...
من لێره‌دا هیچ نه‌ماوه‌ بیڵیم ته‌نها ئه‌وه‌ ئه‌ڵیم هۆۆۆۆعاشقانی وڵاته‌که‌م چاوه‌رێی وه‌فای عه‌شق مه‌بن باوه‌ک عه‌شقی باوان گڕ له‌جه‌سته‌تان به‌رنه‌بێت و ببنه‌ خۆڵه‌ مێش.......
........له‌کۆتای چیرۆکی ئه‌شقی باوان به‌ناوی خۆم واته‌(په‌یوه‌ند)و وه‌ (سه‌رچڵ)ه‌وه‌ زۆر سوپاسی ماڵپه‌ره‌ جوانه‌که‌ی جه‌بار شێخانی ئه‌که‌ین زۆر سوپاس بۆ هاوری هه‌ست ناسکه‌کانی مه‌کۆی خۆشه‌ویست په‌یمانتان ئه‌ده‌مێ بێ خێندنه‌وه‌ی جیرۆکو رۆمانتان نه‌که‌م
به‌ڵام زۆر به‌داخه‌وه‌ ئه‌بێت بۆ ماوه‌یه‌کی زۆر له‌مه‌کۆی خۆشه‌ویست داببرێم به‌هۆی سه‌رقاڵیو کۆسپه‌ گه‌وره‌کانی ژیان ..دوباره‌ سوپاس بۆ ئێوه‌ی خۆشه‌ویست
تێبینی >
چیرۆکی عه‌شقی باوان
ئه‌که‌م>ویستم ئه‌م به‌سه‌رهاته‌ بکه‌م به‌رۆمانیکی گه‌وره‌ ،به‌ڵام به‌هۆی نه‌بونی کاتو سه‌رقاڵ بوونم به‌ئیش و کار نه‌متوانی بۆیه‌ کردم به‌ چیرۆکێکی دریژ
دووهه‌م>ئه‌م جیرۆکه‌ به‌شی یه‌که‌م و دووهه‌موو سێهه‌م ی له‌نووسینی (سه‌رچڵ ئه‌حمه‌د) ه‌ له‌به‌شی چوار تا به‌شی پازده‌هه‌م (په‌یوه‌ند ئه‌حمه‌د) ته‌واوی کردووه‌
................ئه‌م چیرۆکه‌ به‌سه‌رهاتێکی راسته‌قینه‌یه‌ به‌سه‌ر کاکه‌ شێرکۆ ÛŒ هاورێ ÛŒ ئازیزی  مه‌کۆمان هاتووه‌.........

دواترین جار ده‌ستكاری كراوه‌ له‌لایه‌ن peywand (2007-10-28 09:13:11)

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#2 2007-10-26 17:40:54

شێرکۆ ره‌ئوف
ئه‌ندامی چالاک
شوێن: سلێمانی
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-08-18
دواترین سه‌ردان: 2011-09-02
په‌یامه‌كان: 101
ویبگه‌

Re: به‌شی پازده‌هه‌م ئه‌شقی باوان

سلاو کاکه‌ په‌یوه‌ند و کاکه‌ سه‌رچڵ گیان:
سه‌ره‌تا ده‌ست خۆشیتان لێ ئه‌که‌م بۆ نوسینی چیرۆکی عه‌شقی باوان به‌راستی ماندوبونتان پێوه‌ دیاره‌
هیوا دارم بێ چیرۆک و رۆمانمان نه‌که‌ن . سه‌رکه‌وتوبن ...

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#3 2007-10-27 07:35:38

hemin meer
ئه‌ندامی چالاک
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-07-17
دواترین سه‌ردان: 2008-01-05
په‌یامه‌كان: 15

ده‌سته‌کانت خۆش بۆ نوسینه‌وه‌ی ئه‌م چیرۆکه‌ دڵته‌زێنه‌ به‌راستی به‌سه‌رهاتێکی کاره‌ساتباره‌..

به‌ڵام هه‌رگیز عیشق تاوانبار نییه‌ له‌مه‌دا، عیشق له‌پیسیێتی مرۆڤه‌کان به‌رییه‌..ئه‌وه‌ کاره‌کته‌ره‌کانی عیشقن

له‌په‌نای عیشقه‌وه‌ خراپه‌ ئه‌نجام ئه‌ده‌ن ، گه‌رنا دونیای عیشق دونیایه‌کی جوانه‌ ئه‌وه‌ ئێمه‌ین ناشرینی ده‌که‌ین

دونیای عیشق به‌درێژایی مێژوو پرییه‌تی له‌ نمونه‌ی وه‌فاداری و دڵسۆزی، ئه‌وانه‌ی به‌راستی خۆیان به‌عیشق پاک کردۆته‌وه‌

مه‌حاڵه‌ له‌که‌یه‌ک هه‌ڵبگرن که‌ عیشق قبوڵی نه‌بێت..له‌گه‌ڵ رێزمدا..

Kurdzhin
ئه‌وین جوانه‌ وه‌ک و ئاسمان
دڵرÙ?ێنه‌ وه‌ک Ùˆ ده‌ریا
به‌سۆزه‌ وه‌ک باوه‌شی دایک
Ù?ێنکه‌ وه‌ک نمه‌ی باران

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#4 2007-10-27 12:02:50

paykan
ئه‌ندامی چالاک
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-09-01
دواترین سه‌ردان: 2008-03-04
په‌یامه‌كان: 39

am katat bash kak apaywan
dastw chawt xosh bet barasty janabt lagal kaka sarchil zor mandw bwn bam babatawa ,,,,, mn lay xomawa dast xoshytan le dakam yaxwa dastw panjatan xosh bet barasty harchanda cherokeky kwrt bw balam pr manaw la hamanktda zor pr nawarokw pr la chezhw naxoshy bw3 ka ba shewyakay karygar kary la naxy ensan dakrd
har la xoshyda bn hywadrm larey janabtawa slaw w rezw 7wrmatm bgayanyta kaka sarchil
har la xoshyda bn

Kurdzhin
جاوم له ئاسمان برى             
     Ø¯Ù„ٌم هيٌنده Ù‰ ديكة كيرا
     ÙƒÙ‡ ليٌك بيره وه رى كوٌنم
     Ù„Ù‡ بر هاتنه وه به بيرا

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#5 2007-10-27 16:03:14

په یوه ندخیام
ئه‌ ندام
ویبگه‌

swpas bo hamw layak ..lhawrey xoshawysty mnn ..dast xoshyakany ewa way le krdm bardawam bm la sar am chiroka ...shad bn hamw layak

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#6 2007-10-27 16:59:23

hanasa9
ئه‌ندامی چالاک
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-09-01
دواترین سه‌ردان: 2012-01-30
په‌یامه‌كان: 186

paywand gian dastakant xosh bet barasty zor jwan datrshtbw barasty hiway sarkawtnw taman drezhit bo axwazm balam ba daxeky zorawa ka anjamakay wa darchw ba hiway zhianeky xosh w pr kamarany

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#7 2007-10-27 17:54:18

په یوه ندخیام
ئه‌ ندام
ویبگه‌

zor supas bo payama ba nrxakat kak hemn gyan balam baxwa 3ashq har la konawa felman le aka mn wakw xom qat bawarm ba xoshawystyw 3ashq nya ..bataybaty xoshawystyw 3ashqy esta hamwy masla7ata la gal rezmda bo hamw 3ashqan ..

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#8 2007-10-27 17:56:34

په یوه ندخیام
ئه‌ ندام
ویبگه‌

supas bo kaka sherkoy xoshawyst kaka sherko gyan la kamw kwruy chirokaka bbwra ...la bashy 15 pazdaham da kamek xalaty tya bw balam awa xarikm chaky akam ...

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#9 2007-10-27 17:58:59

په یوه ندخیام
ئه‌ ندام
ویبگه‌

zor supasy hawrey zor xoshawystm paykan w hanasa akam ka ba bardawamy dast xoshyan le krdwm  zor supas hawrey shyrinm hywam waya la xoshy da bn ha mw kat .dastw panja kany paywand ba bonay ewawa twanay nwsyny haya gar ewa na bn panjakanm hych na nwse

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#10 2007-10-28 20:32:23

شێرکۆ ره‌ئوف
ئه‌ندامی چالاک
ویبگه‌

دةست خؤش كاكة بةيوةند من زؤر لةم جيرؤكة رازيم ئةوانة بة كةموو كورى حساب ناكريت
كرنك ئةوةية سةركةوتوو بوى لة بةرهةمةكةتدا هةر بزيت براكةم

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#11 2007-10-28 23:16:33

iman
ئه‌ندامی هه‌میشه‌یی
شوێن: Swed
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-10-03
دواترین سه‌ردان: 2008-03-06
په‌یامه‌كان: 109

ae ka naxosha aw basarhata,hewwe  jianeki xosh bo brae dil shkaw daxwazm

Kurdzhin
http://img171.imageshack.us/img171/7469/post51115916236fe6.gif

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#12 2007-10-29 22:54:31

په‌ری
ئه‌ندامی هه‌میشه‌یی
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-08-01
دواترین سه‌ردان: 2011-10-20
په‌یامه‌كان: 309

سلآو هاورئ يان.......

كاك به يوند و كاك سه رجلّ ده ستخؤشيتان لئ ئه كه م بؤ نووسينه وه ى ئه م جيرؤكه به راستى زؤر زؤر جوان و سه رنج راكيش نوسيوتانه ده سته كانتان خؤش بيت و ماندوو نه بن هيوادارم بئ به شيشمان نه كه ن له م جيرؤكانه هه رجه نئ خه فه تاويش بئ كّرنك ئه وه يه راستيه ك بن
زؤر به داخه وه بؤ بئ وه فاى شؤخانيش نازانم بلّيم جى هيوادارم له كّه لّ تيبه ر بوونى كاتدا كاكه شيركؤى هاوريمان له بيرى بكات و خؤى خؤشتر بويت له بيوه فايه ك

*~..PaRy..~*

Kurdzhin
زيندانى من...جه سته ى بر له عشقى خؤم بوو
عشقى من...ته نيا دلى كلبه كراوى سينه ى خؤم بوو

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#13 2007-10-30 09:01:00

شێرکۆ ره‌ئوف
ئه‌ندامی چالاک
ویبگه‌

سوباست ئةكةم داده بةرى كيان خوشكةكةم

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#14 2007-10-30 16:27:14

په یوه ندخیام
ئه‌ ندام
ویبگه‌

zor  supas  kak sherko  gyan  hyway zhyaneki pr asodat bo axwazm bray shirinm

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#15 2007-10-30 16:48:50

په یوه ندخیام
ئه‌ ندام
ویبگه‌

zor  zor  zor   supasy am hawre barezana akam ka ba bardawamy dast xoshiyan le krdwm bo nwsinaway am chirokam  ..dast xoshyakany awan bwa hoy away btwanm am chiroka tawaw bkam....hawrey zor barezw xoshawystm......paykan...sherko...srwa...kovan....bahroz...sami...hemn mer...hemn...pary...iman...hanasa..kaka zardasht...dwbara swpas bo eway xoshawystm.....

دواترین جار ده‌ستكاری كراوه‌ له‌لایه‌ن peywand (2007-10-30 16:51:14)

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#16 2007-10-30 23:42:46

iman
ئه‌ندامی هه‌میشه‌یی
شوێن: Swed
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-10-03
دواترین سه‌ردان: 2008-03-06
په‌یامه‌كان: 109

ba rasty chyrokeke na xosha, dastakant xosh barezm

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#17 2007-12-04 02:47:31