❤❤یـــانەی کوردژیـن/Kurd Zhin❤❤/ / به شی دووه م له خه ونێكی به تال

.

نازناو:  وشه‌ی تێپه‌ڕبوون:    |  

ئاگاداری

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به‌ڕێزان : هه‌رکاتێک کێشه‌یه‌ک یان په‌یامێکی ناشیاوت به‌رچاو که‌وت له‌یانه‌دا ئه‌توانن په‌یوه‌ندی بکه‌ن به‌ :_

1- بەڕێوەبەری یانە Hemn Zanko لە کوردستان بە ئمێڵی ( hemn_kurdzhin@yahoo.com ) .. ژمارەی مۆبایل ( 07736993749 )

2- به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی ( ReKaN ) له‌ ئه‌وروپا به‌ ئیمێڵی ( Rekan_uk@hotmail.com ) ، ژماره‌ ته‌له‌فوونی( 00447724242223) .

New Page 1

بابه‌ته‌ گرنگه‌کانی به‌کارهێنانی یانه‌  

#1 2007-12-01 21:46:18

په یوه ندخیام
ئه‌ ندام
شوێن: swed
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-08-26
دواترین سه‌ردان: 2008-09-13
په‌یامه‌كان: 229
ویبگه‌

به شی دووه م له خه ونێكی به تال

خۆشه ویستی منو هێشوو رۆژ به رۆژ گه وره تر ئه بوو هه ناسه كان قولتر ئه بونو لێوه كان بۆ ماچێك ئال تر ئه بون .دوری منو هێشوو ..كۆسپێكی گه وره بوو له نێوانمان ..ئه و له لۆندۆن و منیش له سوید ته نها به هه وره كان رازو نیازی خۆمان بۆ یه ك ئه نارد ..من پێناسه ی سه فه رم نه بوو نه م ئه توانی سه فه ر بكه م بۆ لۆندۆن ...بۆ ئه ویش گونجاو نه بوو بێت سه رم لێ با..راستی منو هێشو ته نها به هۆتمایلو مۆبایل دلمان گۆریه وه ...

من له گه ل یه كه م ناردنی نامه م به مۆبایله كه م دلی خۆم ته سلیمی هێشو كرد ..دلم ره وانه ی ئه و په ری كێشوه ری ولاتێكی دور له خۆم كرد ....به كامیرای هۆتمایله كه شم خۆم ناساند ئه وه منم ..ئه و یش به هه مان شیوه ...عه شقێكی سه یر بوو هه ر چه نده له ژوانو ساتێ پێكه وه بون بێ به ش بوین به لام به خه یال هه موو چركه كانی ژیان پێكه وه بوین .

هه موو رۆژ ئێمه په یوه ندیمان هه بوو له گه ل یه ك به ته له فون و له سه ر هێلی ئێنته رنێن رازو نیازی خۆمان بۆ یه ك ده ر ئه بری .بۆ ساتێك ژوانو پێكه وه بون تا مه زرۆ بوین ...به لام بیر مان له و رۆژه ئه كرده وه كه رۆژێك دادێ به یه ك شاد ئه بین

هه موو ئازاره كانی دوری له بیرمان ئه چێته وه و تێر بۆنی یه ك ئه بین...سالێك به سه ر خۆشه ویستی منو هێشو تێ په ری هه ر بێ به ش بوین له بۆنی گوله جوانه كانی به هار ...هه ر تینو بوین بۆ چۆرێك ئاوی كانیه سازگاره كان..

دوای سالێك من بریارم دا كه كاسو كارم بنێرمه لۆندۆن بۆ مالی هێشوو .تا منو هێشو به خه ونه شرینه كانمان بگه ین...به لام هێشوو ره تی كرده وه ئه و بریاره ...چونكه نه خۆشی دلی هه بوو وا بریار بوو نه شته رگه ری بۆ بكه ن ...هێشوو بریاری دا كه دوای نه شته ر گه ریه كه من ئه توانم كه سو كارم بنێرم ....

منیش ئه و بریاره ی ئه وم په سه ند كرد ....چاوه رێم ئه كرد تا هێشو نه شته ر گه ری بۆ ئه كرێت ...هیوای چاك بونه وه م بۆ خواست...ئه وه ی راستی بێ من حه زم ئه كرد پێش نه شته ر گه ریه كه ..منو هێشو ببین به ده زگیرانی یه ك...به لام هێشو وتی ئه م نه شته ر گه رییه ی من له لۆندۆن چاره سه ر ی باشتر هه یه نه ك له سوید  به لام پر به دل دلگران بوم بۆی ..ئه ترسام مه رگ گه وره ترین خۆشه ویستیم لێ بستێنێته وه ..ئه خه ونانه ی كه شیرین بوو له لام هه موی به تال بێته وه .

داوام له خوای عه شق كرد .كه مه رگی خۆشه ویسته كه م نه بینم ئه گه ر بینیم مه رگی خۆشم هه ر له دوای ئه و بێت

چاوه رێ بن بۆ به شی سێهه م له خه ونێكی به تال

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#2 2007-12-03 00:52:50

sarchil
ئه‌ندامی چالاک
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-07-25
دواترین سه‌ردان: 2008-09-22
په‌یامه‌كان: 36
ویبگه‌

Re: به شی دووه م له خه ونێكی به تال

dast xosh sarkawtwbeyt

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#3 2007-12-03 16:11:56

Rozhan
فریشته‌ی ناز
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-10-17
دواترین سه‌ردان: 2017-03-07
په‌یامه‌كان: 3727
ویبگه‌

ده سته كانت خؤش به يوه ند كيان سه ركه وتووبيت به قوربان

Kurdzhin

زۆربـەی کـات وا خـۆمـان دەرئـەخەیـن..!
گـوێ بـەو روداوە ناخـۆشانە نـایەین کـە لە ژیـانمان بەسـەرمان هاتـووە
بـەلام لە راسـتییا هەمو کاتێـک لە ناخـەوە ئەمان کـوژێت.!

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#4 2007-12-03 17:22:27

kchakam
فریشته‌ی ناز
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-10-20
دواترین سه‌ردان: 2016-12-17
په‌یامه‌كان: 578

paewand   awa   am  bashashmm   xwendawa......axxxxxxxxxxx   ka  xosha  kotaeeyakat   xosh  bet
brwat  habeet  ama  taza  mn  aexwenmawa.......xawekee   zor   jwana.....am  bashash..
ba  bzanm  bashy    seham   chya
palama....haz   akam  bzanm 
xwaya  xosh  bee 
dl  xosh   be   lawee
la   xwa   dawakarm
azzezm
jare   katt  shad   amjarash
hhhhhhhhhhh

Kurdzhin
http://img140.imageshack.us/img140/4586/1413kh0.gif
http://cb.amazingcounters.com/counter.php?i=2399200&c=7197913

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#5 2007-12-04 12:49:27

په یوه ندخیام
ئه‌ ندام
شوێن: swed
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-08-26
دواترین سه‌ردان: 2008-09-13
په‌یامه‌كان: 229
ویبگه‌

ۆر سوپاس بۆ تۆ سه رچل گیان هیوام سه ر كه وتندا ..

رۆژانی هه میشه هاورێم ...سوپاسی هه ستی به رزت ئه كه م ئه زیزم

كچه كه م ..زۆر زۆر سوپاسی ئه و هه سته ناسكه ت ئه كه م هاورێی شیرینم ...په له مه كه بزانه ئه م چێرۆكه بۆ كوێمان ئه بات.

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

خوارووی مه‌كۆ

Your IP Address : 18.204.2.53