❤❤یـــانەی کوردژیـن/Kurd Zhin❤❤/ / به شی چوار له خه ونێكی به تال

.

نازناو:  وشه‌ی تێپه‌ڕبوون:    |  

ئاگاداری

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به‌ڕێزان : هه‌رکاتێک کێشه‌یه‌ک یان په‌یامێکی ناشیاوت به‌رچاو که‌وت له‌یانه‌دا ئه‌توانن په‌یوه‌ندی بکه‌ن به‌ :_

1- بەڕێوەبەری یانە Hemn Zanko لە کوردستان بە ئمێڵی ( hemn_kurdzhin@yahoo.com ) .. ژمارەی مۆبایل ( 07736993749 )

2- به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی ( ReKaN ) له‌ ئه‌وروپا به‌ ئیمێڵی ( Rekan_uk@hotmail.com ) ، ژماره‌ ته‌له‌فوونی( 00447724242223) .

New Page 1

بابه‌ته‌ گرنگه‌کانی به‌کارهێنانی یانه‌  

#1 2007-12-04 02:22:05

په یوه ندخیام
ئه‌ ندام
شوێن: swed
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-08-26
دواترین سه‌ردان: 2008-09-13
په‌یامه‌كان: 229
ویبگه‌

به شی چوار له خه ونێكی به تال

زۆر ئاسای وه لامی دامه وه ..
دیاریم لێت ئه وێ هێشوو نه شته ر گه ریه كه ی به سه ر كه وتوی كرا...كه ئه و هه واله م بیست ..هیلاكی جه سته م هه موی له بیر جۆوه و خه نده دوباره هاته وه سه ر لێوم چاوه كانم فرمێسكه كانی
خۆی سریه وه ...

زۆر سوپاسی ئه و هاورێ به رێزه م كرد كه ئه و هه واله خۆشه ی دا پێم پرسیم ئه ی ژماره كه ی هێشوو كراوه یه ئێشتا ئه توانم په یوه ندی پێوه بكه م؟.

به لێ به دلنیایه وه .

په یوه ندیم له گه ل ئه وه داخستو راسته و خۆ زه نگم بۆ هێشوو لێدا ..له گه ل بیستنی ئه لووی هێشوو..ده ماره كانی له شم دووباره زیندو بونه وه .دوای هه وال پرسین .خۆشحالی ده ر برین به ران به ر به نه شته رگه ریه كه ی دلی ...بۆ چركه یه ك چاوه ریم نه كرد..پرسیم كه ی كه سو كارم بنێرم داوا له كه سو كارت بكه ن كه تۆم پێش كه ش بكه ن ؟

به لام ئه و ره تی كرده وه .جارێ ئێش به په له نا بێ راسته منو تۆ سالێه خۆشه ویستی یه كین به لام په یوه ند گیان كێشه م زۆره ئه بێ له و كێشانه رزگارم بێت..ئه و كات...

پرسیم كێشه ی چی؟كێشه ی تۆ ته نها نه خۆشی دلت بو ئه وه نه شته ر گه ریت بۆ كرا ..ئیتر كێشه ی تر چیه بۆ من نه م زانییوه ؟

هێشوو...په یوه ند گیان كه سو كارم ئه یانه وێ به زۆر بم ده ن به ئا مۆزا كه م....په له مه كه تا ئه و كێشه یه ش چاره سه ر ئه كه م....

چۆن ئه مه كه ی ئه ی بۆ زوو تر باست نه ئه كرد.....به هه ر حال ئه مه كێشه نیه شو كردن به زۆر نیه ...خۆت ئه توانی قه رار به یت هێشوو گیان كه من كه سو كارم نارد كه سو كاری تۆش ..رازی ئه بن .. ئه گه ر خۆت رازیت له سه ر بێ....

‌هێشوو..زۆر باشه به لام من ئه مه وێ سه فه رێكی كوردستان بكه م ..دوای گه رانه وه م...هه موو شتێ جێ به جێ ئه بێت..!!!!!!!!!

په یوه ند..باشه من چاوه رێت ئه كه م تا له كوردستان ئه گه رێیته وه ...كه ی سه فه ر ئه كه ی؟؟؟

دوای ئه م مانگه ..واته بیست رۆژی تر ...

بیست رۆژ تێ په ری ...هێشوو .خواحافیزی لی كردم ..منێش هیوام خواست په یوه ندیم هه ر پێوه بكات ..تا له هه والی یه ك ئاگادار بین ..

هیوام ئه خواست بۆ گه رانه وه ی هێشوو به گه رانه وه ی من به ئاواتو خۆزگای خۆم ئه گه یشتم خه ونه شێرنه كانم ئه هاته دی كه هه موو شه وێك ئه م دی ..هێشوو به تارای سپیه وه ..منیش به چه پكێ گولی بۆن خۆش ئاراسته ی بوكێم ئه كرد..زاواش هه ر خۆم بووم...

زۆر جار خه ونم ئه بینی ..به كاتژمێره گه وره كه ی لۆندۆن ..له وێ وه ستا بمو چاوه رێی گه رانه وه ی هێشووم ئه كرد....به لام ده رۆژ تی په ری به سه ر سه فه ر كردنی هێشوو من هه ر بێ هه وال بوم ...لێی...هیچ په یوه ندیه كی پێ نه كردم...دلم زۆر لای بوو ..هه ر چركه یه كم به سالیك تێ ئه په ری..ئه و گولانه ی به دیاری بۆ گه رانه وه ی هێشوو رازاند بومه وه ..په ر به په ری سیس بون ..دوای (ده) رۆژ هێشو ته له فونی بۆ كردم له لۆندۆنه وه ...

وه لامی زه نگی هێشوم دایه وه ..به لێ هێشوو بۆ بێ هه والی بۆ هیچ  ده نگێكت نه بوو..

هێشوو..په یوه ند گیان ئه مه وێ ئه مرۆ زۆر قسه ت له گه ل بكه م...من له سه فه ر نه بووم هه ر له لۆندۆن بوم ..لێم ببوره درۆم له گه ل كردی...وه من زۆر شتم له تۆ شاردۆته وه ..ئه مه وێ ئه مرۆ هه موت بۆ ئاشكرا بكه م...گوێم لێ بگره تكایه په یوه ند

فه رموو هێشوو..............

به شی پێنجه م ..هه موو نهێنیه كان ئاشكرا ئه بێت..هه ر شاد بن هاورێ به رێزه كانی په یوه ند

دواترین جار ده‌ستكاری كراوه‌ له‌لایه‌ن peywand (2007-12-05 19:52:41)

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#2 2007-12-04 09:35:37

Rozhan
فریشته‌ی ناز
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-10-17
دواترین سه‌ردان: 2017-03-07
په‌یامه‌كان: 3727
ویبگه‌

Re: به شی چوار له خه ونێكی به تال

ده ست خؤش كووله كه م  سه ركه وتووبيت به قوربان
من جاوه ريم بروابكه ديمه سه رخه ت يه كسه ر
ديمه ئيره بؤ ئه وه ى بزانم به شى تازه ت نه نووسيوه
ده سته كانت خؤش كوله كه م سه ركه وتووبيت ئازيزه كه م 
جاوه ريى به شى بينجه م و نهينيه كانى هيشووين .......

هاوريت رؤزان ............

Kurdzhin

زۆربـەی کـات وا خـۆمـان دەرئـەخەیـن..!
گـوێ بـەو روداوە ناخـۆشانە نـایەین کـە لە ژیـانمان بەسـەرمان هاتـووە
بـەلام لە راسـتییا هەمو کاتێـک لە ناخـەوە ئەمان کـوژێت.!

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#3 2007-12-04 12:55:30

په یوه ندخیام
ئه‌ ندام
ویبگه‌

زۆر سوپاس رۆژان گیان ...ده سته جوانه كانی تۆش خۆش بێ مه كۆی خۆشه ویستت رازاندۆته وه به وشه ناسكه كانت..

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#4 2007-12-04 13:48:46

sami990
ئه‌ندامی چالاک
شوێن: سلێمانی
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-08-08
دواترین سه‌ردان: 2017-01-29
په‌یامه‌كان: 329

dastt xosh bet paywand gyan barasty karakant dyara la naw mekoda sar kawtw bet

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#5 2007-12-04 14:14:22

په یوه ندخیام
ئه‌ ندام
ویبگه‌

سامی به رزو خۆشه ویستم هاورێی هه میشه م ده سته كانت به گه رمی ئه كوشم ..زۆر سوپاس بۆ به رێزت

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#6 2007-12-04 15:15:03

shanga
ئه‌ندامی چالاک
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-08-06
دواترین سه‌ردان: 2008-07-15
په‌یامه‌كان: 40

dastakant xosh paywandy dl chawarwanm bo bashy kotay

Kurdzhin
دڵه كه م به هۆ ی تۆ وه ئه توا نم بژیم

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#7 2007-12-04 19:26:16

شةن
جوانی کوردژین
شوێن: slemany
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-09-17
دواترین سه‌ردان: 2009-12-28
په‌یامه‌كان: 119

dasakant  xosh  hawrem  mnish  wak hawreyan  chawarem  toxwa  zo bashy  5  bnosa  hawrem  esta  mn alem  qat  nahaqt  nagrm  ka  hamishash  xafat  barbit  hawre gyan

yaxwa  qat  frmesk  nabinitawa  lasarchawant 

.............................
   SHAN

دواترین جار ده‌ستكاری كراوه‌ له‌لایه‌ن شةن (2007-12-04 19:27:26)

Kurdzhin
http://kurdzhin.org/up//uploads/images/kurdzhin-51ea989994.jpg

ئــــــه‌و خۆشـــــــه‌ویستیه‌ی ته‌نها به‌شــــــــــــێکه‌ له‌ ژیــــــــانی پیاو
                                                       ته‌واوی مــــــــێژووی ئافره‌تـــــــــــــــــه‌

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#8 2007-12-04 19:53:54

په یوه ندخیام
ئه‌ ندام
ویبگه‌

زۆر سوپاس شه ن گیان بۆ ده ست خۆشیه كه ت ...هاورێی هه میشه یم

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#9 2007-12-05 18:48:40

kchakam
فریشته‌ی ناز
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-10-20
دواترین سه‌ردان: 2016-12-17
په‌یامه‌كان: 578

dast   w     panjakant    xosh    bn     hawree     azez   paewand
ameeshm     xwendawa..(satee    xosh    w   naxoshy   tya    bww)  ka   damarakane     lasht    zhyane   xoshy  pe  baxshewee    sarat  ,  balam    gwee   agre    la   naxe  rasteyakan   w   chawaree    hawalek    akaet 
mnesh   chawaree    aw   rastyanam.....ta  bzanm   chet   lee  detawa  !!!!,,  axwazm   batal  nabee   xawnakat....bas   ba   nawneshanyye   babatakattda   dyara

ba  jaree   gwee  bgren ----------katt  har  shad  bee

Kurdzhin
http://img140.imageshack.us/img140/4586/1413kh0.gif
http://cb.amazingcounters.com/counter.php?i=2399200&c=7197913

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

خوارووی مه‌كۆ

Your IP Address : 18.204.2.53