❤❤یـــانەی کوردژیـن/Kurd Zhin❤❤/ / *HawNaz* خان میوانی ساباته‌

.

نازناو:  وشه‌ی تێپه‌ڕبوون:    |  

ئاگاداری

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به‌ڕێزان : هه‌رکاتێک کێشه‌یه‌ک یان په‌یامێکی ناشیاوت به‌رچاو که‌وت له‌یانه‌دا ئه‌توانن په‌یوه‌ندی بکه‌ن به‌ :_

1- بەڕێوەبەری یانە Hemn Zanko لە کوردستان بە ئمێڵی ( hemn_kurdzhin@yahoo.com ) .. ژمارەی مۆبایل ( 07736993749 )

2- به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی ( ReKaN ) له‌ ئه‌وروپا به‌ ئیمێڵی ( Rekan_uk@hotmail.com ) ، ژماره‌ ته‌له‌فوونی( 00447724242223) .

New Page 1

بابه‌ته‌ گرنگه‌کانی به‌کارهێنانی یانه‌  

#21 2010-06-29 21:21:05

؟دنـــا ؟
کازیوەی یانە
شوێن: ♥ ســلێمانی دڵ♥
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2009-09-11
دواترین سه‌ردان: 2020-01-10
په‌یامه‌كان: 1483
WindowsXPFirefox

Re: *HawNaz* خان میوانی ساباته‌

بةخــــــــــير بيت نواى كيان ... بةريزم  .  بةهاتنى تو يانة رووناك بووة

؟- نوا ماوةيةك نةهاتة يانة غةريبى يانةى نة ئةكرد.

؟- لةوةتةى ئةو ناوةى توم بينيوة وينة بجكولةكة نة كوراوة جى لة وينةكة ى زير ناوةكةت و وازوكةشت ئةخوينيتةوة. جى تيا بة دى ئةكةيت؟

؟-ئةو كاتانةى تةنياية بيرت بو جى ئةروا زياتر

؟-نوا لة زيانا لة جى ة شيمان بووة كة قةت بير نةجيتةوة.

؟- جون كةسايةتيكت بة دلة.

ØŸ-  كام جورة خوشةويست هةل ئةبزيريت(خوشةويستى نيشتمان.خوشةويستى دايك.خوشةويستى باوك.خوشةويستى رةكةزى بةرامبةر )  ...ØŸ

؟-بيت ئةلين بةيامنير . تا جةند لة خوت را ئةبينيت؟ بو ئةو ئةركة!!!!!!!! كام بابةتت بةدل بووة كة ئامادةت كردبيت!

هةمووكات و ساتيك لة تةمةنت بةختةوةر و خوشى بيت نواخان

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#22 2010-06-30 19:03:38

₰ sîrwan ₰
به‌ڕێوه‌به‌ری ماڵپه‌ڕ
Kurdistan
Kurdzhin: barewabarayaty
شوێن: ★ شـه‌قلاوه‌★
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2008-10-22
دواترین سه‌ردان: 2024-01-04
په‌یامه‌كان: 3747
ویبگه‌
WindowsXPFirefox

سلاو ورێزی تایبه‌تم بۆت نوا خان به‌خێر هاتنێکی گه‌رمت ده‌که‌م و هیوای سه‌رکه‌وتنت بۆ ده‌خوازم له‌ کاره‌ جوانه‌کانت
هیوادارم که‌ هه‌رده‌م له‌ خۆشی و به‌خته‌وه‌ریدا بیت و سه‌رکه‌وتوو بیت له‌ گشت کاره‌کانت

حه‌زم کرد بپرسم :

1- ئه‌گه‌ر سه‌یری نێوه‌ندی خوێندن بکه‌ین له‌ هه‌رێمی کوردستان ئه‌بینین زۆرێک له‌ بریارو یاساکنی نێو په‌روه‌رده‌ له‌ به‌رژه‌وه‌ندی قوتابی دانین و هه‌ندێکیشیان به‌رژه‌وه‌ندیه‌کانی قوتابی ده‌پارێزێت ئایا به‌رێزتان چۆن ده‌رواننه‌ ئه‌م پرۆگرامه‌ی ئێستا ؟

2- Ú†Û†Ù† ده‌ڕوانیته‌ ئاستی ئه‌ندامانی یانه‌ی کوردژین به‌ به‌روارد له‌گه‌ل یانه‌ Ùˆ مه‌کۆیه‌کانی تر له‌ هه‌موو روویه‌که‌وه‌  ØŸ

3- له‌ یه‌کێک له‌ وه‌لامه‌کانت باسی  پێشنیارو گۆڕانکاریانه‌ی که‌  به‌ هه‌ندێک له‌ به‌ده‌سته‌ی به‌رێوه‌به‌رایه‌تیت وتووه‌ .. ئایا ئه‌کرێت بزانین ئه‌م گۆڕنکاریانه‌ چین چونکه‌ ئێستا سه‌رقالی گۆڕانکارین له‌ یانه‌ ØŸ

نامه‌وێت زیاتر له‌وه‌ ماندووت بکه‌م
هیوام  به‌خته‌وه‌ری Ùˆ سه‌رکه‌وتنی تۆیه‌ له‌ کاره‌ کانت
دووباره‌ به‌خێر بێت و شاد و سه‌رفراز بیت

Kurdzhin

http://www.kurdzhin.info/up/uploads/images/kurdzhin-cb44b44495.gif

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#23 2010-07-01 00:32:03

☀Yadgar☀
☆ سه‌رپه‌رشتیار ☆
Kurdistan
Kurdzhin: barewabarayaty
شوێن: ☀Hawler☀
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2008-03-05
دواترین سه‌ردان: 2022-05-24
په‌یامه‌كان: 4398
ویبگه‌
WindowsXPMSIE

میوانێکی خۆشه‌ویست رۆح سوک ، به‌ توانا ، لێهاتوو ، زیره‌ک ئه‌مجاره‌ ئه‌بینم له‌ ژێر ساباتی کوردژین خۆشحاڵم به‌ میوانداری به‌رێزتان له‌ ژێر ئه‌م ساباته‌ فێنکه‌ ، سوپاس بۆ به‌خشینی کاتی خۆت بۆ ئه‌نجامدانی ئه‌م میواندارییه‌ ، هیوام وایه‌ کات و ساتێکی خۆس به‌سه‌ر به‌ریت له‌ رۆژانی میوانداری کردنت له‌م ساباته‌دا،

منیش حه‌زم کرد به‌شدارم به‌ چه‌ند پرسیارێک له‌ تۆی ئازیز،،،

1-هاوناز ئه‌ندامێکه‌ تا راده‌یه‌ک نزیکه‌ له‌ ده‌سته‌ی به‌رێوه‌به‌رایتی کوردژین ئایا پێناسه‌ی هاوناز خان چی بۆ ئه‌و ده‌سته‌ی به‌رێوه‌به‌رایتیه‌، چۆن هه‌ڵیان ده‌سه‌نگێنیت؟وه‌ داواکاری چیت هه‌یه‌ بۆیان؟؟؟

2- ئه‌وه‌ی من بیست ده‌ڵێن هاوناز له‌ یه‌نه‌یه‌کی تر سه‌رپه‌رشتیار‌ی گشتی بووه‌ به‌ڵام وازی له‌ پله‌که‌ی هێناوه‌ ئه‌ڵێت ئه‌گه‌ر له‌ کوردژین ئه‌ندامیش بم من هه‌ بۆ کوردژین کار ده‌که‌م سه‌رچاوه‌ی ئه‌م دڵسۆزییه‌ی هاوناز خان بۆ کوردژین له‌ چیه‌وه‌ سه‌ری هه‌ڵداوه‌؟

3-هاورێیه‌تی له‌ نێت چۆن ده‌بییت؟؟ پێناسه‌ی هاوناز چیه‌ بۆ ئه‌و که‌سانه‌ی هاورێیه‌تی ده‌که‌ن له‌ نێت له‌سه‌ر بنه‌مای درۆ ؟!! یاخود به‌ شێوازێکی تر بڵێن ئه‌وانه‌ی له‌ نێت خۆیان به‌شێوه‌یه‌ک دێننه‌ پێش چاو به‌ڵام له‌ ئه‌سڵا وانین و جورێکی ترن؟؟

4-له‌ هاورێیه‌کی نزیکی خۆته‌وه‌ بیستم ده‌ڵیت هاوناز له‌ قوتابخانه‌ له‌ پۆلا هه‌موو خوێندکاره‌کان به‌ قسه‌ی ده‌که‌ن و بۆ هه‌ر کارێک له‌ قوتاببخانه‌ پرس و را به‌ تۆ ده‌که‌ن ئایا وایه‌ هاوناز خان هه‌میشه‌ به‌رگری له‌ کێسه‌ و داوای خوێندکاره‌کان ده‌کات ؟؟ بۆچی خوێندکاره‌کان تۆیان کردوه‌ به‌ نوێنه‌ری خۆیان؟ یان به‌شێوه‌یه‌کی تر بڵێن تۆیان کردووه‌ به‌ سه‌رۆک عه‌سابه‌ هاهاهاهاهاها ئه‌مه‌ بۆ؟؟؟

5-هاوناز خان چاتی له‌گه‌ڵ ئه‌کته‌ری به‌ ناو بانگ جاگ پاوه‌ر کرد!! ئه‌م چات‌ کردنه‌ چۆن بوو؟؟باسی چیتان کرد؟؟

6-هاوناز خان زۆر حه‌زی له‌ کاری راگه‌یاندنه‌ ئایا به‌ نیازیت له‌ داهاتوودا ببیت به‌ راگه‌یاندنکار؟؟وه‌زیاتر حه‌ز به‌ کارکردن له‌چ بوراێکی راگه‌یاندن ده‌که‌یت؟

7-هاوناز خان چ هه‌ستێکی هه‌بوو کاتێک وتیان تۆ میوانی ئه‌مجاره‌ی ساباتیت؟

8-ئه‌ڵێن هه‌ڵه‌ کردنیش تاقی کردنه‌وه‌ی رێگایه‌کی نوێ یه له‌ ژیاندا ‌‌ ئایا راسته ئه‌و قسه‌یه‌‌؟؟؟

9-ئه‌ڵێن مرۆڤی تاقانه‌ زۆر ناز ئه‌کات ؟؟هاهاهاهاها وه‌کو ئه‌وه‌ی تۆش تاقانه‌ی دایک و باوکتی خوا تۆ بۆ ئه‌وان و ئه‌وانیش بۆ تۆ بهێڵێت له‌ ژیاندا ،ئایا تۆ تا چه‌ند ناز ئه‌که‌یت به‌سه‌ر ده‌ورووبه‌رتدا هاهاهاها؟؟ئه‌مه‌ پرسیارێکی شه‌خسیه‌ به‌س ئیتر هات به‌سه‌ر زارمدا هاهاهاها،،

10-وه‌کو ئه‌ڵێن به‌سه‌رهاتی خۆشت به‌سه‌ر هاتووه‌ خۆشترین به‌ سه‌رهاتی به‌رێزتان چیه‌ ؟؟ ئه‌گه‌ر عه‌زێت نیه‌ بۆمانی بگێره‌وه‌؟؟؟

ببوره‌ له‌ زۆری پرسیاره‌کانم هیوام وایه‌ ماندوو نه‌بیت به‌ وه‌ڵامه‌کانیانه‌وه‌ ، هه‌رده‌م خۆشی ژیان بۆ تۆ هاورێ به‌ریزه‌که‌م ،،،

Kurdzhin
هەموو کەس بەختەوەری دێنێت:
هەندێک کەس بە هاتنیان!! هەندێک کەس بە رۆێشتنیان....

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#24 2010-07-01 13:41:34

*HawNaz*
فریشته‌ی ناز
Kurdistan
شوێن: سلێمانی
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2008-08-26
دواترین سه‌ردان: 2015-04-05
په‌یامه‌كان: 1168
ویبگه‌
WindowsXPFirefox

به‌خێرهاتنت ئه‌که‌م گوڵه‌که‌م بۆ ساباتی ئه‌زیزانی کوردژین
من هیچ پرسیارم نیه‌ ته‌نها رێز و خۆشه‌ویستیم بۆت
سه‌رکه‌وتوو به‌خته‌وه‌ربیت ماڵه‌که‌م

زۆر زۆر سوپاس فریشته‌ خان بۆ به‌خێرهاتنه‌کات
بژی گیانه‌که‌م منیش رێز و خۆشه‌ویشتی و دلسۆزیم هه‌یه‌ بۆ ئازیزم
زۆر زۆر سوپاسی ئه‌و وتته‌ جوانه‌نه‌ت ئه‌که‌م گیان
سه‌رکه‌وتو و ته‌مه‌ن دڕێژ و سه‌فراز بیت له‌ گشت بواره‌کانی ژیانتدا..

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#25 2010-07-01 14:03:53

*HawNaz*
فریشته‌ی ناز
Kurdistan
ویبگه‌
WindowsXPFirefox

نوا گیان ئه‌ندامه‌ خۆشه‌ویسته‌که‌ی یانه‌
زۆر خۆشحاڵم به‌ میوانداری تۆ ی گوڵ،،
سوپاس بۆ ئه‌و کاته‌ی که‌ ئه‌یبه‌خشیت به‌ وه‌ڵام دانه‌وه‌ی پرسیاره‌کانمان،،

داده‌ سۆزی رۆح ،، زۆر سوپاس به‌ساقه‌ ،، منیش زۆر خۆشحال و دلخۆش بوم به‌ بینی په‌یام و پرسیاره‌کانی تۆ گیان ،، سوپاست ئه‌که‌م که‌کاتی خۆتت به‌خشی به‌ نوسینی ئه‌و وتته‌ جوانانه‌ بۆ من داده‌ گیان

ئه‌مه‌ویت بپرسم:
فه‌رموو گیان:

ژیان قوتابخانه‌یه ئایا ‌ نوا چی تێدا فێر بوو؟

زیان فێری هه‌موو شته‌ جوانه‌کانی ناو دونیای کردم ،، ژیان فێری مانای بونی ئینسانییه‌تی کردم ..

یه‌که‌م هاورێی یانه‌ت کێ بوو؟

داده‌ سۆزی من هاورێکم هه‌یه‌ له‌ناو یانه‌دا که‌ چه‌ندین ساله‌ هاورێین ئه‌ویش ناوی (lavuli_hawa) ،، به‌لام وه‌کو هاورێی یانه‌ (کاک هێمن زانکۆ)بوو ..

ده‌بینم له‌ وه‌ڵامه‌کانت که‌ خیانه‌ت زۆر ئازارت ده‌دات،،
ئه‌گه‌ر ببیته‌ حاکم و حوکمی خیانه‌تکار بدایت چ سزایه‌کی به‌سه‌ردا ده‌سه‌پێنیت؟

حوکمی خیانه‌تکار لای من نییه‌ ته‌نها لای خوای گه‌وره‌یه‌..

ئایا تا ئێستا  نوا رووبه‌رووی خیانه‌ت بوه‌ته‌وه‌؟

به‌لێ

وابزانم پێش ئه‌م پله‌یه‌ت پله‌ی په‌یامنێری کوردژینت هه‌بوو،،ئایا گۆرینی پله‌که‌ت به‌ ویستی خۆت بوو؟

به‌ڵی وایه‌ ،، من ماوه‌یه‌ک له‌ یانه‌شدا پله‌که‌م په‌یامنێر بوو به‌لام بۆ ماوه‌یه‌ک دابرام له‌ نێت ،، به‌هۆی ئه‌وه‌وه‌و وازم هێنا ،، دوایش که‌ هاتمه‌وه‌ قسه‌م نه‌کرد بۆ پله‌ ،، چونکه‌ ئامانجی من  خزمه‌تکردنه‌ ،، بۆ وه‌لامی پرسیاره‌که‌شت به‌لێ به‌ ویستی خۆم بوو چونکه‌ له‌ نێت دورکه‌وتمه‌وه‌ ئه‌و ماوه‌یه‌..

ئه‌و وشه‌یه‌ چیه‌ که‌ حه‌ز به‌ وتنی ناکه‌یت؟

درۆ و خیانه‌ت ..

چ کاتێک حه‌ز به‌ ته‌نهای ده‌که‌یت؟

ئه‌و کاتانه‌ی که‌ بێتاقه‌تم ..

تا ئێستا روویداوه‌ چیرۆکێک بخوێنیته‌وه‌ کارت تێ بکات تا ئه‌و پله‌یه‌ی بتگرێنێت؟

به‌ڵێ ،، چیرۆکه‌که‌کانیش ئه‌مانه‌ن (عه‌شقی دالیا ،، چاره‌نووسى عاشقان )..

ئه‌م وشانه‌ لای تۆ چی ئه‌گه‌یه‌نێت:
*زانست

دونیایه‌کی به‌خته‌وه‌ری و پر زانیاری

*کارکردن

دونیایه‌کی دلسۆزی بۆ بۆ هێنانه‌دی ئامانج

*کات

دونیایه‌کی که‌م رۆیشتوو

*به‌ڵێن

جێبه‌جێ کردنی په‌یمان

ئیتر هێنده‌ به‌سه‌،،هاهاها
نوا گیان به‌راستی خۆشحاڵ بووم به‌ میواندارییه‌که‌ت
به‌هیوای سه‌رکه‌وتنت له‌ کار و چالاکیه‌کانت دا..

ههههههههههه سوپاس گیان
من زیاتر خۆشحال بوم به‌ بینی ئه‌و وتته‌ جوانانه‌ی تۆ به‌ساقه‌
سوپاس گیان
سه‌رکه‌وتو و به‌خته‌وه‌ر بیت له‌ ژیاندا سۆزی گیان

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#26 2010-07-01 14:17:04

*HawNaz*
فریشته‌ی ناز
Kurdistan
ویبگه‌
WindowsXPFirefox

بةخــــــــــير بيت نواى كيان ... بةريزم  .  بةهاتنى تو يانة رووناك بووة

سوپاس دنای Ú¯ÙˆÚµ ،، زۆر سوپاس  ئازیزم ،،به‌ پایه‌مه‌که‌ی تۆی به‌رێزیش سابات روناکتر بوه‌وا..

؟- نوا ماوةيةك نةهاتة يانة غةريبى يانةى نة ئةكرد.

به‌ڵێ وایه‌ ماوه‌یه‌ک ناهه‌تمه‌وه‌ یانه‌ ،، به‌ڵی چۆن غه‌ریبیم نه‌ده‌کرد،، خۆشم نه‌گرت 4 جار له‌ چه‌ند شوێنه‌که‌وه‌ ئه‌هاتمه‌ یانه‌..

؟- لةوةتةى ئةو ناوةى توم بينيوة وينة بجكولةكة نة كوراوة جى لة وينةكة ى زير ناوةكةت و وازوكةشت ئةخوينيتةوة. جى تيا بة دى ئةكةيت؟

ئازیزم له‌ پرسیارێکی کاک سورێن دا وه‌لامم داوه‌ته‌وه‌

؟-ئةو كاتانةى تةنياية بيرت بو جى ئةروا زياتر

بیرم بۆ داهاتووی خۆم ئه‌روا..

؟-نوا لة زيانا لة جى ة شيمان بووة كة قةت بير نةجيتةوة.

له‌ زۆر شت په‌شیمانم به‌لام په‌شیمانی دادی که‌س نادات..

؟- جون كةسايةتيكت بة دلة.

که‌سایه‌تی رۆح و دل پاک و هه‌میشه‌ خه‌نده‌ له‌سه‌ر روو ..

ØŸ-  كام جورة خوشةويست هةل ئةبزيريت(خوشةويستى نيشتمان.خوشةويستى دايك.خوشةويستى باوك.خوشةويستى رةكةزى بةرامبةر )  ...ØŸ

هه‌مووی هه‌ڵده‌بژێرم چونکه‌ مرۆڤ گه‌ر خۆشه‌ویستی هه‌ر یه‌کێک له‌ مانه‌ نه‌کات ئه‌وا ژیانی نابێت ،، به‌لام بۆ خۆشه‌ویستی ره‌گه‌زی به‌رامبه‌ر جارێ کاتی ئه‌وه‌م نییه‌ ئه‌و خۆشه‌ویستییه‌ هه‌ڵبژێرم ئه‌و جۆره‌ خۆشه‌ویستیه‌ بۆ داهاتوو ،..

؟-بيت ئةلين بةيامنير . تا جةند لة خوت را ئةبينيت؟ بو ئةو ئةركة!!!!!!!! كام بابةتت بةدل بووة كة ئامادةت كردبيت!

به‌ڵێ ،، ئه‌گه‌ر ده‌وروبه‌ر و به‌رامبه‌ره‌کانمم لێم راده‌بینین به‌ من بلێن په‌یامنێڕ ئه‌وا منیش له‌ خۆم راده‌بینینم بۆ ئه‌و ئه‌رکه‌،،، هه‌موو بابه‌ته‌کانی خۆمم به‌ دله‌ چونکه‌ ئه‌گه‌ر به‌ دلم نه‌بێت بلاویان ناکه‌مه‌وه‌ و ئاماده‌شی ناکه‌م ..

هةمووكات و ساتيك لة تةمةنت بةختةوةر و خوشى بيت نواخان

زۆر سوپاس گیان ،، هیوای ژیانێكی خۆشگوزه‌رانی بۆتۆی ئازیز،،

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#27 2010-07-01 18:56:03

xhambar
پڕشنگی یانە
شوێن: Sulimany
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2009-11-15
دواترین سه‌ردان: 2015-08-04
په‌یامه‌كان: 1331
ویبگه‌
WindowsXPFirefox

baxher bet hawrey aziz nwa xhan

mn hech prsearekm nea tanha heway sarkawtnt bo axhwazm

Kurdzhin
http://www.kurdzhin.info/up/uploads/images/kurdzhin-b043ae5d7d.jpg

هه‌موو جیهان به‌ من پێده‌كه‌نی كه‌چی من به‌ قه‌د هه‌موو پێكه‌نینی ئه‌وان گریاوم...!!

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#28 2010-07-02 10:01:45

ساشا
:: گـوڵـی یـانه‌ ::
شوێن: slemany
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2009-04-17
دواترین سه‌ردان: 2010-07-27
په‌یامه‌كان: 962
WindowsXPMSIE

bahxer beyt hawnaz gyan
hiway lash saxy w taman drezhyt bo axwazm hi4 sw2alekm nya
sarkawtbwyt gyan

Kurdzhin

http://www.kurdup.com/uploads/00961c41a2.png

xoshmawey daya gyan

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#29 2010-07-02 11:51:19

*HawNaz*
فریشته‌ی ناز
Kurdistan
ویبگه‌
WindowsXPFirefox

سلاو ورێزی تایبه‌تم بۆت نوا خان به‌خێر هاتنێکی گه‌رمت ده‌که‌م و هیوای سه‌رکه‌وتنت بۆ ده‌خوازم له‌ کاره‌ جوانه‌کانت
هیوادارم که‌ هه‌رده‌م له‌ خۆشی و به‌خته‌وه‌ریدا بیت و سه‌رکه‌وتوو بیت له‌ گشت کاره‌کانت

زۆر زۆر سوپاس برای ئازیزم کاک سیروان ،، سوپاس بۆ ئه‌و کاته‌ی که‌ به‌خشیت به‌ پرسیار کردن له‌ من گیان ،، هیوای ژیانێكی خۆشبه‌ختیت بۆ ده‌خوازیم گیان ،،

حه‌زم کرد بپرسم :

1- ئه‌گه‌ر سه‌یری نێوه‌ندی خوێندن بکه‌ین له‌ هه‌رێمی کوردستان ئه‌بینین زۆرێک له‌ بریارو یاساکنی نێو په‌روه‌رده‌ له‌ به‌رژه‌وه‌ندی قوتابی دانین و هه‌ندێکیشیان به‌رژه‌وه‌ندیه‌کانی قوتابی ده‌پارێزێت ئایا به‌رێزتان چۆن ده‌رواننه‌ ئه‌م پرۆگرامه‌ی ئێستا ؟

به‌ڵێ ،، کاک سیروان راسته‌ ئه‌م پرۆگرامه‌ بۆ خوێندکار سودی زۆره‌ به‌لام کاتێك سودی ئه‌بێت که‌ پێداویستییه‌کان هه‌بێت ئه‌و کات بۆ خوێندکار به‌سوده‌ ،،، به‌رای من پرۆگرامێکی باشه‌ به‌لام زۆر باستر ئه‌بێت ئه‌بێت گه‌ر پێداویستهکان دابین بکرێن ،،هیوادارم که‌ ئه‌م پرۆگرامانانه‌ باشتر بکه‌ن و له‌گه‌ڵێشدا پێداویستیه‌کان دابین بکه‌ن...

2- Ú†Û†Ù† ده‌ڕوانیته‌ ئاستی ئه‌ندامانی یانه‌ی کوردژین به‌ به‌روارد له‌گه‌ل یانه‌ Ùˆ مه‌کۆیه‌کانی تر له‌ هه‌موو روویه‌که‌وه‌  ØŸ

کاک سیروان من رێزم هه‌یه‌ بۆ گیشت ئه‌ندامانی کوردژین و ئه‌ندامانانی یانه‌کانی دیکه‌ ،، زیاتر له‌ کوردژیندا کارکردن بۆ به‌ره‌وپێش چون به‌دی ده‌کرێت ..

3- له‌ یه‌کێک له‌ وه‌لامه‌کانت باسی  پێشنیارو گۆڕانکاریانه‌ی که‌  به‌ هه‌ندێک له‌ به‌ده‌سته‌ی به‌رێوه‌به‌رایه‌تیت وتووه‌ .. ئایا ئه‌کرێت بزانین ئه‌م گۆڕنکاریانه‌ چین چونکه‌ ئێستا سه‌رقالی گۆڕانکارین له‌ یانه‌ ØŸ

به‌ڵێ ،، کردنه‌وه‌ی رادیۆ بۆ کوردژین ،، له‌ جیاتی ئه‌وه‌ی هونه‌رمه‌نده‌کان بۆ سابات بانگ که‌ین با بیکه‌ین بۆ مالپه‌ر وه‌کو چاوپێکه‌وتنێکی لێ بێت ئه‌مه‌م بۆ خۆشت وتتوه‌،، گۆرینی ره‌نگی یانه‌ بۆ یادی سالیادی کوردژین ،، زۆری تریش ئێستا هه‌رئه‌وه‌نده‌م له‌ خه‌یاڵدا بوو ببوره‌ ...

نامه‌وێت زیاتر له‌وه‌ ماندووت بکه‌م
هیوام  به‌خته‌وه‌ری Ùˆ سه‌رکه‌وتنی تۆیه‌ له‌ کاره‌ کانت
دووباره‌ به‌خێر بێت و شاد و سه‌رفراز بیت

سوپاس بۆ ئه‌وه‌ی نه‌تویست ماندوم که‌یت به‌لام ده‌ردی خۆت وتت پرسیاره‌کانم قورسه‌ ،،پرسیاره‌کانت زۆر قورس بون هههههههههههههههههههههههههههههههه ،، زۆر سوپاسی ئه‌و وتته‌ جوانانه‌ت ئه‌که‌م ،،هیوام سه‌رکه‌وتن و شادی تۆیه‌ .
.

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#30 2010-07-02 12:50:35

*HawNaz*
فریشته‌ی ناز
Kurdistan
ویبگه‌
WindowsXPFirefox

میوانێکی خۆشه‌ویست رۆح سوک ، به‌ توانا ، لێهاتوو ، زیره‌ک ئه‌مجاره‌ ئه‌بینم له‌ ژێر ساباتی کوردژین خۆشحاڵم به‌ میوانداری به‌رێزتان له‌ ژێر ئه‌م ساباته‌ فێنکه‌ ، سوپاس بۆ به‌خشینی کاتی خۆت بۆ ئه‌نجامدانی ئه‌م میواندارییه‌ ، هیوام وایه‌ کات و ساتێکی خۆس به‌سه‌ر به‌ریت له‌ رۆژانی میوانداری کردنت له‌م ساباته‌دا،

کاکه‌ یادگار گیان ،، زۆر زۆر سوپاسی ئه‌و وتته‌ جوانانه‌ ،، به‌راستی هیچ وشه‌یه‌ک یان هیچ رسته‌یه‌کی وا شک نابه‌م له‌به‌رامبه‌ر ئه‌و هه‌سته‌ جوانه‌تدا ،، زۆر زۆر خۆشحال بوم به‌ بینی په‌یامه‌که‌ت کاک یادگار گیان ،، سوپاسی ئه‌و کات به‌خشینه‌ت ئه‌که‌م که‌ به‌خشیت به‌ پرسیاهرکردن له‌ من ،، زۆر سوپاس کاکه یاده‌ ..

منیش حه‌زم کرد به‌شدارم به‌ چه‌ند پرسیارێک له‌ تۆی ئازیز،،،

1-هاوناز ئه‌ندامێکه‌ تا راده‌یه‌ک نزیکه‌ له‌ ده‌سته‌ی به‌رێوه‌به‌رایتی کوردژین ئایا پێناسه‌ی هاوناز خان چی بۆ ئه‌و ده‌سته‌ی به‌رێوه‌به‌رایتیه‌، چۆن هه‌ڵیان ده‌سه‌نگێنیت؟وه‌ داواکاری چیت هه‌یه‌ بۆیان؟؟؟

به‌ڵێ وایه‌ ،، ئه‌توانم بلێم تا راده‌یه‌کی زۆریش نیزکم له‌ ده‌ستته‌ی به‌رێوبه‌رایته‌وه‌ ،،،ده‌سته‌یه‌کی هه‌رده‌م به‌ خزمه‌ت له‌ پێناو ئه‌ندامان ،، ده‌سته‌یه‌ک پر له‌ خۆشه‌ویستی و برایه‌تی و خوشکایه‌تی له‌ نێوان به‌رێوبه‌رایه‌تیدا و هه‌ر ده‌م کارده‌که‌ن بۆ هێنانه‌ددی ئامانجه‌کانی کوردژین ،، داواکارم که‌ هه‌میشه‌ وه‌ک ئێستا وابن و هه‌میشه‌ له‌ پێناو کوردژیندا هه‌وڵ بده‌ن بۆ ئه‌وه‌ی کوردژین هه‌رده‌م سه‌رکه‌وتبوبێت..

2- ئه‌وه‌ی من بیست ده‌ڵێن هاوناز له‌ یه‌نه‌یه‌کی تر سه‌رپه‌رشتیار‌ی گشتی بووه‌ به‌ڵام وازی له‌ پله‌که‌ی هێناوه‌ ئه‌ڵێت ئه‌گه‌ر له‌ کوردژین ئه‌ندامیش بم من هه‌ بۆ کوردژین کار ده‌که‌م سه‌رچاوه‌ی ئه‌م دڵسۆزییه‌ی هاوناز خان بۆ کوردژین له‌ چیه‌وه‌ سه‌ری هه‌ڵداوه‌؟

به‌ڵێ راسته‌ له‌ یانه‌یه‌کی تر سه‌رپه‌رشتیاری گشتی بوم به‌لام وازم لێێ هێنا و گه‌رامه‌وه‌ بۆ ناو کوردژین له‌ پێناو زیاتر خزمه‌تکردن به‌ کوردژین..

3-هاورێیه‌تی له‌ نێت چۆن ده‌بییت؟؟ پێناسه‌ی هاوناز چیه‌ بۆ ئه‌و که‌سانه‌ی هاورێیه‌تی ده‌که‌ن له‌ نێت له‌سه‌ر بنه‌مای درۆ ؟!! یاخود به‌ شێوازێکی تر بڵێن ئه‌وانه‌ی له‌ نێت خۆیان به‌شێوه‌یه‌ک دێننه‌ پێش چاو به‌ڵام له‌ ئه‌سڵا وانین و جورێکی ترن؟؟

هاورێیه‌تی له‌ نێت کارێكی باشه‌ به‌لام چۆنییه‌تی هاورێیته‌تی کردنه‌ گرنگه‌ له‌گه‌ل Ú† که‌سێکدا هاورێیتی ئه‌که‌ی ،،،به‌ڵێ  هاورێیه‌تی له‌ نێت له‌سه‌ر بنه‌مای درۆ شتێکی زۆر ناشیرینه‌ ،، هیوادارم که‌س توشی ئه‌م جۆره‌ هاورێیه‌تیه‌ نه‌بێت..

4-له‌ هاورێیه‌کی نزیکی خۆته‌وه‌ بیستم ده‌ڵیت هاوناز له‌ قوتابخانه‌ له‌ پۆلا هه‌موو خوێندکاره‌کان به‌ قسه‌ی ده‌که‌ن و بۆ هه‌ر کارێک له‌ قوتاببخانه‌ پرس و را به‌ تۆ ده‌که‌ن ئایا وایه‌ هاوناز خان هه‌میشه‌ به‌رگری له‌ کێسه‌ و داوای خوێندکاره‌کان ده‌کات ؟؟ بۆچی خوێندکاره‌کان تۆیان کردوه‌ به‌ نوێنه‌ری خۆیان؟ یان به‌شێوه‌یه‌کی تر بڵێن تۆیان کردووه‌ به‌ سه‌رۆک عه‌سابه‌ هاهاهاهاهاها ئه‌مه‌ بۆ؟؟؟

به‌ڵێ ،، به‌ڵێ وایه‌ له‌ هه‌ندێ له‌ کاره‌کاندا پرسیان پێكردوم ،، راسته‌ من هه‌میشه‌ ئاواتم ئه‌وه‌ بوه که به‌رگری له‌ کێشه‌ و گیروگرفته‌کانی خوێندکار بکه‌مه‌وه‌ ،، ئه‌و پرسیاره‌ له‌وکه‌سه‌ بکه‌ که‌ ئه‌مه‌ی بۆ باس کردویت چونکه‌ من ناتوانم له‌ روه‌وه‌ وه‌سفی خۆم بکه‌م ،، هههههههههههههههههههههههههههههههه عه‌سابه‌ ههههههه ناوێكی خۆشه‌ ههههههه وه‌لا ئه‌و ناوه‌ یه‌کێک له‌ خوێندکاره‌کان دایناوه‌ ،، ناوێکه‌ بۆ ئێمه‌ مێژووی هه‌یه‌ هههههههه ..

5-هاوناز خان چاتی له‌گه‌ڵ ئه‌کته‌ری به‌ ناو بانگ جاگ پاوه‌ر کرد!! ئه‌م چات‌ کردنه‌ چۆن بوو؟؟باسی چیتان کرد؟؟

به‌ڵێ وایه‌ ،، سه‌ره‌تا که‌ له‌ خاک تڤی زنجیره‌ درامای 24 نمایش کرا ،، زۆرم حه‌ز ده‌کرد بزانم ناوی راستی ئه‌کته‌ره‌کان چین و زانیاری ده‌رباره‌یان ،، ئیتر هه‌موو رۆژێ خولیا و ئاره‌زووی من ئه‌وه‌ بوو بگه‌رێم به‌دوای زانیاری ده‌رباره‌ی ئه‌کته‌ره‌کان ،،، هه‌تا چه‌ندین جار له‌ رێگه‌ی سایته‌که‌ی کیڤه‌ره‌وه‌ په‌یوه‌ندیم پێوه‌ ده‌کرد و هه‌تا گه‌یشته‌ ئه‌وه‌ی که‌ چاتم له‌گه‌ل خۆیدا کرد ،، باسی ئه‌وه‌م کرد که‌ من خه‌ڵكی کوردستانم و ئه‌و له‌ کوردستان جه‌ماوه‌رێکی زۆری هه‌یه‌ و چه‌ندین شتی تریش ...

6-هاوناز خان زۆر حه‌زی له‌ کاری راگه‌یاندنه‌ ئایا به‌ نیازیت له‌ داهاتوودا ببیت به‌ راگه‌یاندنکار؟؟وه‌زیاتر حه‌ز به‌ کارکردن له‌چ بوراێکی راگه‌یاندن ده‌که‌یت؟

به‌ڵێ راسته‌ زۆرم حه‌ز له‌ بواری راگه‌یاندنه‌ ،، ئیشه‌للا به‌لێ حه‌ز ده‌که‌م ببم به‌ راگه‌یاندکار ،،، هه‌موو بواره‌کانی خۆشن لام ،،هه‌رکامێکیان بێت ئاساییه‌ لام ..

7-هاوناز خان چ هه‌ستێکی هه‌بوو کاتێک وتیان تۆ میوانی ئه‌مجاره‌ی ساباتیت؟

وه‌لا هه‌ستێکی زۆر زۆر زۆر خۆشم هه‌بوو ،، بۆم وه‌سف ناکرێت له‌وکاته‌دا چه‌ند دڵـم خۆش بوو ...

8-ئه‌ڵێن هه‌ڵه‌ کردنیش تاقی کردنه‌وه‌ی رێگایه‌کی نوێ یه له‌ ژیاندا ‌‌ ئایا راسته ئه‌و قسه‌یه‌‌؟؟؟

زۆر زۆر زۆر راسته‌ ئه‌و وتته‌یه‌ ،، ئه‌گه‌ر هه‌له‌ش نه‌که‌یت هه‌رگیز ناگه‌یت به‌ رێگایه‌کی نوێ له‌ ژیاندا ،، مرۆڤ هه‌له‌ش ده‌کات و راستیش ده‌کات ..

9-ئه‌ڵێن مرۆڤی تاقانه‌ زۆر ناز ئه‌کات ؟؟هاهاهاهاها وه‌کو ئه‌وه‌ی تۆش تاقانه‌ی دایک و باوکتی خوا تۆ بۆ ئه‌وان و ئه‌وانیش بۆ تۆ بهێڵێت له‌ ژیاندا ،ئایا تۆ تا چه‌ند ناز ئه‌که‌یت به‌سه‌ر ده‌ورووبه‌رتدا هاهاهاها؟؟ئه‌مه‌ پرسیارێکی شه‌خسیه‌ به‌س ئیتر هات به‌سه‌ر زارمدا هاهاهاها،،

هههههههههههههههههههههههه تا راده‌یه‌ک راسته‌ ،،ههههههههههههه ،، زۆر زۆر سوپاس کاکه‌ یادگار گیان ،، ههههههههههههههههههههههه وه‌لا نازکردن هه‌یه‌ به‌لام به‌جۆرێكی ئه‌وتۆش نا ههههههههههههههههه ،، واته‌ ناز ئه‌که‌م به‌س که‌م ههههههههههه ،، ئاساییه‌ به‌ساقه‌..

10-وه‌کو ئه‌ڵێن به‌سه‌رهاتی خۆشت به‌سه‌ر هاتووه‌ خۆشترین به‌ سه‌رهاتی به‌رێزتان چیه‌ ؟؟ ئه‌گه‌ر عه‌زێت نیه‌ بۆمانی بگێره‌وه‌؟؟؟

ههههههههههههههههههههههههههههههههه ،، وه‌کو ئه‌زانیت بۆ خۆت نایگێریته‌وه‌ ههههههههههههههههههههههههههههه ،، بادلت نه‌شکێنم ‌ ههههههههههه ،،
جارێكیان منال بووم ره‌نگه‌ له‌ پۆڵێ 3یان 4 ی سه‌ره‌تایی بوبێتمم ،، رۆژێکیان له‌گه‌ل دایکمم و باوکما رۆیشتین بۆ پارکی ئازادی ،، ئێواره‌ بوو منیش حه‌زم له‌ قیتاره‌که‌ بوو ئیتر به‌ ته‌نیا سه‌رکه‌وتم ،، له‌ نیوه‌ی رێگا له‌سه‌ر پرده‌که‌ قیتاره‌ وه‌ستا ئیشی نه‌کرد و ئیشێ نه‌کرد ،،وه‌لا منیش چی بکه‌م خوایه‌ گیان ،،وه‌لا به‌ گریانه‌وه‌ رۆیشتم پێیاوێك ده‌ستی گرتم وتی وه‌ره‌ دوایی ئه‌تبه‌مه‌وه‌ بۆلای دایکت باوکت وه‌لا هه‌ر نه‌یبردم منیش رام کرد له‌ده‌ستی ،، رۆیشتم پێیاوێكی به‌ته‌مه‌ن دانیشتبوو به‌ ته‌نیا وتی وه‌ره‌ لام بۆ ئه‌گری منیش وتم دایکم و باوکمم لێ ون بوه‌،، وتی ئه‌رۆینه‌وه‌ بۆماله‌وه‌ دوایی ئه‌تبه‌مه‌وه‌ بۆۆ لای دایکت و باوکت وه‌لا منیش ترسام له‌ده‌ستی ئه‌ویش رام کرد ،، ئیتر له‌ رێگایایه‌ 4یا 5 کورم بینی ئه‌وانیش وتیان بۆ ئه‌گری منیش وتم دایه‌ و بابه‌م لێ ون بووه‌ ،، وه‌لا باش بو ئه‌وان بردیانم بۆ پرسگه‌که‌ ،، له‌دوای که‌مێك گوێم له‌ ده‌نگێک بوو ئه‌ی وت کچێک ونبوه‌ به‌ ناوی هاوناز محمد عه‌زییه‌کی سوری له‌به‌ردایه‌ ،،منیش له‌گه‌ل گریانه‌کامه‌ پێکه‌نینم به‌خۆم ئه‌هات وه‌لا دایکم و باوکم هاتن بۆ پرسگه‌که‌ به‌ دایه‌ و بابه‌ شاد بومه‌وه‌ له‌و جاره‌شه‌وه‌ سواری قیتاره‌که‌ نه‌بومه‌ته‌وه‌ له‌ ترسا هههههههههههههههههههههههه ،، هیوادارم به‌دڵتان بوبێت..

ببوره‌ له‌ زۆری پرسیاره‌کانم هیوام وایه‌ ماندوو نه‌بیت به‌ وه‌ڵامه‌کانیانه‌وه‌ ، هه‌رده‌م خۆشی ژیان بۆ تۆ هاورێ به‌ریزه‌که‌م ،،،

زۆر زۆر که‌م بوون ههههههههههههه ،، نانا به‌ساقه‌ زۆر زۆر خۆشحال بوم ، زۆر زۆر سوپاس ئه‌وکاته‌ت ئه‌که‌م که‌ به‌خشیت به‌ نوسینی پرسیارکردن له‌من ،، هیوام خۆشگوزه‌رانی و ته‌مه‌ن درێزی تۆیه‌ کاکه‌ گیان ..

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#31 2010-07-02 19:44:04

shazada-shane
فریشته‌ی ناز
Kurdistan
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2008-01-03
دواترین سه‌ردان: 2012-09-30
په‌یامه‌كان: 1188
ویبگه‌
WindowsMSIE7

ســــــــــــــــڵاو له‌ گـــــــــــــوڵ

زۆر خۆشحاڵم که‌وا Ú¯Û†ÚµÛŽÚ©ÛŒ تری یانه‌ بۆته‌ ئه‌ندامم  یاخوا به‌خێر بیت بۆ ساباته‌ فێنکه‌که‌مان ØŒ تۆش ئه‌وه‌نه‌یتر فێنکت کرده‌وه‌ ..
با ده‌ست بکه‌م به‌ پرسیار زیاتر چاوه‌کانت ئازار نه‌ده‌م به‌ساقه‌

1- هاوناز کێ لای یه‌که‌مین سه‌خسیه‌ته‌؟
2- چۆن شه‌خسیه‌تیه‌ک له‌ کوردژیندا سه‌رنجی راکێشاویت ، به‌س نه‌یناسیت له‌ یاهوو مسن و ئه‌و شتانه‌ ته‌نها به‌ په‌یام و ئه‌و شتانه‌یا؟
3- گه‌ر لیت بپرسم ، سه‌رپشک به‌ یاسایه‌ک دانی بۆ کوردژین ، ته‌نها یه‌ک خاڵ ، تۆ چی ئه‌ڵێیت؟
4- ئایا هاوناز ڕوویداوه‌ له‌گه‌ڵ ئه‌ندامێکی یانه‌دا ناخۆشیت بۆبێت یاخود بێزاری کردبێتیت؟
5- جوانترین به‌ش له‌لای تۆ کام به‌شه‌ی یانه‌یه‌؟

6- گه‌ر لیت بپرسم وێنه‌یه‌کم پێببه‌خشه‌ تۆ چی وێنه‌یه‌کی حه‌زی خۆتم پێئه‌به‌شیت؟

ئه‌ڵیم بابه‌س بێت ئه‌زانم ماندوو بویت ، له‌ش ساغبێت..
هیوای ژیانیکی ئاسوده‌و کامه‌ران و سه‌رکه‌وتو بیت له‌ گشت بوارێکی ژیانتدا، به‌ئاوات و ئامانجه‌کانت بگه‌یت ئینشائه‌ڵلا ...
کاتت ئاسوده‌و کامه‌ران بیت

Kurdzhin
http://www.kurdzhin.info/up/uploads/images/kurdzhin-64c9bb37e3.gif

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#32 2010-07-02 20:45:57

*HawNaz*
فریشته‌ی ناز
Kurdistan
ویبگه‌
WindowsXPFirefox

baxher bet hawrey aziz nwa xhan

mn hech prsearekm nea tanha heway sarkawtnt bo axhwazm

زۆر زۆر سوپاس ئازیزم خه‌مبار
سوپاس به‌خێرهاتنه‌که‌ت  ئه‌که‌م
ته‌مه‌ن دڕێژی و به‌خته‌وه‌ری هیوای منه‌
سه‌رکه‌وتوو و سه‌فراز بیت

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#33 2010-07-02 20:48:52

*HawNaz*
فریشته‌ی ناز
Kurdistan
ویبگه‌
WindowsXPFirefox

bahxer beyt hawnaz gyan
hiway lash saxy w taman drezhyt bo axwazm hi4 sw2alekm nya
sarkawtbwyt gyan

زۆر زۆر زۆر سوپاس ساشا گیان
بژی ئازیزم  ،، سوپاسی هه‌ستی به‌رزت ئه‌که‌م گیان
ته‌مه‌ن درێژ و سه‌رکه‌وتنت هیوای منه‌.
هیوادارم له‌ گیشت بواره‌کانی ژیاندا سه‌رکه‌وتوبیت

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#34 2010-07-03 14:38:00

Dastan...13
کازیوەی یانە
Kurdzhin: Grupy peshangy
شوێن: هه‌ولێر
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2008-05-18
دواترین سه‌ردان: 2019-07-04
په‌یامه‌كان: 2762
WindowsXPMSIE7

سلاو هاوريى كيان بةخير بيت هاورييان هةمو شتيكيان ليت برسيوه ماليان ئاوا بيت
بةس هةر حةزم كرد بةشدارى بكةم هيواى سةركةوتن بؤ ئةخوازم

بةس حةزم كرد بزانم سليمانى لاى تؤ جى ئةكةينيت ؟
جةند هاوريى بةوةفات هةيه ؟
ج كاتيك نوا ئةكريت له كاتى خؤشى يا كاتى ناخؤشى

هيوام بةختةوةرى تؤيه هاوريى كيان هةر له خؤشى بيت

Kurdzhin
http://www.kurdzhin.info/up1/uploads/images/kurdzhin-07d1a22aba.jpg

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#35 2010-07-03 19:24:23

*HawNaz*
فریشته‌ی ناز
Kurdistan
ویبگه‌
WindowsXPFirefox

ســــــــــــــــڵاو له‌ گـــــــــــــوڵ

سلاو له‌ تۆش گیان

زۆر خۆشحاڵم که‌وا Ú¯Û†ÚµÛŽÚ©ÛŒ تری یانه‌ بۆته‌ ئه‌ندامم  یاخوا به‌خێر بیت بۆ ساباته‌ فێنکه‌که‌مان ØŒ تۆش ئه‌وه‌نه‌یتر فێنکت کرده‌وه‌ ..

من زیاتر خۆشحال بووم به‌ بینی ئه‌و وتته‌ جوانانه‌ت ،، زۆر سوپاس به‌ساقه‌ ،، سوپاسی ئه‌و هه‌سته‌ته‌ ئه‌که‌م به‌ساقه‌..

با ده‌ست بکه‌م به‌ پرسیار زیاتر چاوه‌کانت ئازار نه‌ده‌م به‌ساقه‌

1- هاوناز کێ لای یه‌که‌مین سه‌خسیه‌ته‌؟

ئه‌و که‌سه‌ی که‌ هه‌میشه‌ دلپاک و خۆشه‌ویست.

2- چۆن شه‌خسیه‌تیه‌ک له‌ کوردژیندا سه‌رنجی راکێشاویت ، به‌س نه‌یناسیت له‌ یاهوو مسن و ئه‌و شتانه‌ ته‌نها به‌ په‌یام و ئه‌و شتانه‌یا؟

کاک داریان

3- گه‌ر لیت بپرسم ، سه‌رپشک به‌ یاسایه‌ک دانی بۆ کوردژین ، ته‌نها یه‌ک خاڵ ، تۆ چی ئه‌ڵێیت؟

به‌ڵێ ،، هیچ یاسایه‌کم نییه‌ داینێـم ،، چونکه‌ یاساکان خۆیان زۆر باشن

4- ئایا هاوناز ڕوویداوه‌ له‌گه‌ڵ ئه‌ندامێکی یانه‌دا ناخۆشیت بۆبێت یاخود بێزاری کردبێتیت؟

نه‌خێر ..

5- جوانترین به‌ش له‌لای تۆ کام به‌شه‌ی یانه‌یه‌؟

هه‌موو به‌شه‌کان جوانن لام ...

6- گه‌ر لیت بپرسم وێنه‌یه‌کم پێببه‌خشه‌ تۆ چی وێنه‌یه‌کی حه‌زی خۆتم پێئه‌به‌شیت؟

http://kurdzhin.org/up//uploads/images/kurdzhin-5bfe90e71d.jpg

ئه‌ڵیم بابه‌س بێت ئه‌زانم ماندوو بویت ، له‌ش ساغبێت..
هیوای ژیانیکی ئاسوده‌و کامه‌ران و سه‌رکه‌وتو بیت له‌ گشت بوارێکی ژیانتدا، به‌ئاوات و ئامانجه‌کانت بگه‌یت ئینشائه‌ڵلا ...
کاتت ئاسوده‌و کامه‌ران بیت

زۆر زۆر سوپاس خوشكی ئازیزم به‌ساقه‌ ،، هیوای به‌خته‌وه‌ریت بۆ ده‌خوازیم له‌ ژیانتدا .. ته‌مه‌ن درێژ بیت به‌قوربان

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#36 2010-07-04 10:22:37

*HawNaz*
فریشته‌ی ناز
Kurdistan
ویبگه‌
WindowsXPFirefox

سلاو هاوريى كيان بةخير بيت هاورييان هةمو شتيكيان ليت برسيوه ماليان ئاوا بيت
بةس هةر حةزم كرد بةشدارى بكةم هيواى سةركةوتن بؤ ئةخوازم

سلاو له‌ تۆش ئازیزم ،، زۆر زۆر سوپاس بۆ وتته‌کانت ،، سوپاس بۆ به‌شداری کردنت..

بةس حةزم كرد بزانم سليمانى لاى تؤ جى ئةكةينيت ؟

سلێـمانی لای من ئه‌و شاره‌یه‌ که‌ ناتوانم بۆ چڕکه‌یه‌کیش لێی دورکه‌وممه‌وه‌ ،، سلێمانی شاری هه‌لمه‌ت و قوربانی ..

جةند هاوريى بةوةفات هةيه ؟

له‌ نێت(کاک هۆشیار و کاک سیروان و کاک یادگار و کاک سورێن و تینا خان و لاڤولی_هاوه‌)،،
هه‌موو هاورێان هاورێی مننن ببورن ئێستا هه‌رئه‌وه‌نده‌م له‌ خه‌یالدا بوو..
له‌ ده‌ره‌وه‌ی نێت (لاڤه‌ گیان ناسراو به‌ لاڤولی _هاوه‌،، جه‌ند هاورێیه‌کی تریش )

ج كاتيك نوا ئةكريت له كاتى خؤشى يا كاتى ناخؤشى

له‌ هه‌ردوو کاته‌که‌دا ئه‌گریم ..

هيوام بةختةوةرى تؤيه هاوريى كيان هةر له خؤشى بيت

زۆر سوپاس به‌رێزم ،، هیوای سه‌رکه‌وتن Ùˆ ته‌مه‌ن  دڕێژیت بۆ ده‌خوازیم ..

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#37 2010-07-04 13:51:24

♫ Hemn Zanko ♫
به‌ڕێوه‌به‌ری یانه
Kurdistan
Kurdzhin: Blue barewabari
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-12-29
دواترین سه‌ردان: 2024-03-21
په‌یامه‌كان: 2369
WindowsXPOpera

سڵاو له‌ نواخان ی ئازیزو خۆشه‌ویست .
به‌خێربێی بۆ ساباتی یانه‌که‌مان و هیوای سه‌رکه‌وتنت بۆ ئه‌خوازم .

1_  وه‌ک هه‌موومان ئه‌زانین جیهانی نێت جیهانێکی شاراوه‌و خه‌یاڵیه‌ ØŒ به‌ ڕای به‌ڕێزتان هاوڕێیه‌تی له‌م جیهانه‌   
      خه‌یاڵیه‌دا به‌ره‌و Ú©ÙˆÛŽ هه‌نگاو ئه‌نێت ؟؟
2_  له‌ جیهانێکی شاراوه‌ی وه‌ک نێت خۆشه‌ویستی Ú† مانایه‌ک ئه‌به‌خشێت ØŸ پێتان وایه‌ که‌سێک له‌و ناوه‌نه‌
      کۆمه‌ڵایه‌تیه‌ی تیایدا ئه‌ژی نه‌توانێ په‌یوه‌ندیه‌کی خۆشه‌ویستی ببه‌ستێ ØŒ بتوانێ له‌ نێت په‌یوه‌ندیه‌کی
      خۆشه‌ویستی سه‌رکه‌وتوو ببه‌ستێ ØŸ
3_  له‌ زۆر یانه‌ کوردیه‌کاندا ئه‌ندامان میوانداری ئه‌کرێن ØŒ Ú† جیاوازیه‌ک ئه‌بینیت له‌ نێوان میوانداری یانه‌ی کوردژین Ùˆ
      یانه‌کانی تردا ØŸ
4_  ماوه‌یه‌ک له‌ یانه‌ دوورکه‌وتیته‌وه‌ ØŒ دووریت له‌ یانه‌ی کوردژین Ú† هه‌ستێکی Ù¾ÛŽ به‌خشیت ؟؟

له‌گه‌ڵ ڕێز Ùˆ خۆشه‌ویستیم بۆ به‌ڕێزتان

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#38 2010-07-04 17:48:35

*HawNaz*
فریشته‌ی ناز
Kurdistan
ویبگه‌
WindowsXPFirefox

سڵاو له‌ نواخان ی ئازیزو خۆشه‌ویست .
به‌خێربێی بۆ ساباتی یانه‌که‌مان و هیوای سه‌رکه‌وتنت بۆ ئه‌خوازم .

سلاو له‌ تۆش کاک هۆشیار گیان ،، زۆر زۆر سوپاس بۆ وتته‌کانت ،، هیوام خۆشبه‌ختیته‌..

1_  وه‌ک هه‌موومان ئه‌زانین جیهانی نێت جیهانێکی شاراوه‌و خه‌یاڵیه‌ ØŒ به‌ ڕای به‌ڕێزتان هاوڕێیه‌تی له‌م جیهانه‌   
      خه‌یاڵیه‌دا به‌ره‌و Ú©ÙˆÛŽ هه‌نگاو ئه‌نێت ؟؟

به‌ڵێ ،، جیهانی نێت جیهانێکی گه‌وره‌یه‌ ،، به‌رای من ئه‌که‌وێته‌ سه‌ر ئه‌و که‌سانه‌ی که‌ نێت به‌ کاردێنن ،، ئه‌گه‌ر هاتو باش به‌کارهات ئه‌وا به‌ باشییه‌کی زۆر هه‌نگاو ده‌نێت ،، به‌لام گه‌ر هاتو به‌ خراپ به‌کارهات ئه‌وا به‌ره‌و خراپی هه‌نگاو ده‌نێت ..

2_  له‌ جیهانێکی شاراوه‌ی وه‌ک نێت خۆشه‌ویستی Ú† مانایه‌ک ئه‌به‌خشێت ØŸ پێتان وایه‌ که‌سێک له‌و ناوه‌نه‌
      کۆمه‌ڵایه‌تیه‌ی تیایدا ئه‌ژی نه‌توانێ په‌یوه‌ندیه‌کی خۆشه‌ویستی ببه‌ستێ ØŒ بتوانێ له‌ نێت په‌یوه‌ندیه‌کی
      خۆشه‌ویستی سه‌رکه‌وتوو ببه‌ستێ ØŸ

ببووره‌ وه‌لامم بۆ ئه‌و پرسیاره‌ت نییه‌ ،،  به‌لام نه‌خێڕ ناتوانێ سه‌رکه‌وتو بێت ..

3_  له‌ زۆر یانه‌ کوردیه‌کاندا ئه‌ندامان میوانداری ئه‌کرێن ØŒ Ú† جیاوازیه‌ک ئه‌بینیت له‌ نێوان میوانداری یانه‌ی کوردژین Ùˆ
      یانه‌کانی تردا ØŸ

ببووره‌ که‌ ده‌لێم وه‌لامێكی ئه‌وتۆم نییه‌ ،، به‌لام تێبینیه‌ک هه‌یه‌ : له‌ زۆر له‌ یانه‌کانی تر به‌ ئه‌ندامی ئاسایی بانگێست ئه‌که‌ن و ئه‌ندامه‌ لێهاتووه‌کان پشتگوێ ئه‌خه‌ن ،، له‌گه‌ل رێزم بۆ هه‌موو یانه‌کان ،،

4_  ماوه‌یه‌ک له‌ یانه‌ دوورکه‌وتیته‌وه‌ ØŒ دووریت له‌ یانه‌ی کوردژین Ú† هه‌ستێکی Ù¾ÛŽ به‌خشیت ؟؟

به‌راستی هه‌ستێکی ناخۆشم هه‌بوو ،، به‌لام دوریم له‌ یانه‌ فێڕی چه‌ند ده‌رسێكی ژیانی کردم ..

له‌گه‌ڵ ڕێز Ùˆ خۆشه‌ویستیم بۆ به‌ڕێزتان

زۆر سوپاس بۆ ئه‌و کاته‌ی که‌ به‌خشیت ،، هیوای ته‌مه‌ن دڕێژ و سه‌رکه‌وتنت بۆ ده‌خوازیم ..

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#39 2010-07-05 18:22:43

*HawNaz*
فریشته‌ی ناز
Kurdistan
ویبگه‌
WindowsXPFirefox

له‌دوا په‌یامم بۆ ساباته‌ گه‌شاوه‌که‌ی کوردژین

رێز و خۆشه‌ویستیم هه‌یه‌ بۆ گشت هاورێیانم و هیوادارم میوانێکی رۆح سوکی ئه‌م جاره‌ی سابات بوبێتم ،،
زۆر زۆر سوپاسی یه‌که‌ به‌یه‌که‌ی هاورێیانم ئه‌که‌م که‌ له‌م ساباته‌ی ئه‌مجاره‌دا به‌شدار بون به‌ پرسیاره‌ رازاوه‌کانیان ،،هیوادارم وه‌لامه‌کانم به‌ دڵی ئێوه‌ی ئازیز بوبێت ،،بمبوورن له‌که‌م Ùˆ کورییه‌کان ،،هیوادارم هه‌میشه‌ خه‌نده‌ میوانی  لێوه‌کانتان بێت ،، هیوای سه‌رکه‌وتن بۆ هه‌موو لایه‌ک ..

له‌گه‌ل رێز و خۆشه‌ویسیتم بۆ هه‌موو لایه‌ک

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

خوارووی مه‌كۆ

Your IP Address : 54.210.85.205