❤❤یـــانەی کوردژیـن/Kurd Zhin❤❤/ / کاک (ره‌وه‌ند کورد) میوانی ساباته‌

.

نازناو:  وشه‌ی تێپه‌ڕبوون:    |  

ئاگاداری

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به‌ڕێزان : هه‌رکاتێک کێشه‌یه‌ک یان په‌یامێکی ناشیاوت به‌رچاو که‌وت له‌یانه‌دا ئه‌توانن په‌یوه‌ندی بکه‌ن به‌ :_

1- بەڕێوەبەری یانە Hemn Zanko لە کوردستان بە ئمێڵی ( hemn_kurdzhin@yahoo.com ) .. ژمارەی مۆبایل ( 07736993749 )

2- به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی ( ReKaN ) له‌ ئه‌وروپا به‌ ئیمێڵی ( Rekan_uk@hotmail.com ) ، ژماره‌ ته‌له‌فوونی( 00447724242223) .

New Page 1

بابه‌ته‌ گرنگه‌کانی به‌کارهێنانی یانه‌  

#1 2010-08-15 16:41:03

₰ sîrwan ₰
به‌ڕێوه‌به‌ری ماڵپه‌ڕ
Kurdistan
Kurdzhin: barewabarayaty
شوێن: ★ شـه‌قلاوه‌★
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2008-10-22
دواترین سه‌ردان: 2024-01-04
په‌یامه‌كان: 3747
ویبگه‌
WindowsXPMSIE7

کاک (ره‌وه‌ند کورد) میوانی ساباته‌

سلاو ورێزی ده‌سته‌ی به‌رێوه‌به‌رایه‌تی کوردژین بۆ ئێوه‌ی خۆشه‌ویست

وه‌ک ده‌زانن ساباته‌که‌مان هه‌ر جاره‌ Ùˆ میوانداری که‌سێک ده‌کات ØŒ که‌ له‌ بوارێکی ژیان یان به‌هره‌ییه‌کی هونه‌ری هه‌بێت Ùˆ شاره‌زایی هه‌بێت له‌ لایه‌نێک ØŒ بۆ ئه‌مجاره‌ ئه‌ندامێکی خۆشه‌ویست که‌ ره‌نگه‌ لای زۆربه‌ی ئه‌ندامانی یانه‌ خۆشه‌ویست بێت Ùˆ جێگه‌ی خۆی کردبیته‌وه‌ له‌ دلی هه‌موو لایه‌ک ئه‌ویش کاکه‌  ( ره‌وه‌ند کورده‌ )   Ø¨Ù‡â€ŒÙ‡Ø±Ù‡â€ŒÛŒÛŒÙ‡â€ŒÚ©ÛŒ باشی هه‌یه‌ له‌ هۆنینه‌وه‌ی هۆنراوه‌کانی Ùˆ په‌یڤه‌ ناسک Ùˆ جوانه‌کانی له‌ فه‌زایه‌کی هونه‌ری ده‌وله‌مه‌ند ئه‌کات به‌ ملوانکه‌ییه‌کی وێنه‌ جوانی به‌ر هه‌ناسه‌کانی شیعری له‌ ماوه‌یی ته‌مه‌نی دا زۆرێک له‌ هۆنراوه‌کانی به‌ ئێمه‌ ئاشنا کردووه‌ که‌ لای زۆربه‌ی ئه‌ندامان ئه‌م هه‌سته‌ ناسکه‌ی کاکه‌ ره‌وه‌ندیان بینیوو‌ه‌ ،‌ لێره‌دا زۆر به‌خێر هاتنی ده‌که‌ین بۆ  ساباتی ئه‌زیزانی کوردژین . ئێمه‌ش ده‌رگه‌ی پرسیاره‌کان والا ده‌که‌ینه‌وه‌ بۆ ئێوه‌ی ئازیز بۆ ئاراسته‌ کردنی پرسیاره‌کانتان بۆ میوانی خۆتان به‌ ره‌چاو کردنی رێساو یاساکانی ئه‌م به‌شه‌ ØŒ

له‌گه‌ل رێزوخۆشه‌ویستیمان بۆ ئێوه‌ هه‌ر بژین بۆ کوردژین

Kurdzhin

http://www.kurdzhin.info/up/uploads/images/kurdzhin-cb44b44495.gif

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#2 2010-08-15 18:14:09

*hawbash*
:: دڵسۆزی یانه::
شوێن: سليمانى
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2008-08-23
دواترین سه‌ردان: 2015-12-30
په‌یامه‌كان: 925
WindowsXPFirefox

Re: کاک (ره‌وه‌ند کورد) میوانی ساباته‌

ده‌ستت خۆش بێت  بۆ ئه‌م جاره‌ که‌ ئه‌م ئه‌ندامه‌ت دانا بۆساباتی کوردژین من چه‌ند پرسیارێکم هه‌یه‌

1- ته‌مه‌نت چه‌نده‌

2- حه‌زت له‌ چ شارێکه‌ ؟‌

3- خوێندنت ته‌واو کردووه‌؟

4-ناوی ڕاستیت چیه‌ ؟

5- له‌ چ شارێک ده‌ژیت ؟

6- حه‌زت له‌ چ خواردنێکه‌؟

7- ئاواته‌کانت تا چ ڕاده‌یه‌ک هاتونه‌ته‌ دی ؟

هه‌ر ئه‌وه‌نه‌ پرسیارم هه‌بوو

سوپاس بۆتۆ

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#3 2010-08-15 18:44:10

Kchi Pashay Faransa
ئه‌ندامی هه‌میشه‌یی
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2010-07-22
دواترین سه‌ردان: 2010-09-21
په‌یامه‌كان: 485
WindowsXPSafari

ده‌ست خۆش وه‌ڵا من پرسیارم نیه‌ ئه‌زانن بۆ؟ وه‌ڵا تا ئێستا نه‌م بینیوه‌ له‌یانه‌وه‌ ناشزانم کێیه‌ هههههههههههههه داوای لێبوردن ئه‌که‌م

Kurdzhin

Bir arkadaşım arkadaşına ne zaman 
düşmüş siz olduğunuz kadar size alır bir
yere, bir ses, ısınıyor olan bir karşılama
♥ ses geceleri bir

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#4 2010-08-15 15:50:08

rawandkurd
شاعیری یانه‌
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2008-05-09
دواترین سه‌ردان: 2023-07-22
په‌یامه‌كان: 385
WindowsXPMSIE

هاوڕێ خۆشەویتەکانم ئەم کاتەتان باش Ùˆ ژیانتان Ù„Û• ئارامیدا بێت. سەرتا دەمەوێ زۆر زۆر سوپاسی بەڕێز کاکە سیروان بکەم بۆ ئەو میوانداریە خۆم بە خۆشحاڵ دەزانم  Ú©Û• بەپێی یاسایی ساباتی ئازیزان بۆ ماوەی هەفتەیەك Ù„Û• خزمەتی ئێوەی بەڕێزو خۆشەویست دابم وەڵامی هەر هاوڕێیەك بدەمەوە Ú©Û• Ù¾ÛŽÛŒ خۆش بێت Ùˆ بیەوێ Ù„Û• هەر ڕویەکەوە پرسیارم ئاڕاستە بکات. ÙˆÛ• هەر لێرەدا دەمەوێ ئەوەش بڵێم Ú©Û• Ù„Û• Ù…ÛŽÚ˜Û• کاك سیروانی بەڕێز داوای میوانداری لێکردوم بەڵام بە Ù‡Û†ÛŒ ئەوەی ئەو ماوەیە زۆر سەرقاڵبوم بە خوێندنەوە بۆیە نەمتوانی داوایەکەی کاك سیروان Ú©Û• میوانداری بو Ù„Û•Ù… ساباتە خۆشەویستە Ù„Û• کات Ùˆ ساتی خۆیدا جێبەجێ بکەم بۆیە ئەم جارەش دوای لێبوردن لەکاك سیراونی خۆشەویست دەکەم . هیوادارم ئەوەندەی تریش دڵی فراوان بێت.

ئێستاش Ú©Û• هاتومەتە خزمەتی ئێوەی بەڕێزو یەکەم هاوڕێ Ú©Û• هاوڕێمان کاکە هاوبەش Û•  ئەم پرسیارانەی لای خوارەوەی کردوەو منیش هەر لەبەرامبەری پرسیارەکانی خۆیدا وەڵامەکانی بۆ دەنوسم کاکە هاوبەش دەفەرموێت

ده‌ستت خۆش بێت  بۆ ئه‌م جاره‌ که‌ ئه‌م ئه‌ندامه‌ت دانا بۆساباتی کوردژین من چه‌ند پرسیارێکم هه‌یه‌

1- ته‌مه‌نت چه‌نده ـــــــــــــــــ>  وەڵام....   Ú¯ÛŒØ§Ù†ÛŒ من تەمەنم 20 ساڵە

2- حه‌زت له‌ Ú† شارێکه‌ ؟‌  وەڵام  بەتایبەتی حەزم لەشاری  سلێمانیە چونکە خۆم لەسلێمانی Ù„Û•Ú¯Û•Ú•Û•Ú©ÛŒ چوار باخ لەدایكبوم پەروەردەی ئەم شارە شیرینەم  Ù„Û•Ú¯Û•Úµ ئەوەشدا هەمو شارەکانی کوردستانم خۆشدەوێ بە شارە داگیرکراوەکانی هەر چوار پارچەی کوردستانەوە

3- خوێندنت ته‌واو کردووه‌؟ وەڵام ..... نەخێر ئازیزم ئەمساڵ بەهیوام لە زانکۆ بخوێنم

4-ناوی ڕاستیت چیه‌ ؟ ـــــــــــــ وەڵام ... ناوی ڕاستیم پەشێوە نازناوم بۆ هۆنراوە. ڕەوەند

5- له‌ چ شارێک ده‌ژیت ؟ وەڵام ــــــــــ گیانی من لە سلێمانی

6- حه‌زت له‌ Ú† خواردنێکه‌؟ وەڵام : خواردنی کوردەواری بەتایبەت ئەو خواردنانەی دایکیم دروستی دەکات ÙˆÛ•Ùƒ یاپراخ برنج بە پڵاو . شفتە  دۆی سارد بە تێکەڵکردنی Ú¯Ú˜Ùˆ گیاوە ÙˆÛ•Ùƒ دەستوری کوردستانی ڕۆژهەڵات

7- ئاواته‌کانت تا Ú† ڕاده‌یه‌ک هاتونه‌ته‌ دی ØŸ  ـــ وەڵام : بەنیسبەت هاتنە دی ئاواتەکانم. ئاواتەکانم کەمیان هاتۆتە دی بەڵام هیوا بڕاو نیم  هەر لەکۆشش دام بۆ گەیشتن بە خەون Ùˆ ئاواتەکانم
هه‌ر ئه‌وه‌نه‌ پرسیارم وەڵام  هه‌بوو : باشە گیانەکەم بفەرمو ئەمەی سەرەوە وەڵامی پرسیارەکانت بو هیوادارم بەدڵ بێت

سوپاس بۆتۆ! وەڵام  منیش سوپاسی تۆ خۆشەویست دەکەم چاوت ماچ دەکەم هەر سەرکەوتو بیت

هاوڕێت ڕەوەند پەشێو

Kurdzhin
تۆ هه‌تا دێیت نزیك ده‌بی که‌چی هێشتا له‌من دوری
له‌ ئه‌ویندا سنور نی یه‌ که‌چی تۆ له‌ و دیو ســـنوری

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#5 2010-08-15 13:00:41

rawandkurd
شاعیری یانه‌
WindowsXPMSIE

کورتە وەڵامێك . بۆ بەڕێز شێنێ خان

خاتو Ø´ÛŽÙ†ÛŽ گیان: خوشکی بەڕێزم سڵاو. بەهیوای شادیتم . Ù„Û• ڕاستیدا ناهەقت ناگرم . Ù‡Û•Ù‚ بە تۆیە. چونکە من لەسەرەتاوە ئاگاداریم نەبو لەسەرئەم بەشەی یانەی خۆشەویستی کوردژین Ùˆ درەنگ فریا کەوتم دواجاریش لەبەر خوێندن Ù†Û• ئەپەرژامە سەرئەوەی بەشداری بکەم  Ù„Û•Ù… ساباتە خۆشەویستە Ú©Û• هەر جارەو میوانداری هاوڕێیەك دەکات. بۆیە دوبارە تەئکیدی وتەکانت دەکەم Ú©Û• ÙˆÛ•Ùƒ گلەیەك وایە من بەڕۆحێکی وەرزشی وەری دەگرم . هەر لەشادی خۆشیدا بژیت. به‌ڵام گیانی من خۆ ده‌بێت به‌خێر هاتنم بکه‌یت چونکه‌  میوان خۆشه‌وویستی خودایه‌

ڕەوەند پەشێو

دواترین جار ده‌ستكاری كراوه‌ له‌لایه‌ن rawandkurd (2010-08-15 19:05:04)

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#6 2010-08-15 19:12:18

Kchi Pashay Faransa
ئه‌ندامی هه‌میشه‌یی
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2010-07-22
دواترین سه‌ردان: 2010-09-21
په‌یامه‌كان: 485
WindowsXPSafari

ببوره‌ کاکه‌ ره‌وه‌ند گیان وه‌ڵای من زۆر به‌ینم له‌گه‌ڵ شعرا نیه‌ بۆ یه‌ نه‌مزانی کێیت داوای لێبوردن ئه‌که‌م 
منیش زۆر نایه‌مه‌ ئه‌م به‌شه‌ به‌ڵام ناوه‌که‌تم بینی وتم به‌خوا شتی وای تیا نه‌بوه‌ وتم بزانم کێیه‌
ئینجا ئه‌بێ تۆش به‌خێر هاتنم بکه‌یت ههههههههه  به‌ینی خۆمان بێت من تازه‌ترم له‌ تۆ هههههههههههه یاخوا به‌خێر بێیته‌وه‌ هههههههههه

ئنجا با پرسیارێکیشت لێ بکه‌م هههه
ئه‌م ساڵ شه‌شت بریوه‌ یان ده‌ست به‌ خوێندن ئه‌که‌یته‌وه‌ ؟

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#7 2010-08-15 16:42:02

rawandkurd
شاعیری یانه‌
WindowsXPMSIE

ئازیزم Ø´ÛŽÙ†ÛŽ خان : هیوادارم له‌وه‌ ڕوخۆشتر بێت که‌ هه‌یت  دیاره‌ زۆر قسه‌ خۆشیت. به‌ڵام Ù¾ÛŽÙ… ناڵێی بۆ به‌ینت له‌گه‌ڵ شیعردا نیه‌ .ØŸ وا نابێت ئازیزم چونکه‌ شیعریش به‌شێکه‌ له‌ فه‌رهه‌نگ Ùˆ ئه‌ده‌بی کوردی Ùˆ  خوێنه‌ر له‌ Ú•ÛŽÚ¯Ù‡ ÛŒ شیعر خوێندنه‌وه‌وه‌ شاره‌زایی له‌گه‌ڵ جوانترین  Ùˆ نوێترین وشه‌و ڕسته‌ په‌یدا ده‌کات له‌هه‌مان کات ئارامیش ئه‌به‌خشێ به‌دڵه‌کان تکایه‌ هه‌وڵ بده‌ ببیته‌ ئامۆزای شیعر هاهاهاها باشه‌ گیانه‌که‌م یاخوا به‌خێر هاتی سه‌ر گڵێنه‌م .  ئه‌زانم تۆ تازه‌یت به‌ڵام تۆ میوان نێت من میوانم هاهاهاهاهاها. پێت وایه‌ من نیوداشم بۆیه‌ تازه‌تری له‌من..؟هاهاهاها به‌ڵێ ئه‌م ساڵ شه‌شم ته‌واو کرد  ئه‌گه‌ر یه‌زدان بوار بدات ساڵی داهاتو له‌ زانکۆ ئه‌خوێنم. له‌گه‌ڵ ته‌مه‌نای سه‌رکه‌وتن بۆ تۆو بۆگشت هاوڕێیان
هاوڕێت ڕه‌وه‌ند په‌شێو

دواترین جار ده‌ستكاری كراوه‌ له‌لایه‌ن rawandkurd (2010-08-15 19:45:41)

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#8 2010-08-15 20:26:13

:: بـە رھـە م ::
کازیوەی یانە
شوێن: ::کوردستان::
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2009-07-18
دواترین سه‌ردان: 2017-12-09
په‌یامه‌كان: 1603
WindowsXPMSIE7

ده‌ستت خۆش کاک سیروان گیان بۆ بانگێشت کردنی کاک ڕه‌وه‌ند

زۆر به‌خێر هاتنت ده‌که‌م کاکه‌ ڕه‌وه‌ند گیان یاخوا به‌ خێر بێت بۆ بۆ ساباته‌ ‌ جوانه‌که‌ی کوردژین

چه‌ند پر سیارێک ده‌که‌م هیوادارم نه‌بمه‌ هۆی له‌ کات گرتنت .

1-کاکه‌ ڕه‌وه‌ند که‌ی ده ستت به‌ شعر نوسین کردوه‌ ؟

2- حه‌ز به‌ شعری کام شاعیر ده‌که‌یت ؟

3-حه‌زت به‌ چی جۆره‌ شعرێکه‌ ؟

4-له‌کام مه‌رحه‌له‌ی خوێندنیت ؟

5-حه‌زده‌که‌یت له‌ پاشه‌ ڕۆژدا ببیت به‌چی؟

:: داوا کاریه‌کم هه‌ یه‌ هیوا دارم  به‌رده‌وام بیت له‌یانه‌ که‌ی کورد ژین دیاره‌ زۆر به‌ی ئه‌ندامه‌ کان نات ناسن
سه‌ره‌تای پر سیاره‌کانیان به‌ ڕه‌خنه‌ ده‌ستی پێکرد

دووباره‌ به‌ خێر بێت  کاتت شاد

Kurdzhin
نێو دڵی خۆتم بۆ بگه‌ڕێ گه‌ر من له‌وی هه‌بم خۆشبه‌خترین كه‌سی دونیام
چونكه‌ مه‌زنترین وجوانترین و دڵسۆزترین هاوریم هه‌یه‌ .

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#9 2010-08-15 18:06:33

rawandkurd
شاعیری یانه‌
WindowsXPMSIE

پرسیارەکانی کاکە ئاراگۆن و وەڵامەکانی من بۆ بەڕێزیان:

ده‌ستت خۆش کاک سیروان گیان بۆ بانگێشت کردنی کاک ڕه‌وه‌ند

منیش لەلایەن خۆمەوە دوبارە سوپاسی کاك سیروان دەکەم چاوی ماج دەکەم.

زۆر به‌خێر هاتنت ده‌که‌م کاکه‌ ڕه‌وه‌ند گیان یاخوا به‌ خێر بێت  بۆ ساباته‌ ‌ جوانه‌که‌ی کوردژین

چه‌ند پر سیارێک ده‌که‌م هیوادارم نه‌بمه‌ هۆی له‌ کات گرتنت .

1-کاکه‌ ڕه‌وه‌ند که‌ی ده ستت به‌ شیعر نوسین کردوه‌ ØŸ... وەڵام : بەڕێز کاکە ئاراگۆن  ماوەی 7 ساڵە شیعرو هۆنراوە دەنوسم

2- حه‌ز به‌ شیعری کام شاعیر ده‌که‌یت ØŸ ــــ : وەڵام بە تایبەتی حەزم Ù„Û• شیعرەکانی مەولەوی+ قانیع + هێمن + هەژاری موکریانی+عەبدوڵا Ù¾Û•Ø´ÛŽÙˆ+ هەردی. لەوانی ئێستاش ئەحمەد محەمەد+  کۆپلەشیعرەکانی ئارام ئەبوکرە 

3-حه‌زت به‌ Ú†ÛŒ جۆره‌ شعرێکه‌ ØŸ ــــ وەڵام: حەزم بەشیعرێکە جوانترین دەربڕینی بە نوێترین وشە تیادابێت Ùˆ ڕۆمانسی بێت بە جۆش ترین مۆسقیای تیادا بەرجەستە بێت یان ئەو شیعرانەی باس لەخەم Ùˆ ئازاری  میللەت ئەکات

4-له‌کام مه‌رحه‌له‌ی خوێندنیت ØŸ ــــ وەڵام :  ÙˆÛ•Ùƒ پێشتر بۆ Ø´ÛŽÙ†ÛŽ خانم ڕونکردەوە ئەمساڵ Ù¾Û†Ù„ÛŒ شەشم تەواوکرد بەو هیوایەی لەزانکۆ بخوێنم هەرچەند دودڵم Ù„Û•ÙˆÛ•ÛŒ ئەم ساڵیش دابنیشمەوە بەهیوای هێنانی دەرەجەی بەرزتر چونکە ماڵەوەمان ئەڵێن ئەمساڵ دابنیشەرەوە

5-حه‌زده‌که‌یت له‌ پاشه‌ ڕۆژدا ببیت به‌چی؟ـــــــ وەڵام گیانی من ئارەزوی ئەوە دەکەم ببمە ئەندازیارێکی سەرکەوتو

:: داوا کاریه‌کم هه‌ یه‌ هیوا دارم  به‌رده‌وام بیت له‌یانه‌ که‌ی کورد ژین دیاره‌ زۆر به‌ی ئه‌ندامه‌ کان نات ناسن
سه‌ره‌تای پر سیاره‌کانیان به‌ ڕه‌خنه‌ ده‌ستی پێکرد : ـــــــــ وەڵام ڕاست دەکەیت کاکە ئاراگۆن: منیش Ù„Û•Ú¯Û•Úµ ڕایەکەی تۆدام Ù‡Û•ÙˆÚµ دەدەم Ù„Û•Ù…Û•Ùˆ دوا بەشداری  جالاکانەی ساباتی کوردژین بکەم

دووباره‌ به‌ خێر بێت  کاتت شاد: ــــ  وەڵام : زۆر سوپاس بۆ تۆ کاکە ئاراگۆن کاتی تۆش شادو ئارابێت

هاوڕێت ڕەوەند پەشێو

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#10 2010-08-15 21:06:34

₰ sîrwan ₰
به‌ڕێوه‌به‌ری ماڵپه‌ڕ
Kurdistan
ویبگه‌
WindowsXPFirefox

سلاو ورێز زۆر به‌خێربێت کاکه‌ ره‌وه‌ند گیان بۆ ساباتی کوردژین
من حه‌زم کرد به‌ر له‌وه‌ی که‌ پرسیارت ئاراسته‌ بکه‌م چه‌ند تێبینییه‌ک بده‌م به‌ ئه‌ندامانی خۆشه‌ویست

سه‌ره‌تا هه‌ر که‌سێک ده‌بێته‌ میوان له‌م به‌شه‌ ئه‌وه‌ خۆی له‌ خۆیدا بۆ ناسانینی زیاتری ئه‌م که‌سه‌یه‌ جا پێویست ناکات هیچ که‌سێک به‌ ره‌خنه‌ یان به‌ شێوازێکی وا ده‌ست به‌ په‌یام نوسین بکات که‌ ببێته‌ Ù‡Û†ÛŒ دره‌نجاندنی میوانی خۆشه‌ویست هه‌رچه‌نده‌ من مه‌به‌ستم کاکه‌ ره‌وه‌ند نیه‌ ،،، کاکه‌ ره‌وه‌ند ئه‌ندامێکی خۆشه‌ویستی یانه‌ Ùˆ ره‌نگه‌ زۆرێک ئه‌ندامان توانی ئه‌و به‌رێزه‌ بزانن له‌ هۆنراوه‌  نوسین دا بۆیه‌ تکا ده‌که‌م که‌س به‌وه‌ ده‌ست Ù¾ÛŽ نه‌کات که‌ بلێت من نایناسم ،،، گرنگ لێره‌دا برده‌ سه‌ری چه‌ند کاتێکه‌ بۆ زیاتر ئاشنابوون به‌ ژیان Ùˆ ناسینی میوانی خۆشه‌ویست ،،،،، داوای لێبوردن ده‌که‌م  ئه‌گه‌ر قسه‌یه‌کم کردبێت ببێته‌ Ù‡Û†ÛŒ دڵره‌نجاندنی که‌سێک

دوووباره‌ زۆر به‌خێربێت کاکه‌ ره‌وه‌ند انشاءاله‌ دووباره‌ ده‌گه‌رێمه‌وه‌ بۆ لات بۆ پرسیاره‌کانم

خۆشه‌ویستیم قبول بکه‌ن ئێوه‌ن خۆشه‌ویستی یانه‌ هه‌ر بژین بۆ کوردژین

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#11 2010-08-15 18:30:31

rawandkurd
شاعیری یانه‌
WindowsXPMSIE

کاکە سیروان گیان سوپاس بۆ تۆ . ڕونکردنەوەکانت مایەی خۆشحاڵیە. دەست خۆشیت لێدەکەم... بە نیسبەت Ø´ÛŽÙ†ÛŽ خان  یان بەنیسبەت هەر هاوڕێیەکی ترەوە Ú©Û• ڕەخنە بگرێ من ڕەخنەکان ئەخەمە سەر چاوەکانم چونکە ڕەخنە بەلای منەوە لەهەر بوارێکدا بێت زیاتر بیرو هزری مرۆڤ فراوانتر دەکات  بۆیە من بەش بەحاڵی خۆم ئەو ڕەخنەیەم قبوڵە . دیاریشە ئەو خوشکە ڕەخنه‌کەی ئاڕاستەی من نەکردوە بەڵکو ئاڕاستەی  ساباتی ئازیزانی کردوە . ناهەقیشی نیە Ú©Û• نوسیویەتی ناینسام  چونکە خۆی دەڵێت من سەرو سەکوتم Ù„Û•Ú¯Û•Úµ شیعرو هۆنراوەدا نیە مرۆڤیش ئازادە Ú†ÛŒ دەخوێنێتەوە. Ú†ÛŒ سەرنجی ڕادەکێشێ یان بەچی دڵشاد ئەبێت بەچی غەمگین ئەبێت . ئەشزانم جەنابت هەر Ù„Û•Ùˆ Ú•ÙˆÛ•Ø´Û•ÙˆÛ• ئەو ڕونکردنەوەت تۆمار کردوە. گفتوگۆکردنی زیاتریش لەسەر هەر بابەتێك زیاتر بابەتە که‌ دەوڵەمەند ئه‌کات Ùˆ ئەیگەیەنێت به‌ شوێنی مەبەست . هەر بژیت دوبارە دەستت خۆشبێت Ùˆ سەرکەوتو بیت

هاوڕێت ڕەوەند Ù¾Û•Ø´ÛŽÙˆ 

دواترین جار ده‌ستكاری كراوه‌ له‌لایه‌ن rawandkurd (2010-08-15 21:38:01)

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#12 2010-08-16 00:59:51

Daryan
سونبولی یانه
شوێن: سلێمانی
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2009-09-06
دواترین سه‌ردان: 2013-01-28
په‌یامه‌كان: 1581
ویبگه‌
WindowsXPMSIE7

ده‌ست خۆشی بۆکاکه‌ سیروانی ئازیزبۆبانگێشکردنی ئه‌م خۆشه‌ویسته‌

کاکه‌ڕه‌وه‌ند به‌خێربێت بۆئه‌م ساباته‌خۆشه‌ویسته‌برائازیزه‌که‌م هیوادارم کاتێکی خۆش به‌سه‌ربه‌ریت چاووه‌که‌م
به‌چه‌ند پرسیارێکی کوورت چاوه‌کانت ماندووناکه‌م و ئاسووده‌یت بۆجێ دێڵم

1.تاچه‌نێک باوه‌رت به‌هه‌‌ستانه‌وه‌ی دوای که‌وتن هه‌یه‌؟؟؟
2.به‌کێ ئه‌ڵێیت مرۆڤی ژیرووهۆشیار؟؟؟
3.ئه‌توانی پێم بڵێیت شعروشاعیر چ ڕێچکه‌یه‌کیان له‌ژیانتاداگیرکردووه‌؟؟؟
4.پێت وانی یه‌ ئاوڕدانه‌وه‌ بۆڕابردوو به‌جێ هێشتنی کاته‌کانی ئاینده‌یه‌یاخوود داهاتووی مرۆڤه‌‌؟؟؟
5.کووردژین په‌ڕه‌یه‌ک بوو بۆبڵاوکردنه‌وه‌ی هه‌سته‌کانت یاخوودرۆمانێکی نووێ گه‌ری بووبۆکۆکردنه‌وه‌ی نووسینه‌کانت؟؟؟

Kurdzhin
http://i53.tinypic.com/j93s51.jpg

ئه‌گه‌ر چاویلکه‌ی ڕه‌شبینی له‌ چاوان بکه‌یته‌وه‌ و به‌ دیدێکی به‌خته‌وه‌رانه‌ له‌ هه‌موو شتێک ڕامێنی ،
ده‌بێنی ژیان جوانترو خۆشتره‌ له‌وه‌ی تۆ بیری لێ ده‌که‌یته‌وه‌!!

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#13 2010-08-16 08:09:41

rawandkurd
شاعیری یانه‌
WindowsXPMSIE

پرسیارەکانی کاکە داریان بۆ من و وەڵامەکانیشم بۆ بەڕێزیان

ده‌ست خۆشی بۆکاکه‌ سیروانی ئازیزبۆبانگێشکردنی ئه‌م خۆشه‌ویسته‌

کاکه‌ڕه‌وه‌ند به‌خێربێت بۆئه‌م ساباته ‌خۆشه‌ویسته‌. برا ئازیزه‌که‌م هیوادارم کاتێکی خۆش به‌سه‌ربه‌ریت چاوه‌که‌م
به‌چه‌ند پرسیارێکی کوورت چاوه‌کانت ماندووناکه‌م و ئاسووده‌یت بۆجێ دێڵم

1. تاچه‌نێک باوه‌رت به‌هه‌‌ستانه‌وه‌ی دوای که‌وتن هه‌یه‌؟؟؟ ....: وەڵام بێگومان زۆر زۆر لەسەر هەمو مرۆڤێك پێویستە دوای هەمو نوچدان Ùˆ هەڵەنگوتنێك Ù‡Û•ÙˆÚµ بدات هەستێتەوە ناکرێت دەستەوەستان بیت لەئاست نۆچدانەکاندا  ژیانیش  بەندە بە  کۆشش Ùˆ Ù†Û†Ú† نەدان Ùˆ هەستانەوە چونکە کەوتن یا نۆچدان لای مرۆڤی کۆڵنەدەر بریتیە Ù„Û•ÙˆÛ•ÛŒ وانە وەربگرێت Ù„Û•Ùˆ نۆچدانەی یان ئەو کەوتنەی مرۆڤە ژیرەکانی ڕابوردو واتە پێشینان گوتویانە سوار تا Ù†Û•Ú¯Ù„ÛŽ نابێ بەسوار هەڵبەت گلان یان کەوتن  خۆی لەخۆیدا دەرسێکە بۆ کەسی کەوتو2. به‌کێ ئه‌ڵێیت مرۆڤی ژیرووهۆشیار؟؟؟...... بەو مرۆڤەی هەمیشە Ú©Û•Ù… دو بێت  زۆر Ú¯ÙˆÛŽ بگرێت لەهەر Ú©ÛŽØ´Û•Ùˆ گیرو گرفتێکدا Ù¾ÛŽØ´ ئەوەی بڕیار بدات پرس Ùˆ ڕا بە دەورو بەری خۆ بکات واتە بەکەسە نزیکەکانی دۆستو هاوڕێکانی.  تا زیاتر Ú•ÛŽÚ¯Û• چارەی دەست دەکەوێت Ùˆ زیاتر ڕاستی دەستدەکەوێت بۆ چارەسەر کردنی ئەو Ú©ÛŽØ´Û•Ùˆ گیرو گرفتانەی دێتە Ú•ÛŽÚ¯Û•ÛŒ Ù†Û•Ùƒ تەنها تاك لایەنە بڕیار بدات::::  3. ئه‌توانی Ù¾ÛŽÙ… بڵێیت شعروشاعیر Ú† ڕێچکه‌یه‌کیان له‌ژیانتاداگیرکردووه‌؟؟؟.....: وەڵام لەراستیدا شیعرو شاعیر. ÙˆÛ•Ùƒ ژیان هیچی لێداگیر نەکردوم بەڵام بە فراوانی  روح  وخەیاڵمی داگیر کردوە  چونکە شاعیر کاتێك دەست دەداتە نوسین یان ئیلهامێکی بۆ دێ ÙˆÛŽÙ†Û•ÛŒ ڕێبوارێك وایە Ú©Û• بەڕێگایەکدا سەفەر بکات  بۆ گەیشتن بەمەنزڵ لەوکاتەدا ئەوڕێبوارە هەمو هزری لەسەر ڕێگاکەیە نەبەدا Ù‡Û•ÚµÛ•Ù†Ú¯ÙˆÛŽ  تادەگاتە شوێنی مەبەست بێگومان شاعیریش بەهەمان Ø´ÛŽÙˆÛ• ئەوکات Ú©Û• خامەی گرت دەست ئاگای Ù„Û• دەورو بەرو لەجەستەی خۆیشیی نامێنێ  هەتا ئەو تێکستە شیعریەی تەواو دەبێت جۆرێك Ù„Û• بێئاگایی بەسەریدا زاڵ دەبێت 4. پێت وانی یه‌ ئاوڕدانه‌وه‌ بۆڕابردوو به‌جێ هێشتنی کاته‌کانی ئاینده‌یه‌یاخوود داهاتووی مرۆڤه‌‌؟؟؟  ... : وەڵام . بێگومان ئاوڕدانەوە بۆ Ù…ÛŽÚ˜ÙˆÛŒ هەر بوارێك  لەزۆر کاتدا پێویستە . بەڵام پێویست ناکات مرۆڤ هەر لەیادی ڕابوردو دابێت Ùˆ خۆزگە بۆ ڕابوردو بخوازێ بەڵکو  دەبێت لەجیاتی گەڕانەوە بۆ ڕابوردو Ù‡Û•ÙˆÚµ بدات  سبەینێ فەراهەم بکات واتە لەیادی داهاتودابێت Ùˆ Ù‡Û•ÙˆÚµ بدات هەمیشە Ú•Ùˆ Ù„Û• گۆڕانکاری بێت   Ú©ÙˆØ±Ø¯ÛŒØ´ وتویەتی. ئیشی ئەمڕۆ مەخە سبەینێ تا سبەینێش نەخەیتە دو سبەی  من Ù¾ÛŽÙ… وایە ئەم دەستەواژەیە هەمو بوارێك دەگرێتەوە .
5. کووردژین په‌ڕه‌یه‌ک بوو بۆبڵاوکردنه‌وه‌ی هه‌سته‌کانت یاخوود رۆمانێکی نووێ گه‌ری بووبۆکۆکردنه‌وه‌ی نووسینه‌کانت؟؟.....Ø› وەڵام بەنیسبەت یانەی خۆشەویستی کورد ژین Û• ÙˆÛ• حەز دەکەم تۆزێك دڕێژە بەم وەڵامە بدەم Ùˆ بە وازیحی بدوێم .. سەرەتا ئەوکاتەی من دەستم دایە نوسینی هۆنراوە تەنها Ù‚Û•ÚµÛ•Ù… Ùˆ کازم Ø´Ú© دەبرد ئەگەر بڕوام پێبکەیت بە دەیان چوارینە شیعرو بە سەدان هۆنراوەم  فەوتاوە. چونکە زۆرجار بوە لەسەفەرێك بوم یان Ù„Û• خۆشترین جەوی ڕۆمانسیدابوم جوانترین ئیلهامی وشەو شیعرم بۆهاتوە لەسەر کاغەز تۆمارم کردوە  ماوەیەکی زۆر لەگیرفانمدا پاراستومە بەڵام دواتر هەر فەوتاوە . یان هاوڕێیەك Ù„ÛŽÛŽ وەرگرتوم بە مەبەستی ئەوەی بینوسێتەوەو دواتر بۆم بێنێتەوە بەڵام  ئەویش هەر تیادا Ú†ÙˆÛ• بۆیە ئێستا دوای ئەوەی بەیارمەتی ئەم تەکەنۆلۆژیا ئازیزەو واتە ئینتر نێت Ù‡Û•Ù… دەتوانم نوسین Ùˆ هۆنراوەکانم Ù„Û• فەوتان بپارێزم هەمیش بیخەمە بەر دیدەی خوێنەران بەتایبەتی هاوڕێیانی کورد ژین. بۆیە کوردژین Ù†Û•Ùƒ پەڕەیەکە بۆ بڵاو کردنەوەی هەستەکانم Ù†Û•Ùƒ ڕۆمانێکە بۆ نوێگەری بەڵکو کوردژین زۆر ئازیزترە لای من. من ماڵی دوهەمم کورد ژینە کوردژین دنیایەكە Ù„Û• نوێبونەوەو تازەگەری کوردژین سودێکی یەکجار Ú¯Û•Ù„ÛŽÙƒ زۆری بە من Ùˆ بە سەرجەم هاوڕێیان Ùˆ خوێنەران گەیاندوە دەبێت هەمیشە ئەو ڕاستیەمان لەبەر چاو بێت Ú©Û• کوردژین  لەهەمو بوارەکانی ڕۆشنبیریدا قوتابخانەیەکە بۆ خۆی بە سەراحەت دەڵێم تا ئێستا هیچ ماڵپەڕو یانەیەکم نەدیوە بە Ø´ÛŽÙˆÛ•ÛŒ کوردژین چوستو چالاك بێت Ùˆ هەمیشەو بەبەردەوامی Ù„Û• هەمو بوارەکاندا خزمەت بە فەرهەنگو زمانی کوردی بکات زۆرترین خوێنەر لەخۆی کۆبکاتەوە.

برای ئازیزم کاکە داریان. 1987 تۆش بەخێر هاتیت و ڕێزو سڵاوو خۆشەویستیم قبوڵ بفەرمو هیوادارم هەمیشە سەرکەوتو بیت و هەرگیز بۆ ساتێکیش ناخۆشی نەیەتە ڕێگەت هەمیشە لێو بەخەندەبیت

هاوڕێت ڕەوەند پەشێو

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#14 2010-08-17 08:41:21

*hawbash*
:: دڵسۆزی یانه::
شوێن: سليمانى
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2008-08-23
دواترین سه‌ردان: 2015-12-30
په‌یامه‌كان: 925
WindowsXPFirefox

سڵاو کاک ڕه‌وه‌ند ببوره‌ ئه‌مه‌ دووم جارمه‌ پرسیار ده‌نوسم چونکه‌ پرسیاره‌کانی یه‌که‌مم زۆر نه‌بوو و هه‌ندێکیم له‌بیر نه‌بوو بۆیه‌ ئێستا هه‌ندێک پرسیارم به‌بیردا هاته‌وه‌

1- نوێژ ده‌که‌یت؟

2-  به‌ڕۆژوو ده‌بیت له‌ Ù…  ڕه‌مه‌زانه‌دا؟

3-وه‌کوو خۆت ووت ئاواتم ئه‌وه‌یه‌ ببم به‌ئه‌ندازیار گه‌ر بووی به‌ئه‌ندازیار ئایا واز له‌ شاعیری ده‌هینیت ؟

4-تائێستا هیچ نامیلکه‌و شعرت نوسیوه‌ وبڵاوت کردبێته‌وه‌ ؟

زۆر سوپاس بۆ تۆ به‌هیوای شادومانیت

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#15 2010-08-17 06:50:59

rawandkurd
شاعیری یانه‌
WindowsXPMSIE

بە Ø´ÛŒ دوەهەمی پرسیارەکانی کاکە هاوبەش Ú©Û• ئاڕاستەی منی کردوە ..  وەڵامەکانی منیش بۆ بەڕێزیان

سڵاو کاک ڕه‌وه‌ند ببوره‌ ئه‌مه‌ دووم جارمه‌ پرسیار ده‌نوسم چونکه‌ پرسیاره‌کانی یه‌که‌مم زۆر نه‌بوو و هه‌ندێکیم له‌بیر نه‌بوو بۆیه‌ ئێستا هه‌ندێک پرسیارم به‌بیردا هاته‌وه‌. : وەڵام ...: باشە گیانەکەم کاکە هاو بەش گیان ئاسایی یە . حەز دەکەیت چەند جاری تریش پرسیار بکەیت لەو ڕوەوە ئازادیت . بفەرمو ئەوەش وەڵامی پرسیارەکانت کە لەبەشی دوهەم دا تۆمارت کردوە.

1- نوێژ ده‌که‌یت؟.....ــ Ø› وەڵام .. بەڵێ بە قوربان نوێژ دەکەم  لەسەر هەر یەکێك Ù„Û• ئێمە پێویستە بەندەیی بۆ خوا بخاتە بەرنامەی ژیانیەوە ژیان بە خواپەرستی Ùˆ دەرون پاکی Ùˆ ڕاستگۆییەوە شیرین Ùˆ جوانە

2-  به‌ڕۆژوو ده‌بیت له‌ Ù…  ڕه‌مه‌زانه‌دا؟....: بە Ù„ÛŽ ئازیزم. بێگومان Ú•Û†Ú˜Ùˆ گرتن ئەرکێکە لەسەر بەندەکانی خوای گەورەو دەبێت جێبەجێی بکەین Ù„Û•Ú¯Û•Úµ ئەوەشدا Ù„Û•Ú•ÙˆÛŒ تەندروستیەوە سودی بۆ جەستەی مرۆڤ هەیە.

3- وه‌کوو خۆت ووتت ئاواتم ئه‌وه‌یه‌ ببم به‌ئه‌ندازیار گه‌ر بووی به‌ئه‌ندازیار ئایا واز له‌ شاعیری ده‌هینیت ØŸ.... وەڵام .... : نا هەرگیز ناتوانم واز Ù„Û• شیعرو وشەو ئەو دنیا ڕەنگاڵەییەی شیعر بهێنم چونکە شیعر لای شاعیر جیهانێکی ترەو جیاوازە Ù„Û•Ù… جیهانەی Ú©Û• هەمومان ئاسایی تیایدا دەژین. بۆیە بەو Ù¾ÛŽ یە  شاعیر دوجیهانی هەیە . بەڕاستی بونی چەند جیهانێك لەناخی مرۆڤدا وادەکا مرۆڤ زیاتر هەست بەدڵنیایی بکات هەرکات لەجیهانێك وەڕەز بو دەتوانێ بچێتە جیهانێکی ترەوە بۆ نمونە جیهانی شیعر ڕۆمان یان چیرۆك یان زانست هتد...

4- تائێستا هیچ نامیلکه‌و شعرت نوسیوه‌ وبڵاوت کردبێته‌وه‌ ؟ .... وەڵام لەبارەی بڵاو کردنەوەی نامیلکەی شیعر. نەخێر تا ئێستا هیچم بڵاو نەکردۆتەوە بەڵام زۆر جار شیعرە هۆنراوەکانم لە ڕادیۆکان بڵاو کردۆتەوە یان لە گۆڤارەکاندا بەتایبەتی گۆڤاری نیگا .ئەویش بەناوی خوازراو

زۆر سوپاس بۆ تۆ به‌هیوای شادومانیت وەڵام منیش سوپاس بۆ جەنابت هەر سەرکەوتو سەرفراز بیت هاوڕێت ڕەوەند پەشێو

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#16 2010-08-17 12:29:25

؟دنـــا ؟
کازیوەی یانە
شوێن: ♥ ســلێمانی دڵ♥
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2009-09-11
دواترین سه‌ردان: 2020-01-10
په‌یامه‌كان: 1483
WindowsXPFirefox

بةخير بيت بةريزم ((رةوةند)) ...بو سـاباتی ئه‌زیزانی کوردژین
[color=black]........................................................................................

جةند برسياريكم هةية ..  هيوادارم ماندووت نةكةم ....

1-  كاك رةوةند شـــــعر جى بيبةخشى وة  جى فير كرد لة زيان؟

2- ئةم سال شةشت تةواو كرد ؟؟ ئةو دةرةجةى بوت هاتةوة جةن بوو؟

3- ســــــــــايمانى بة تايبةت(كةرةكى جوارباخ) ... تا جةن خوشت ئةويت و ئاسودةى ؟

4 -تا جةند هةول ئةيةيت كة بكةيت بة حةزوئارةزووةكانت!!؟

ئيتـــــــــــر سةركةوتوبيت هةموو كات لة زيان  .....
تةمةن دريز بيت
[/color]

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#17 2010-08-17 10:11:36

خۆزگه‌
ئه‌ندامی هه‌میشه‌یی
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2010-07-19
دواترین سه‌ردان: 2012-04-16
په‌یامه‌كان: 509
WindowsXPFirefox

ده‌ست خۆشی بۆکاکه‌ سیروانی گول بۆبانگێشکردنی ئه‌م میوانه خۆشه‌ویسته‌

به خێرهاتنی کاکه[ ره وه ند]ئازیز ئه Ú©Ù‡ Ù… رێگه Ù… بده Ú©Ù‡ Ù…ÛŽÚ© باله کاتت بگرم  گیانه

Ø¨Ù‡ Ú†Ù‡ ندپرسیارێک

1-خۆشترین شیعرله لای تۆ کامه یه؟

2-حه ز به ده نگی چ هونه رمه ندێک ئه که ی؟

3-پۆلی دوازده به لاتانه وه چۆن بوو؟

دووباره به خێر بێیت بۆیانه ی کوردژین

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#18 2010-08-17 13:40:23

rawandkurd
شاعیری یانه‌
WindowsXPMSIE

پرسیارەکانی بەڕێز ( دنا خان گوڵی یانە) بۆ من وەڵامەکانی منیش بۆ بەڕێزیان.

بەخێر بێیت بةريزم (( ڕەوەند )) ... بۆ سـاباتی ئه‌زیزانی کوردژین

جەند برسياريكم Ù‡Û•ÙŠÛ• ..  هيوادارم ماندووت Ù†Û•ÙƒÛ•Ù… ....

1-  كاك ڕەوەند شـــیــعر Ú†Ù‰ بەخشیویت ÙˆÛ• Ú†ÛŒ فێرکردویت لەژیان..ØŸ ...

وەڵام...Ø› شعیر فێری ئەوەی کردوم Ú©Û• Ù‡Û• میشە بە چاوی ناخم بخوێنمەوە. هەمیشە بێدەنگ بم .  زیاد Ù„Û•ÙˆÛ•ÛŒ ئەدوێم گوێبگرم . فێری ئەوەی کردوم Ú©Û• هەمیشە هێمن Ùˆ دەرون پاك Ùˆ ڕاستگۆبم چونکە یەکێك لەهەرە خەسڵەتەکانی شاعیر هێمنی Ùˆ ڕاستگۆیی Ùˆ دەرونپاکیە. دیارە ئەو خەسڵەتانەش بۆ هەمو مرۆڤێك پێویستە چونکە بەردی بناغەی ژیانە2- ئەم ساڵ شەشت تەواو كرد ؟؟ ئەو دەرەجەى بوت هاتەوە چەند بو.ØŸ

وەڵام..: ئازیزم دەرەجەکانم لە 89 بەرەو سەروتر

3- سلێمانی بەتايبەت (گەڕەکی چوارباخ) ... تا چەن خۆشت ئەوێت و پێی ئاسودەى ؟

وەڵام....: گیانی من هەرچەندە ئێستا لە گەڕەکی چوار باخ نەماوم بەڵام دڵم هەر لەوێ یە چونکە مەنزڵگەی لەدایك بونمە دیارە هەرمرۆڤێکیش کۆمەڵێك یادوەری تاڵ و شیرینی مناڵی لەگەڵ ئەو شوێنە هەیە کەزۆربەی کاتی مناڵی تیا بەسەر بردوە. هەرکات بمەوێ بۆ بینینی هاوڕێ و دۆست و ناسیاوەکانم بچمە گەڕەکی چوارباخ ئەوە زۆر لێمەوە دور نیەو سەردانی دەکەم

4- تاچەند هەوڵ ئەدەيت كە بگەيت بە حەزو ئارەزوەكانت!
ئيتـــــــــــر سەركەوتوبيت هەموو كات Ù„Û• ژيان  .....
تەمەن درێژ بيت.

هەتا لەتوانامدا هەبێت هەوڵ و کۆشش دەکەم بۆ گەیشتن بە خەون و ئاواتەکانم دیارە هیچ خەونو ئاواتێك بە بێ کۆشش کردن بۆی. نایەتەدی. ژیانیش بریتی یە لەهەوڵ و کۆششکردن و گەڕان بە دوای خەون وئاواتەکاندا. نەك دانیشتن و تەمبەڵی پێت وابێ وەك یانسیب خەون و هیوایەت و ئارەزوەکانت بۆ دەرچیت....

منیش سوپاسی تۆی بەڕێز دەکەم هەمیشە لێو بەخەندەو پێکەنین بیت

هاوڕێت ڕەوەند پەشێو

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#19 2010-08-17 11:14:44

rawandkurd
شاعیری یانه‌
WindowsXPMSIE

پرسیارەکانی بەڕێز خۆزگەخان . لەگەڵ وەڵامەکانی من بۆ بەڕێزیان . لەگەڵ دەستخۆشی دوبارەی من بۆ بەڕێز بەڕێوەبەرو سەرجەم سەرپەرشتیار و ئەندام و میوان و خوێنەرانی یانەی کوردژین بەتایبەتی ساباتی ئازیزان و خودی کاکە سیروان .

بفەرمون لەخوارەوە پەیڤەکانی بەڕێز خۆزگەخان و وەڵامەکانی من

ده‌ست خۆشی بۆکاکه‌ سیروانی گول بۆبانگێشکردنی ئه‌م میوانه خۆشه‌ویسته‌

به خێرهاتنی کاکه(Ú•Ù‡ وه ند) ئازیز ئه Ú©Ù‡ Ù… رێگه Ù… بده Ú©Ù‡ Ù…ÛŽÚ© باله کاتت بگرم  گیانه

Ø¨Ù‡ Ú†Ù‡ ندپرسیارێک

1- خۆشترین شیعرله لای تۆ کامه یه؟

وەڵام ــــ : ئازیزم خۆزگەخان ئەگەر بەڕێزت مەبەستت Ù„Û• شیعری شاعیران بێت ئەوا دیارە هەر شیعرو چوارینەو کۆپلە شیعرێك تام Ùˆ Ú†ÛŽÚ˜ÛŒ خۆی هەیە بۆیە Ù„Û•Ùˆ Ú•ÙˆÛ•ÙˆÛ• هەمو شیعرێکی شاعیرانم بەدڵە بەتایبەتی ئەو شیعرانەی لێوان لێون Ù„Û• وشەی جوان Ùˆ دەوڵەمەندن لەدەر بڕینی پەیڤی  ناسك . خەیاڵی نوسەرەکەی واتە شاعیر بە تەواوی تیایا بەرجەستە بوە. ئەگەریش مەبەست لەوەیە کام شیعری خۆمم بەدڵە .ØŸ ئەوە زۆریانم بەدڵە بەڵام تەنها بۆ نمونە ئەوەت بۆ تۆمار دەکەم Ú©Û• پێموابێ Ù„Û• یانەی ئازیزی کوردژین بڵاوم کردۆتەوە

خۆزگە

..........

لەوڕۆژەوە خۆشم ویستی

دڵم پڕ پر بو لە خۆزگە

خۆزگە ناخی دڵمت ئەدی

کەچی لەو هەمو خۆزگەیەی

لەناو دڵما قەتیس ماوە

تەنها جارێ خۆزگەیەکم نەهاتە دی

ئێستاش کەڕۆیشتیو لێم ونی

نایەیتەوە بەر دیدەکەم

دەڵێم خۆزگە  جارێکی تر

دەمبینیەوە

بەخۆزگەوە یادت ئەکەم

2- حه ز به ده نگی چ هونه رمه ندێک ئه که ی؟ ....

وەڵام ....: لەڕاستی دا زۆر حەز Ù„Û• دەنگی هونەر مەند بەهجەت یەحیا+ هونەر مەند عەدنان کەریم + هونەر مەند (کانی) یە چونکە تێکست Ùˆ ئاوازەکانیان پێکهاتەیەکن Ù„Û• فەرهەنگی ڕەسەنی کوردی 

3- پۆلی دوازده به لاتانه وه چۆن بوو؟

وەڵام ....: Ù†Û•Ùƒ هەر Ù¾Û†Ù„ÛŒ دوانزە هەمو پۆلەکانم بەلاوە خۆش بوە. واتە هەر Ù„Û• Ù¾Û†Ù„ÛŒ یەکەمی سەرەتاییەوە خوێندنم بەلاوە خۆش بوە چونکە یەکێك بوە Ù„Û• خەون Ùˆ ئاواتەکانم 

دووباره به خێر بێیت بۆیانه ی کوردژین.

زۆر سوپاس بە ڕێزم خۆزگەخان تۆش بەخێر هاتی سەر بینایم

هاوڕێت ڕەوەند پەشێو

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#20 2010-08-17 19:03:31

₰ sîrwan ₰
به‌ڕێوه‌به‌ری ماڵپه‌ڕ
Kurdistan
ویبگه‌
WindowsXPFirefox

سه‌ره‌تا کاکه‌ ره‌وه‌ند زۆر به‌خێر بێت بۆ ئه‌م میوانداریه‌ زۆر خۆشحال بووم
منیش حه‌زم وه‌ک ئه‌ندامێکی ئاسایی به‌ چه‌ند پرسیارێک به‌شداری تیا بکه‌م

- شیعر نوسین دنیایه‌کی بێ گه‌رد و جوانه‌ ده‌ربڕینی هه‌ست و ناخی شاعیره‌ ئایا لالی کاکه‌ ره‌وه‌ند ئه‌م دنیایه‌ ئه‌بێت به‌هره‌یه‌ک بێت یان ئیلهام ؟

-تێکستی گران یان فۆرمی گران له‌ ئاقاره‌کانی ئێستا باوه‌ ئه‌مه‌ به‌رای به‌رێزتان چۆن شیده‌کرێته‌وه‌ ؟ ئایا مه‌به‌ستی شاعیر ته‌نها ئه‌وه‌ییه‌ که‌ خوێنه‌ر به‌ ئاسانی له‌ هێما نه‌گات ؟. یان شتێکی تره‌ ؟

-شیعر هونه‌رێکی سیحری و جوان کاکه‌ ره‌وه‌ند له‌م باره‌یه‌وه‌ چی ده‌لێت ؟

- بیرکردنه‌وه‌ت له‌گه‌ل هۆنراوه‌ دوو هه‌ستی ناسک چۆن ئه‌م تێکه‌لاویه‌ ده‌ستی پێکرد لای به‌رێزتان ؟

- تا چه‌ند خوێندنه‌وه‌ بنیاتی شیعری داده‌مه‌زرێنێت له‌ دنیای ئه‌ده‌ب و هونه‌را ؟

ببوره‌ له‌ زۆری پرسیاره‌کانم هیوادارم که‌ ماندووت نه‌که‌م کاکه‌ گیان خۆشه‌ویستی منی

کاتت شاد هیوای به‌خته‌وه‌ریت بۆ ده‌خوازم له‌ کاره‌کانی نێو یانه‌ و خوێندن به‌تایبه‌تی

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

خوارووی مه‌كۆ

Your IP Address : 44.204.99.5