❤❤یـــانەی کوردژیـن/Kurd Zhin❤❤/ / خۆشەویستی 7سال بە یەک ووشە کۆتای دێ

.

نازناو:  وشه‌ی تێپه‌ڕبوون:    |  

ئاگاداری

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به‌ڕێزان : هه‌رکاتێک کێشه‌یه‌ک یان په‌یامێکی ناشیاوت به‌رچاو که‌وت له‌یانه‌دا ئه‌توانن په‌یوه‌ندی بکه‌ن به‌ :_

1- بەڕێوەبەری یانە Hemn Zanko لە کوردستان بە ئمێڵی ( hemn_kurdzhin@yahoo.com ) .. ژمارەی مۆبایل ( 07736993749 )

2- به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی ( ReKaN ) له‌ ئه‌وروپا به‌ ئیمێڵی ( Rekan_uk@hotmail.com ) ، ژماره‌ ته‌له‌فوونی( 00447724242223) .

New Page 1

بابه‌ته‌ گرنگه‌کانی به‌کارهێنانی یانه‌  

#1 2016-06-28 16:14:53

★شـــوان★
ئه‌ندامی چالاک
شوێن: سؤران
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2011-02-13
دواترین سه‌ردان: 2019-05-06
په‌یامه‌كان: 446
ویبگه‌
LinuxSafari

خۆشەویستی 7سال بە یەک ووشە کۆتای دێ

چیرۆکی کاریگەر
چیرۆکێکی پڕ لە هەست و سۆز کە باس لە وەفای کوڕە پێشمەرگێک دەکات بۆ کچێک بەلام خیانت ناهێلێت پێی بگات.دوای خۆشەویستی 7سال بە یەک ووشە کۆتای دێ!!!!!چیرۆکی ڕاستەقینە.دوعا بۆ برا پێشمەرگەکان بکەن ان شاالله**********ئەم کوڕە پیشمەرگە دەلێت***
من له خانه واده يك بووم زۆر به خته وه ر بووم من ودايكم وبابم وخوشكم له ريكاي موبايله وه كجيكم ناسي به پەیوەندی خوشه ويستيمان دورست کرد بۆ ماوەی 2سال به س به موبايل قسه مان ده كرد دواي ڕۆژ كجه كه وتی  با یەکتر ببینین منيش كوتم باشه يكترمان ديت رازيبوين هه رجه نده ئه و2سال لە من گەورەتر بوو بەلام زۆر جوان بوو  من بوییە پێ ڕازی بووم بەلام من رازي بوجونكه به لينم بيدا بو كجه خويندكار بوو من
بيشمه ركه بوم ئيتربه رده وام بوين تاكه يشته 5سال كجه داواي كرد داخوازي بكه م منیش ڕازی بووم دوای ئەوی مالمان ڕازی بوون خومان قسه م كردنه هەموویان رازي بوون .بەلام لە سەر داواي كجه كه نابيت له روژی داخوازي من ئاماده بم گۆتم باشه ئەوەییە ژیان کوڕێک دەیەوین هاوسەرگیری بکات لە هەمان کات  دەچیت بۆ شەڕ بۆ کۆبانێ.دوای ئەوەی  باوكم ودايكم وخوشكم جونه داخوازي كردني به لام پێش ئەوەی دایک و بابی خوشکی کوڕەکە بچن بۆ داخوازی کچە کە .کۆڕەکە چاوەڕێ خەبەری دایک و بابی بوو کە بلێن ڕۆلە گیان داک و بابی کچەکە ڕازین بەلام بەداخەوە ئەوە دەلێم پێش بچن بۆ خازبینی کچ تۆشی کارەسات بوون .ڕوداوێکی ناخۆش کە چاوی من بڕ فرمێسک کرد کاتی وتیان بابت و دایک و خوشکت تۆشی ڕوداوی سەیارە بووە من چاوەڕی خەبەری خۆش بووم بەلام بەداخەوە خەبەری مەرگی سێ لە خۆشەویسترین کەسم  پێ گەیش کاتێ وتیان دایک و باب و خوشکت مردونە چاوم پڕ بوو لە فرمیسک لە کاتێک من دوور لە مال.دوای ئەو ناخۆشییە  له كوباني گە ڕامه وه له هاوريه كم خه به رم بي گه يشت كه خانه واده كه م له زيان نەماون خەریک بوو شێت بم بە لە دەست دانی خانەوەدەکەم مەینتی من لێرە کۆتای نەهات ئازارم زیاتر بوو بە هۆی خەیانی هاوڕێم  چاوی من پڕ کرد لە فرمیسکی دوای خۆشەویستی من بۆ ئەو کچە نزیکی 7سال به رده وام بووم له سه رخوشه ويستيمان به لام كجه كه زورگۆرابوو وەکو جاران من دوای ماوێک پێم گوت باداخوازيت بكه م به لام بە داخێکی زۆر ئەوە دەلێم ئەو کچەی کە بە هۆی ئەو من بابی شیرینم دایک و خوشکی شیرینم لە دەست دا ئەمڕۆ وەلامی بۆ من چی بێ باشە ئاخ لە بێ وەفای مني .ئەزانی کچەکە چی بە من گۆت؟وتی نخێر .بەلام چ نەخێر چاوی من پڕ کرد لە فرمیس چ نەخێرێک کە ژیانی منی تال کرد وتی من ماره كراوم ...وتی من مارەکراوم کاتێ وتی مارەکراوم وتم بەکی شودەکەی بە چاوی گریان وتی بە هاوڕێی تۆ .واتا نزیکترین هاوڕێم ئیستا خۆشەویسم مارە دەکات.ئەوەی ژیان تۆ بابت و دایکت لە دەست بدەی وە 7سالی تەمن لە خۆشەویستی کەچی ئەمڕۆ بە یەک قسە کۆتای هاتووە ئەویش بە خیانەتی هاوڕێ .لێرە ئەو کوڕ پرسیار دەکات دەلێت من بۆچی ژیاوم؟!!!!!!
وةرگیراوة له فةيسبووك
◇◇◇◇◇◇◇◇
********baraw mabast*************

Kurdzhin
چـــێــژ لــه‌ ژیــانــی خـۆت بـبـینـه‌ ،، بـــێ ئـــه‌وه‌ی بیـــر لـه‌ ژیـانـی كـه‌سـێكـی دی بـكـه‌یـتـه‌وه‌

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#2 2016-06-28 16:27:47

DLLA
:: گـوڵـی یـانه‌ ::
Kurdistan
Kurdzhin: Grupy peshangy
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2016-06-20
دواترین سه‌ردان: 2019-07-18
په‌یامه‌كان: 687
LinuxSafari

Re: خۆشەویستی 7سال بە یەک ووشە کۆتای دێ

دةست خؤش 8