❤❤یـــانەی کوردژیـن/Kurd Zhin❤❤/ / خۆشبەختی

.

نازناو:  وشه‌ی تێپه‌ڕبوون:    |  

ئاگاداری

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به‌ڕێزان : هه‌رکاتێک کێشه‌یه‌ک یان په‌یامێکی ناشیاوت به‌رچاو که‌وت له‌یانه‌دا ئه‌توانن په‌یوه‌ندی بکه‌ن به‌ :_

1- بەڕێوەبەری یانە Hemn Zanko لە کوردستان بە ئمێڵی ( hemn_kurdzhin@yahoo.com ) .. ژمارەی مۆبایل ( 07736993749 )

2- به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی ( ReKaN ) له‌ ئه‌وروپا به‌ ئیمێڵی ( Rekan_uk@hotmail.com ) ، ژماره‌ ته‌له‌فوونی( 00447724242223) .

New Page 1

بابه‌ته‌ گرنگه‌کانی به‌کارهێنانی یانه‌  

#1 2020-04-08 00:18:59

Gasha Mahdy
خونچەی نوێ
Kurdistan
شوێن: ــــــ
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2020-04-07
دواترین سه‌ردان: 2020-04-08
په‌یامه‌كان: 1
LinuxSafari

خۆشبەختی

لەژێر ناونیشانی خۆشبەختی چیە ؟؟ خەلکی مە خۆشبەختی بەچی تێگەشتوون ؟؟ ئایا خۆشبەختی بە پارەو پوولە ؟؟ ئایا دەولەمەندەکان دڵخۆشن و هەژارەکان خەمبارن ؟؟ ,,,
خۆشبەختی هەوە نیە کە تۆ پارەت هەبێ ماڵ و خانوو و سەروەت و سامانت هەبێ یاخود هەر لایەنێکی تر کە پەیوەندی بە باری ماددی ژیانتەوە هەبێ خۆشبەختی هەوەیە خێزانێکی خنجیلەت هەبێ لەگەڵ ئەوان دڵخۆش بیت خەندە و خۆشی هەموو رۆژ لێوانت داگرێ لە خانوویەکی هەژارانەی بچووک دابیت تەنها دایک و باوکت لەگەڵ بێت پاروویەک نان و ئاو بخۆیت بەڵام تەنها باوک و دایکت تەندروست باش بن من لە ژیانێکی ئاوهادا دەژیم من دەولەمەند نیم پارە و ماڵ و خانوو و ئۆتۆمبێل و سەروەت و سامان دەگۆرمەوە بەبینی خەندەی سەر لێوەکانی دایکم هەموو ئێوارانێک کاتی گەرانەوەم بەڵێ من ژیانێکی بەوشێوەی سادەم هەیە ,, من منداڵ بووم زۆرێک لەژیانی ناودارەکان و کەسە بەناوبانگەکانم دەخوێندەوە کە زۆربەیانی بەهۆی ئەوەی خۆشبەخت نەبوون و دڵتەنگ بوون کە لەدەفتەری یاداشتەکانیان نووسیبوویان کەچی هێندە دەولەمەند بوون هێشتا دڵخۆش نین کەواتە ئیتر وازبێنە لەوەی بڵێیت من پارەم هەیە و من لە هەمووان خۆشبەخت ترم تۆ هەرچیەکیش بێت دروستکراوی دەست لەسەر دڵت دانێ لەخۆت بپرسە کە تۆ دڵخۆشی رەنگە ئەو سامانەی هەتە تەنها بەرووکەش تۆی دڵخۆش کردبێ لەخۆت پرسیوە هەرگیز لەناخەوە قاقای پێکەنین دایگرتووی لەگەڵ نزیکەکانت یان تەنها بەرووکەش بزەی سەر لێوت کردووە دڵخۆش بوونی خۆت دەرخستووە بۆیە پارەت بەلاوە گرنگ نەبێ شیرینم هەولبدە دڵخۆش بیت لەناخەوە ژیانێک بژیت کە پر بێت لە یادگاری نەک پر لە سەروەت و سامان
من ئێستا باسی واقعی ژیانی ئاسایی دەکەم باسی دراما و ژیانی خەیاڵ ناکەم باسی دڵخۆش بوون و خۆشبەختی هەتا هەتایی دەکەم بەڵێ من ئاوهاا بیردەکەمەوە دڵخۆشی من ەموو رۆژ ئاوهایە و بەهیچ شتێکی دونیای ناگۆرمەوە ,,,,

لەگەڵ رێزم رێزی خوشکی بچووکتان قبوول بفەرموون
گــــەشــــە ـ  م   ـ  عــــبــــد لـــــلــــە

Kurdzhin
دوعــــــام لـــێ مـــەکــــە ــــ دایــــکــــم چـــاوەرێــــمـــە

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#2 2020-04-14 09:42:29

♫ Hemn Zanko ♫
به‌ڕێوه‌به‌ری یانه
Kurdistan
Kurdzhin: Blue barewabari
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2007-12-29
دواترین سه‌ردان: 2020-06-03