❤❤یـــانەی کوردژیـن/Kurd Zhin❤❤/ / بەهۆی دانانی وێنەیەک بەلەچکەوە، ئەڤین ئاسۆ ڕەخنەباران دەکرێت، ئەڤین Ú†ÛŒ دەڵێت؟

.

نازناو:  وشه‌ی تێپه‌ڕبوون:    |  

ئاگاداری

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به‌ڕێزان : هه‌رکاتێک کێشه‌یه‌ک یان په‌یامێکی ناشیاوت به‌رچاو که‌وت له‌یانه‌دا ئه‌توانن په‌یوه‌ندی بکه‌ن به‌ :_

1- بەڕێوەبەری یانە Hemn Zanko لە کوردستان بە ئمێڵی ( hemn_kurdzhin@yahoo.com ) .. ژمارەی مۆبایل ( 07824521572 ) .

2- به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی ( ReKaN ) له‌ ئه‌وروپا به‌ ئیمێڵی ( Rekan_uk@hotmail.com ) ، ژماره‌ ته‌له‌فوونی( 00447754007706) .

New Page 1

بابه‌ته‌ گرنگه‌کانی به‌کارهێنانی یانه‌  

#1 2013-07-10 13:14:07

chraxan
کازیوەی یانە
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2009-08-24
دواترین سه‌ردان: 2013-08-20
په‌یامه‌كان: 1078
WindowsSafari

بەهۆی دانانی وێنەیەک بەلەچکەوە، ئەڤین ئاسۆ ڕەخنەباران دەکرێت، ئەڤین چی دەڵێت؟

ئەڤین ئاسۆ بەبۆنەی هاتنی مانگی ڕەمەزان و دانانی وێنەیەکی خۆی وەک نیشانەی هاتنی مانگی ڕەمەزان لەسەر پەیجی تایبەتی خۆی روبەڕوی رەخنەیەکی زۆری فانەکانی بویەوە لەو رەخنانەی بەهۆی دانانی وێنەیەكەیەوە کە بەلەچكەوە لێی گیراوە لە كۆمێنتێكدا نووسراوە، لەماوەی ١٢ مانگی ساڵدا بە دانەپۆشراویی وبە نیوەڕووتی دەردەكەویت، بەڵام یەك مانگ دەكەیتە قەڵغان بۆ پاكبوونەوە.

دەقی روونكردنەوەكە:

ئاگادارییەك بۆ هاورێیانم لە لاپەرەی تایبەتم

بەرێزان دوای گۆرینی وێنەكانی پرۆفایل و كۆڤەری لاپەرەكەم من وەك ئەركێكی ئاینی كە شانازی بە موسڵمان بوونی خۆم دەكەم و وەك رێزێك بۆ هاتنی مانگی پیرۆزی رەمەزان هەندێك كۆمێنت لەسەر وێنەكان دەنوسن كە راستەوخۆ ئەو بەرێزانە لە لایەن ئادمینەكانی پەیج لە هاورییەتیم لادەبەن ، دەمەوێت ئەوە بزانن كە هەر وەك هەمووان لە وڵاتێكی ئازاد و دیموكراسی و پێكەوە ژیان دەژین هەر وەك ئەوەی چۆن هەمووان ئازادن منیش هەمان ئازادیم هەیە بۆیە داوا دەكەم كەس دەست وەرنەداتە ژیانی تایبەتی من و بەر لەوەی كەس پێشنیار و ئامۆژگاری من بكات لە نەفسی خۆی بپرسێتەوە دواتر كەسانی تر ، رێزگرتنم و عیبادەتەكانم لەم مانگە سوپاس بۆ خوا وەك هەمو ساڵانی تر بەردەوامە و وەك دەڵێن (كەس ناچیتە قەبری كەس ) من خۆم وەڵامی كارو كردەوەكانی خۆم دەدەمەوە تكا دەكەم لە نوسینەكانتان سەرنج بدەن وە زۆر سوپاسی هەموو ئەو هاورێیانە دەكەم كە بە كۆمێنتە جوانەكانیان هەمیشە هانی بەردەوامیم دەدەن ، تەنها بۆ ئەو بەرێزانەی كە شتانێك دەنوسن دەیانەوێت من سارد بكەنەوە دەبێت باش (ئەڤین ئاسۆ )بناسن كە من وەك كانیەكی هەمیشە هەڵقوڵاوم نە رادەوەستم و نە ووشك دەكەم هەر ووشەیەك لە ئاستی نزم دەنوسن ئەوە پێناسەی خودی خۆیانە و هەبوونی هاورێیەتیم لەگەڵتان تێكەڵ بەو هاورێیانە ناكەم كە هەمیشە ووشە وپێناسی وا دەنوسن كە لە ئاستی وەڵامدانەوەیان زمانم رادەوەستێ و خۆم بە بچوكیان دەزانم ، بۆیە ئەوەی من لە هەر دوانزە مانگەكەی ساڵدا دەیكەم پەیوەندی بە خودی خۆم و خودای خۆم هەیە و ئەوە مافی كەس نیە لێپرسینەوەم لەگەڵ بكا.

لڤین لە فەیس بووک

Kurdzhin
گەورەترین هەڵە کە لەلایەن زۆرینەی مرۆڤەکانەوە دەکرێت ئەوەیە :
تەنها گوێ لە نیوەی دەگرن، لە چارەكێکی تێدەگەن و دوو ئەوەندەش قسەدەکەن !!!!!! "

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

#2 2013-07-10 14:28:14

Ahmad hawlery
ئه‌ندامی هه‌میشه‌یی
شوێن: hawler
ڕێكه‌وتی به‌ ئه‌ندامبوون‌: 2012-06-12
دواترین سه‌ردان: 2014-07-10
په‌یامه‌كان: 676
WindowsFirefox

Re: بەهۆی دانانی وێنەیەک بەلەچکەوە، ئەڤین ئاسۆ ڕەخنەباران دەکرێت، ئەڤین چی دەڵێت؟

dast xosh

Kurdzhin

✿بـاعـــالــــه م بـێــژن تــه نـیــا ئــه و بـێــکه ســه
مــه یــلـــی تــۆم تـــه نــیــــا لــه عــالـه م بــه ســه✿

عـه بــــاس کــــه مــه نــدیـــــــــ♥

له‌سه‌ر هێڵ نی‌یه‌

خوارووی مه‌كۆ

Your IP Address : 3.149.251.154